Kategorie

0 Produkty

Suplementy diety na nadmiar wody w organizmie

Zazwyczaj przyczyną zatrzymywania wody w organizmie jest bogata w sól dieta, w wyniku której nie dostarczamy organizmowi dostatecznej ilości płynów. Czasem jednak powodem są zwykłe zmiany hormonalne (np. tuż przed miesiączką) lub występowanie konkretnych schorzeń. Niezależnie od przyczyny, z pomocą przychodzą suplementy diety na nadmiar wody w organizmie. Jak działają i co powinny zawierać?

Kompleks na usuwanie wody

Wspomaga redukcję nadmiaru wody z organizmu i poprawę jakości skóry

89,00 

120 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Chlorella

Oczyszcza organizm z toksyn i pomaga zachować wysoką odporność.

119,00 

120 kapsułek/ miesiąc stosowania

CZYTAJ
Moringa

Skuteczna detoksykacja i mocne wsparcie dla układu pokarmowego.

99,00 

90 kapsułek / 1.5 miesiąca stosowania

CZYTAJ
Kompleks Spalacz Tłuszczu

Sprawniejszy metabolizm i detoksykacja dla lepszej kontroli wagi.

119,00 

120 Kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
usuwanie nadmiaru wody

Lista objawów nadmiaru wody w organizmie

W prawidłowych warunkach nie dochodzi do stanu przewodnienia, czyli nadmiaru wody w organizmie. Dzieje się tak dzięki pracy nerek, które filtrują naszą krew i produkują dostateczną ilość moczu, z którym usuwamy nadmiar płynów. Jednak w niektórych sytuacjach ów mechanizm zawodzi, czego skutkiem jest gromadzenie wody w ciele.

Wówczas zauważymy u siebie takie objawy, jak:

 • nagły wzrost masy ciała - nawet o 3-5 kg w ciągu kilku dni;
 • pojawienie się obrzęków, zwykle na twarzy lub wokół kostek;
 • cellulit wodny, obrzęki kończyn, sztywność stawów;
 • opuchlizna powiek - głównie przy obrzękach pochodzenia nerkowego;
 • wodobrzusze (powiększenie brzucha);
 • duszność i trudności w oddychaniu w wyniku obrzęku płuc;
 • ogólne osłabienie, ociężałość i trudności w koncentracji;
nadmiar wody w organizmie

Przyczyny zatrzymywania wody

Aby zwalczyć objawy nadmiaru wody w organizmie, powinniśmy poznać jego przyczyny. Taki stan może być bowiem sygnałem rozwoju poważnej choroby nerek, wątroby lub serca. Jednak znacznie częstszy powód to naturalne zmiany hormonalne związane z ciążą lub drugą fazą cyklu miesięcznego.

Poza tym ogromną rolę odgrywa nasza dieta. Zazwyczaj przyczyną zatrzymywania wody jest:

 • nadmiar soli w pożywieniu,
 • niedobór potasu,
 • stosowanie rygorystycznych diet,
 • zbyt małe spożycie wody,

oraz nadmierne spożywanie kawy, herbaty, alkoholu lub słodyczy.

przyczyny zatrzymywania wody w organizmie

Co zawierają suplementy na nadmiar wody w organizmie?

Usuwanie nadmiaru wody z organizmu wspierają odpowiednie suplementy diety. Zawierają one ekstrakty z ziół, które wspomagają usuwanie płynów poprzez swoje działanie moczopędne. Zaliczają się do  nich m.in. wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego, zielonej herbaty, ziela pokrzywy, czy owocu opuncji figowej.  Poza tym należy zadbać o właściwą podaż potasu w diecie, ograniczenie soli, wprowadzenie aktywności fizycznej, która poprawia pracę układu krążenia, a także odpowiednie spożycie wody w ciągu dnia - przede wszystkim mineralnej o niskiej zawartości sodu.

Źródła:
1. Greenleaf, J. E. (2003). Problem: thirst, drinking behavior, and involuntary dehydration. Medicine & Science in Sports & Exercise, 35(9), 1493-1500.
2. Noakes, T. D., & Goodwin, N. (2003). Rehydration and exercise performance. Medicine & Science in Sports & Exercise, 35(2), 257-263.
3. Armstrong, L. E., Casa, D. J., Millard-Stafford, M., Moran, D. S., Pyne, S. W., & Roberts, W. O. (2007). American College of Sports Medicine position stand. Exertional heat illness during training and competition. Medicine & Science in Sports & Exercise, 39(3), 556-572.
4. Casa, D. J., Armstrong, L. E., Hillman, S. K., Montain, S. J., Reiff, R. V., Rich, B. S., ... & Stone, J. A. (2000). National Athletic Trainers' Association position statement: fluid replacement for athletes. Journal of Athletic Training, 35(2), 212-224.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.
Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top