Wspiera prawidłowy przebieg funkcji neurologicznych oraz psychicznych
60 kapsułek / 2 miesiące stosowania
Kategorie
Płytki krwi to inaczej tromobocyty. Miejscem, w którym powstają płytki krwi jest szpik kostny. Biorą udział w procesie krzepnięcia krwi. Gdy liczba płytek krwi jest zbyt mała, mówi się o małopłytkowości. Jej przyczyny są różne, np. choroby śledziony oraz wrodzony niski poziom trombocytów . Prawidłowy poziom płytek krwi, powstających w szpiku kostnym, to u osoby dorosłej 140-400 tysięcy na milimetr sześcienny krwi. Czy witaminy na płytki krwi mogą wspierać nas w przywróceniu normy trombocytów?
7 Produkty
Wyświetlanie wszystkich wyników: 7
Wspiera prawidłowy przebieg funkcji neurologicznych oraz psychicznych
60 kapsułek / 2 miesiące stosowania
Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego
60 kapsułek / 2 miesiące stosowania
Składnik do prawidłowego przebiegu procesu wzrostu i namnażania komórek
30 kapsułek / miesiąc stosowania
Utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz pigmentacji skóry
90 kapsułek / 3 miesiące stosowania
Niezbędny składnik w tworzeniu czerwonych krwinek i transporcie tlenu do komórek
90 kapsułek / 3 miesiące stosowania
W zestawie znajdziesz:
1 – Żelazo
2 – Witamina B12
3 – Kwas foliowy
180 kapsułek / 30 dni suplementacji
Zobacz również suplementy na:
Powiązane artykuły blogowe
Liczbę płytek krwi można zdiagnozować wykonując badania krwi. Niski poziom płytek krwi to inaczej trombocytopenia. Obniżona ilość płytek krwi może być skutkiem wad metabolicznych lub przyjmowanych leków. Z kolei trombocytoza to stan, w którym średnia objętość płytek krwi produkowana w szpiku kostnym jest zbyt wysoka. Może pojawić się po intensywnym wysiłku fizycznym, ale także świadczyć o obecności stanów chorobowych - infekcji, anemii, ale również nowotworów.
Niska liczba płytek krwi może mieć wpływ na krzepnięcie krwi i powodować nadmierne krwawienie z nosa, czy przewodu pokarmowego i inne niepokojące objawy. Ich niedobór wzmaga obfite miesiączki i siniaczenie bez przyczyny. Z kolei nadmiar trombocytów może być efektem przebytych zabiegów operacyjnych lub wystąpić po porodzie i z czasem się unormować.
Prawidłowa liczba płytek krwi może zostać uzyskana przez odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w zielone warzywa, która wspomoże wytwarzanie płytek krwi. W podniesieniu poziomu płytek krwi pomocna okazuje się także suplementacja. Głównie warto uzupełnić poziom witaminy B12, która odpowiada za produkcję czerwonych krwinek. Na jej niedobór szczególnie narażeni są wegetarianie, ponieważ nie znajdziemy jej w produktach roślinnych. Suplement Vitama Nature zawiera najwyższą dopuszczalną dawkę witaminy B12. Małopłytkowość może być skutkiem niedoboru żelaza, kwasu foliowego lub witaminy K. Witamina K dostępna w naszej ofercie podana została w łatwo przyswajalnej formie menachinonu 7. To składnik pochodzenia naturalnego, który przyczynia się do wzrostu liczby płytek krwi, a w efekcie do prawidłowego krzepnięcia krwi.
Nadpłytkowość potwierdzona wynikami badań musi być skonsultowana z lekarzem i w większości przypadków konieczne jest leczenie, gdyż wyższa ilość trombocytów grozi powstawaniem zakrzepów. Trombocytoza może mieć przyczyny w nadmiernym obciążeniu organizmu poprzez sport, przebytą ciążą i porodem. Niestety znacznie podwyższona ilość płytek krwi może być związana np. ze stanami zapalnymi i rozwijającą się chorobą nowotworową. Obniżenie liczby płytek krwi naturalnymi sposobami jest trudne, jednak warto sięgnąć po preparaty zawierające kurkumę czosnek, imbir, pieprz, miłorząb, pokrzywę oraz rumianek.
Liczba płytek powinna wynosić 150 000-400 000/ul, jednak niektóre laboratoria podają również prawidłowy wynik do 450 000/ul. Płytki duże czyli takie, które przekraczają wielkość 12 fl, nie powinny przekraczać 30% objętości płytek we krwi. Średnia objętość powinna wynosić 7,5-10,5 fl.
Źródła:
1. Diagnostyka laboratoryjna z elementami biochemii klinicznej, podręcznik dla studentów medycyny pod redakcją Dembińska-Kieć A. i Naskalski J.W., Elsevier Urban & Partner Wydawnictwo Wrocław 2009, wydanie 3.
2. Mariańska B., Fabijańska-Mitek J., Windyga J., Badania laboratoryjne w hematologii, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2003.
Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.