Szybka dostawa 120 dni na zwrot Gwarancja naturalnych skladników Gwarancja oryginalności
kwas_hialuronowy_naturalna_bron_na_starzenie_skory

Kwas hialuronowy – naturalna broń na starzenie się skóry

Upływający czas powoduje szereg zmian w wyglądzie zewnętrznym. Jest widoczny zwłaszcza na skórze, która z wiekiem może stopniowo tracić swoją jędrność i elastyczność. Z medycznego punktu widzenia starzenie się skóry jest naturalnym procesem. Wynika z utraty pewnych funkcji pełnionych dotychczas przez komórki, tkanki oraz układy występujące w organizmie. Choć nie można całkowicie zatrzymać mechanizmów odpowiadających za młody wygląd skóry, są pewne działania pozwalające spowolnić ten proces.

Warto zadbać przede wszystkim o eliminowanie czynników, które mogłyby wpływać negatywnie na kondycję skóry. Dotyczy to zwłaszcza stresu, zbyt małej ilości snu, odwodnienia organizmu oraz spożywania niezdrowych i przetworzonych posiłków.

Dla zachowania zdrowego wyglądu skóry istotna jest także jej systematyczna pielęgnacja. Przed sięgnięciem po zabiegi medycyny estetycznej lub preparaty do stosowania zewnętrznego, należy w pierwszej kolejności zapewnić wsparcie od wewnątrz. Wskazane jest więc, by sięgać po preparaty, które uzupełniają niedobór związków występujących naturalnie w organizmie. Jednym z nich jest kwas hialuronowy – związek o działaniu higroskopijnym, pomagający w zachowaniu jędrnej i elastycznej skóry.

W skórze znajduje się ponad połowa całkowitej ilości kwasu hialuronowego występującego w organizmie człowieka. Dzięki połączeniu kwasu hialuronowego z molekułami wody, skóra może zyskać odpowiednie nawilżenie. Wpływa to na zdrowy wygląd skóry, określany często jako wypoczęty lub promienny.

Aby zadbać o prawidłowe nawodnienie skóry, należy przyjmować odpowiednie ilości płynów i unikać czynników, które mogłyby spowodować nadmierne wysuszenie skóry. Jest to najczęściej:

  • Częsta ekspozycja na promienie słoneczne. Słońce jest źródłem cennej witaminy D, jednak zbyt długie przebywanie w zasięgu ostrych promieni słonecznych naraża skórę na negatywne działanie promieniowania UV i powoduje jej wysuszanie oraz przedwczesne starzenie.
  • Silny wiatr oraz niska temperatura. Te okoliczności pogodowe powodują naruszenie bariery hydrolipidowej i mogą prowadzić do dużej utraty wody w obrębie skóry.
  • Ciągła styczność z zanieczyszczeniami. Skóra odgrywa rolę ochronną i broni organizm przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Jednak kiedy ilość zanieczyszczeń jest zbyt duża, bariera ochronna skóry ulega osłabieniu, co powoduje obniżone nawilżenie skóry.
  • Niskiej jakości dieta. Spożywane produkty mogą dostarczać wody do organizmu lub też powodować jego odwodnienie. Do tej drugiej kategorii z całą pewnością należy zaliczyć: kawę, alkohol, słodycze oraz napoje słodzone, sól (zwłaszcza ta występująca w fast-foodach, chipsach, wędlinach i serach).

Przyjmowanie kwasu hialuronowego powoduje zwiększenie absorpcji wody w skórze. Wynika to z niezwykłych właściwości tego związku: jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może wiązać nawet 250 cząsteczek wody. Biorąc pod uwagę, że w ciągu jednego dnia aż co trzecia cząsteczka kwasu hialuronowego ulega rozpadowi, stosowanie preparatów uzupełniających poziom tego związku w organizmie wydaje się być uzasadniona.

kwas_hialuronowy_odwodniona_i_wysuszona_skora

Działanie kwasu hialuronowego a jędrność skóry

Liczne badania przeprowadzone w ostatnich latach wykazały, że kwas hialuronowy wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Stąd jego popularność w zakładach medycyny estetycznej oraz wciąż rosnąca oferta kosmetyków posiadających w składzie ten właśnie związek.

Warto także rozważyć stosowanie kwasu hialuronowego w postaci środków doustnych. Regularne uzupełnianie jego poziomu w organizmie odgrywa dużą rolę w tworzeniu włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry. Dlatego przyjmowanie kwasu hialuronowego może pomóc w spłycaniu zmarszczek i pozwala zapobiec nieestetycznemu efektowi zwisającej skóry.

Pomoc w likwidacji zmian potrądzikowych

Trądzik dotyka najczęściej osoby w wieku nastoletnim. Zdarza się jednak, że powraca także w wieku dorosłym, powodując jeszcze większe spustoszenie na twarzy. W każdym przypadku zmiany trądzikowe – zwłaszcza te nieleczone – mogą pozostawiać nieestetyczne bruzdy i wgłębienia na twarzy.

Kwas hialuronowy znajduje swoje zastosowanie także i w tym przypadku. Jego cenne zdolności regenerujące pomagają przyspieszyć gojenie stanów zapalnych skóry i redukują niebezpieczeństwo pojawienia się blizn potrądzikowych. Przy leczeniu tego problemu ważne są także właściwości nawilżające kwasu hialuronowego. Zdarza się często, że osoby zmagające się z trądzikiem stosują intensywną terapię antybiotykową, która wysusza skórę twarzy. Dzięki kwasowi hialuronowemu można przywrócić odpowiednie nawilżenie skóry w sposób naturalny i skuteczny. Kwas hialuronowy posiada także działanie przeciwzapalne, dzięki czemu może działać jak tarcza obronna przeciwko podrażnieniom

Ulga dla bolących stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów może dotyczyć nawet 30% osób po 40 roku życia. Do jej rozwoju dochodzi na skutek nadmiernej degradacji chrząstki stawowej przy jednoczesnym niedoborze substancji odpowiadających za odżywienie tej struktury. Zastosowanie kwasu hialuronowego będącego jednym z naturalnych budulców chrząstki stawowej, wspiera proces leczenia stawów. Jednocześnie pomaga także wyeliminować uciążliwy ból wynikający z nadmiernego tarcia chrząstek w stawie.

Kwas hialuronowy poprawia szklistość w obrębie chrząstki stawowej i wpływa na zwiększenie lepkości płynu stawowego. Stosowany regularnie, może skutecznie zapobiec ich niszczeniu.

kwas_hialuronowy_ulga_dla_bolacych_stawow

Wsparcie w leczeniu zespołu suchego oka

Zespół suchego oka jest schorzeniem, które objawia zaburzeniami filmu łzowego. W wyniku tego nieprawidłowo nawilżona rogówka i spojówka w oku zaczynają wysychać. Przyczyną występowania zespołu suchego oka jest m.in.: stosowanie określonych leków na obniżenie krwi, depresję, arytmię lub migrenę; zmiany hormonalne; palenie papierosów, klimatyzacja, zanieczyszczenia powietrza.

Z racji zdolności do wiązania wody w organizmie, kwas hialuronowy okazuje się także dobrym rozwiązaniem w przypadku zespołu suchego oka. Hialuronian sodu wpływa na zwiększenie lepkości preparatu, dlatego tak dobrze sprawdza się jako składnik kropli do oczu. Kwas hialuronowy nawilża rogówkę i spojówkę. Dzięki temu poprawie ulega jakość filmu łzowego.

Kwas hialuronowy – naturalne nawilżenie dla całego organizmu

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w tkankach budujących ciało człowieka. Już po 25 roku życia jego produkcja zaczyna spadać, dlatego warto odpowiednio wcześnie zadbać o wyrównanie jego poziomu. Kwas hialuronowy zwiększa jędrność i elastyczność skóry oraz powoduje jej zwiększone nawilżenie, oraz odżywienie. Dzięki temu walka ze starzeniem się skóry może być znacznie skuteczniejsza.

Kwas hialuronowy jest także nieoceniony w przypadku dolegliwości związanych z bólem stawów lub przy leczeniu zespołu suchego oka. To bezpieczny i wartościowy związek, który pomaga nawilżyć cały organizm. Systematyczna kuracja z kwasem hialuronowym pozwala zauważyć efekty zarówno na zewnątrz (gładka, promienna skóra), jak i wewnątrz (lepsze samopoczucie, zdrowe stawy).

Źródła:
1. https://www.naturomed.pl/images/praktyczna-wiedza/Kwas_hialuronowy.pdf
2. Głowacki A., Koźma E., Olczyk K. i wsp.: Glikozaminoglikany – struktura i funkcja. Post. biochem. 1995; 42 (2): 139 -148.
3. Price R. D., Berry M. G., Nasavaria H.A.: Hyaluronic acid: the scientific and clinical evidence. J. Plast. Reconstr. Aesthet. Surg. 2007; 60 (10): 1110-1119.
4. Stankiewicz A., Wójcik E.: Zastosowanie pochodnych kwasu hialuronowego w okulistyce. Ordynator leków. 2006; 6, 1 (51): 3-7.

Poznaj nasze produkty

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ashwaganda_na_trudne_czasy
Ashwagandha – naturalny sposób na stres

Ashwagandha – naturalny sposób na stres Szybkie tempo życia, napięcia i nerwy, a do tego cała masa obowiązków powodują, że organizm przestaje radzić sobie z obciążeniem, a stres zaczyna odciskać na nim swoje piętno. Spada odporność, a to otwiera drzwi …

Ashwagandha – naturalny sposób na stres

Projekt bez tytułu(17)
Witamina młodości – Korzyści zdrowotne z przyjmowania kolagenu.

Witamina młodości – Korzyści zdrowotne z przyjmowania kolagenu Kolagen nazywany bywa witaminą młodości i trudno odmówić mu tego określenia. To on pomaga utrzymać i zachować zdrowy i młody wygląd skóry. To właśnie dzięki niemu można spowolnić procesy starzenia i w …

Witamina młodości – Korzyści zdrowotne z przyjmowania kolagenu.

naturalne sposoby na pamięć i koncentrację
Pamięć i koncentracja – Naturalne sposoby na poprawę

Naturalne sposoby na dobrą pamięć i koncentrację Wielu ludzi doświadcza problemów związanych z zapominaniem ważnych informacji, czynnościami do wykonania, czy miejscami, w które odłożyli konkretne przedmioty. Równie często zdarzają nam się zaburzenia koncentracji oraz kłopoty z szybkim kojarzeniem. Nigdy nie …

Pamięć i koncentracja – Naturalne sposoby na poprawę

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Przewiń do góry