PODARUJ ZDROWIE WYBRANE SUPLEMENTY NAWET DO -30%.
Szybka dostawa 120 dni na zwrot Gwarancja naturalnych skladników Gwarancja oryginalności
tabletki na koncentracje vitama nature

Jakie tabletki na koncentracje?

Problemy z pamięcią pojawiają się niezwykle często i coraz częściej nie zależą od wieku. Przyczyn problemów z pamięcią i koncentracją może być niezwykle wiele począwszy od zwykłego rozkojarzenia, a kończąc na poważnych problemach natury neurologicznej. Niezwykle istotnym jest jednak fakt, że mamy wpływ na funkcjonowanie naszej pamięci i procesu zapamiętywania dbając między innymi o właściwy styl i tryb życia, odżywianie, higienę odpoczynku i snu oraz systematyczną suplementację tabletkami czy kapsułkami na lepszą pamięć i koncentrację.

Pamięć to możliwość zapamiętywania, rejestrowania oraz odtwarzania informacji. Jest procesem  bardzo dynamicznym i wieloetapowym w układzie poznawczym, dzięki któremu możemy uczyć się nowych rzeczy. Pamięć dzielimy na długo i krótkotrwałą i ciężko jednoznacznie określić kiedy kończy się pamięć krótkotrwała, a zaczyna długotrwała.

Czym są tabletki na pamięć?

Każdy zadaje sobie pytanie jakie są dostępne produkty na lepszą pamięć i koncentrację? Co pomoże zahamować proces starzenia się naszego mózgu? Suplementy diety to ogólnodostępne produkty w formie kapsułek i tabletek na poprawę pamięci i koncentracji. Należy jednak pamiętać że produkty te mają na celu uzupełnienie diety człowieka w niezbędne minerały i witaminy oraz makro i mikroelementy natomiast nie zastąpią prawidłowej i zbilansowanej diety, jednakże są zalecane przy wspomaganiu lepszej pracy mózgu oraz poprawie procesów poznawczych.

Tabletki na poprawę pamięci oraz leki ziołowe na pamięć i koncentrację są powszechnie dostępne w aptekach oraz sklepach internetowych. Ich wybór jest ogromny różnią się jednak jakością i składem. Szczególna uwage należy przykładać do zawartości substancji czynnych w porcji dziennej, warto zwrócić uwagę czy producent podaje takie dane, jest to niezwykle istotne gdyż tylko maksymalne stężenie składników aktywnych w porcji dziennej daje pożądane rezultaty. Kolejnym ważnym elementem jest skład, czyli jakie surowce, ekstrakty roślinne zostały użyte do produkcji danego suplementu na pamięć i koncentrację czy leku ziołowego.

Do głównych surowców używanych do tabletek na koncentracje i stres czy tabletek na energię i koncentrację bądź też tabletek na skupienie i koncentrację zaliczamy: ekstrakt z miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba), kofeina, żeń szeń (Panax ginseng), witamina B12. W chwili obecnej trwają liczne badania nad innymi substancjami, które mogą poprawiać zdolność zapamiętywania, należą do nich m.in.: rozmaryn, alkaloid winpocetyna (składnik występujący w roślinie Vinca minor), do tej grupy zaliczamy znany również na rynku kwas omega - 3, czy ekstrakty z Bacopa monniera, acetyl l-karnityna.

suplementy diety na pamięć i koncentracje

Tabletki na poprawę pamięci

Na rynku suplementów diety dostępnych w Polsce istnieje wiele produktów i producentów oferujących tabletki na koncentracje i stres czy mieszanki ziołowe. Suplementy na lepsza pamieć to przede wszystkich suplementy posiadające w swoim składzie:

  • fosfatydyloserynę, składnik powszechnie stosowany w tabletki na lepsza pamiec i koncentracje, w suplementach diety występujący jako lecytyna. Badania naukowe wskazują że lecytyna wpływa pozytywnie na funkcje błony neuronu i funkcje poznawcze m.in poprawa skuteczności zapamiętywania oraz odtwarzania informacji, wspomaganie ogólnej sprawności umysłowej, pamięci i koncetracji,
  • Żeń-szeń (Panax ginseng) suplement poprawiający witalność, energię życiową a także pamięć. Ginsenozydy zawarte w żeń szeniu są przedmiotem wielu badań ze względu na potencjalny wpływ na poprawę pamięci a również nastroju. Żeń szeń stosowany jest również w leczenie: cukrzycy, migreny, infekcji czy nowotworów,
  • Witamina B12 (metylokobalamina) prawidłowe działanie funkcji poznawczych jest uwarunkowane właściwym funkcjonowaniem układu nerwowego co wiąże się z mechanizmem działania kwasu foliowego oraz witamin z grupy B. Witamina B12 bierze czynny udział w wytwarzaniu neuroprzekaźników. Niski poziom witaminy b12 wykazują osoby chorę na Alzheimera oraz z demencją.
  • Kwas foliowy + kompleks witamin z grupy B - zmniejszają stężenie homocysteiny w ustoju.
  • Magnez + B6, magnez odpowiada za stabilizację układu nerwowego co przekłada się na sprawniejsze procesy pamięciowe.
  • Miłorząb japoński, czyli Ginkgo Biloba surowiec ten zawiera substancje chemiczne z grupy flawonów, terpenów oraz proantocyjanów - związków które odpowiedzialne są za mechanizm działania miłorzębu japońskiego. Przyczyniają się one bowiem do usprawnienia przepływu krwi w mózgu, ochraniają neurony przed podwyższonym stresem oksydacyjnym, ułatwiają wykorzystanie tlenu i glukozy przez komórki mózgowe.
  • Kwas DHA - należy do kwasów omega- 3, jest jednym z niezbędnych kwasów do sprawnego przekazywania sygnałów między komórkami nerwowymi w obszarze mózgowym. Naturalnie duże ilości kwasów omega-3 zawarte są w rybach, owocach morza.

Co na koncentracje dla dorosłych?

Dla osób dorosłych chcących poprawić funkcjonowanie układu poznawczego w tym głównie wpłynąć na polepszenie kondycji pamięci i koncentracji uwagi szczególnie polecane są suplementy diety z zawartością: lecytyny, miłorzębu japońskiego, witaminy b12, żeń- szenia. Dobre tabletki na koncentracje i pamięć zawierają wysoko oczyszczone ekstrakty z wyżej wymienionych surowców. Istotną kwestią na którą należy zwrócić uwagę jest procentowy skład i zawartość procentowa substancji czynnych w suplemencie diety na pamięć i koncentrację.

Co jest dobre na polepszenie pamięci?

Na poprawę kondycji pamięci i koncentracji u osób dorosłych jest przede wszystkim odpowiedni styl życia, higiena snu, zdrowia dieta oraz uzupełnienie niedoborow odpowiednia suplementacją, nie tylko z zakresu suplementów czy tabletek na lepszą pamięć, koncentrację ale przede wszystkim regularne zażywanie suplementów z witaminami z grupy B, magnezem i witaminą D3.

Sposób na polepszenie pamięci i zwiększenie koncentracji jest wiele, jednakże należy starać się stosować kilka ważnych zasad w codziennym życiu, zarówno w środowisku pracy jak i środowisku domowym, zaliczymy do nich: ograniczenie hałasu, porządek w miejscu pracy i domu, dobre planowanie zadań oraz całego dnia. Do sposób poprawiających pamięć , oprócz regularnej suplementacji zaliczymy ćwiczenia systematyczne pamięci (gry logiczne, krzyżówki), aktywność fizyczna i częste przebywanie na świeżym powietrzu, zdrowa, zbilansowana dieta, obfitująca w witaminy i kwasy omega-3 oraz pozytywne kontakty międzyludzkie.

Czym różni się suplement diety od leku?

Suplement diety jest środkiem mającym na celu głównie uzupełnienie diety o makro i mikroelementy, witaminy, minerały. Odpowiednio zbilansowana dieta dostarcza niezbędnej ilości wyżej wymienionych substancji. Jednakże zalecenia dobowego spożycia substancji wielu witamin (np. witamina D3, kompleks witamin z grupy B, magnez+b6), minerałów (np. żelazo) w populacji polskiej są wysokie i wymagana jest ich dodatkowa suplementacja o ile nie są przeciwwskazaniem. Suplement diety nie jest lekiem, podlegają pod Głównego Inspektora Sanitarnego. Leki należą do grupy produktów leczniczych, są produktami testowanymi w badaniach klinicznych pod kątem leczenia chorób i zatwierdzone przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych podlegające ciągłej kontroli Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Suplementy diety są powszechnie występujące i dostępne, polacy bardzo często sięgają po te produkty w celu uzupełnienia witamin, minerałów, ale również w celu poprawy procesów poznawczych, psychologicznych i innych. Pomimo iż producenci suplementów diety nie mają obowiązku potwierdzać skuteczności działania to odpowiednio dobrane substancje w odpowiednich dawkach dziennych przynoszą odpowiednie korzyści dla naszego zdrowia.

naturalne suplementy na pamięć i koncentracje

Kiedy siągnąc po suplement na pamięć?

Suplementacja w celu poprawy procesów poznawczych w tym pamięci, koncentracji czy lepszego uczenia jest wymagana w każdym wieku gdy zauważymy niepokojące objawy takie jak: problemy z uczeniem się na pamięć, pojawieniem się problemów z zapamiętywaniem krótkich informacji (np.: adres, krótka lista zakupów), rozkojarzenie w miejscu pracy czy szkole, zaburzenia snu, zmęczenie i stres. Dobre tabletki na pamięć ogólnie dostępne z odpowiednio dobranym składem mogą być pomocne w sytuacjach wzmożonego wysiłku umysłowego, czy w okresie intensywnej nauki, np.: przed sesja egazminacyjną.

Kiedy wybrać suplement na koncentrację?

Problemy z koncentracją uwagi zdarzają się nader często. O ile są one krótkie i sporadyczne nie powinny budzić niepokoju, jednakże częste spadki efektywności funkcji poznawczych w tym głównie koncentracji są już sygnałem alarmowym świadczącym o tym, że powinniśmy zacząć działać.

Jeżeli zauważymy regularnie powtarzające się sygnały do których zaliczymy m.in: brak możliwości skupeinia się na prostych czynnościach dnia codziennego, nawet tych rutynowych, problemy z gubieniem wątku w rozmowie, gubienie słów czy kłopoty z uczeniem się należy sięgnąć w pierwszej kolejności po tabletki na poprawę pamięci czy leki ziołowe na pamięć i koncentrację. W produktach tych nie brak ekstraktów z żeń szenia, miłorzębu japońskiego, kwasów omega czy kofeiny. Należy również pamiętać o codziennej suplementacji witaminy D3, magnezu oraz kompleksu witamin z grupy B. Należy zaznaczyć że tylko dobre tabletki na koncentracje i pamięć dają korzystne rezultaty w walce o dobrą koncentrację i pamięć.

Kiedy zdecydować się na lek na pamięć i koncentrację?

Leki na pamięć i koncentracje są produktami leczniczymi zleconymi przez lekarza pierwszego kontaktu (np.internisty). Jeżeli objawy i problemy z koncentracją uwagi oraz pamięcią utrzymują się długo pomimo regularnego stosowania suplementacji należy udać się do lekarza w celu odpowiedniej diagnostyki.

Jak wspomóc pamięć u seniorów?

Fizjologiczny proces starzenia się organizmu często nacechowany jest ogólnym zaburzeniami w funkcjonowaniu sfery poznawczej przez zaburzenia czynności układu nerwowego. W celu polepszenia funkcjonowania sfery poznawczej u seniorów w tym głównie pamięci zaleca się oprócz przyjmowania regularnie suplementów diety w postaci suplementów diety na pamięć, zadbanie o odpowiednią higienę i zdrowy styl życia seniorów. W tym celu należy zadbać o zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną i umysłową. Dieta seniora powinna być bogata w ryby, warzywa, owoce oraz produkty zbożowe. Warto również wzbogacić ją orzechy i gorzką czekoladę, które są źródłem wielu przeciwutleniaczy, a ich jedzenie znakomicie poprawia nastrój i wpływa na koncentrację. Dostępne tabletki na lepsza pamiec i koncentracje dla seniorów to głownie produkty z Lecytyną, miłorzębem japońskim, czyli Ginkgo Biloba, Żeń szeniem, Kwasami Omega oraz Witamina B12.

Co zrobić, gdy dzieci mają problemy z koncentracją?

Dzieci w różnym wieku mają problemy przede wszystkim z koncentracją uwagi oraz procesem uczenia się. Dzieci wykonują powierzona zadania w trybie pasywnym, który charakteryzuje się powolnością i brakiem skupienia, oraz z drugiej strony wykonując pracę szybko, chaotycznie i pobieżnie. Są to specyficzne objawy problemów z koncentracją u dzieci w każdym wieku. Wsparcie psychiczne jest bardzo ważnym sposobem na walkę z problemami w koncentracji. W przypadku dzieci i młodzieży dobór suplementu powinien zostać skonsultowany z lekarzem.

Żródła:

1. Lisiecka J., Androsiuk J., Perkowski R., i in.: Wpływ suplementów diety na poprawę funkcji poznawczych u osób starszych. GERONTOLOGIA POLSKA 2016; 24: 64-70
2. Stępniak A, Kot K, Witczak M, Bajor I. Impact of consumption of B-group vitamins on cognitive functions of women after menopause. Przegląd Menopauzalny. 2013; 6: 464-71.
3. Olas B.: Antyoksydanty obecne w diecie w walce z miażdżycą. kosmos 2003; 52: 249-258.
4. Kumar N.: Nutritional neuropathies. Neurol. clin. 2007;25: 209-255.
5. Mazur R., Kozubski W.: choroby naczyniowe mózgu. WWW.Rami Ad Pontem.Pl, styczeń 2008.
6. Nowik M., Drechsler H., Nowacki P.: Destabilizacja blaszki miażdżycowej a udar niedokrwienny mózgu – rola czynników zapalnych i immunologicznych. Implikacje praktyczne. Neurol. Neurochir. Pol. 2004; 38: 209-214
7. Wityk R.J., kittner S.J., Jenner J.l. i wsp.: lipoprotein (a) and the risk of ischemic stroke in young women. Atherosclerosis 2000; 150: 389-396.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Trener personalny, dietetyk. Swoją pasją zaraża i promuje zdrowy styl życia. Dokładnie wie jak ważne jest uzupełnianie niedoborów minerałów i witamin w codziennej diecie. Specjalizuję się w pracy z osobami, mającymi problem problem w ustaleniu realnych celów i osiąganiu trwałych rezultatów. Swój wolny czas spędza na swieżym powietrzu, miłośnik wysokich gór.

Poznaj nasze produkty

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

naturalne adaptogeny
Silne adaptogeny prosto z natury

Silne adaptogeny prosto z natury Natura obdarzyła nas roślinami nie tylko pięknymi, pachnącymi czy jadalnymi. Dała nam również takie, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Przywracają równowagę organizmu, wspierają leczenie, podnoszą poziom odporności, czy ułatwiają dostosowanie się do zmieniających się …

Silne adaptogeny prosto z natury

Projekt bez tytułu(84)
Ashwagandha – indyjski żeń-szeń, który poprawi samopoczucie

Ashwagandha – indyjski żeń-szeń, który poprawi samopoczucie Ashwagandha jest indyjskim ziołem, które znane jest już od lat. W tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej stosowana była już od bardzo dawna. Jej zdrowotne i dobroczynne właściwości doceniane są obecnie również przez nowoczesną medycynę zachodnią. …

Ashwagandha – indyjski żeń-szeń, który poprawi samopoczucie

ashwaganda_na_trudne_czasy
Ashwagandha – naturalny sposób na stres

Ashwagandha – naturalny sposób na stres Szybkie tempo życia, napięcia i nerwy, a do tego cała masa obowiązków powodują, że organizm przestaje radzić sobie z obciążeniem, a stres zaczyna odciskać na nim swoje piętno. Spada odporność, a to otwiera drzwi …

Ashwagandha – naturalny sposób na stres

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Przewiń do góry