Darmowa dostawa 120 dni na zwrot Gwarancja naturalnych skladników Gwarancja oryginalności

Suplementy na płytki krwi

Płytki krwi to inaczej tromobocyty. Miejscem, w którym powstają płytki krwi jest szpik kostny. Biorą udział w procesie krzepnięcia krwi. Gdy liczba płytek krwi jest zbyt mała, mówi się o małopłytkowości. Jej przyczyny są różne, np. choroby śledziony oraz wrodzony niski poziom trombocytów . Prawidłowy poziom płytek krwi, powstających w szpiku kostnym, to u osoby dorosłej 140-400 tysięcy na milimetr sześcienny krwi. Czy suplementy na płytki krwi mogą wspierać nas w przywróceniu normy trombocytów?

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Suplement diety Vitama Nature - Metylokobalamina
Witamina B12

Wspiera prawidłowy przebieg funkcji neurologicznych oraz psychicznych

79,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Suplement diety Vitama Nature - Witamina D3 + MK7
Witamina D3 + MK7

Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego

59,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Kwas foliowy

Składnik do prawidłowego przebiegu procesu wzrostu i namnażania komórek

69,00 

30 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
Suplement diety Vitama Nature - Miedź
Miedź

Utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz pigmentacji skóry

69,00 

90 kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
Suplement diety Vitama Nature - Żelazo
Żelazo

Niezbędny składnik w tworzeniu czerwonych krwinek i transporcie tlenu do komórek

69,00 

90 kapsułek / 3 miesiące

CZYTAJ
płytki krwi

Kiedy liczba płytek krwi może odbiegać od normy?

Liczbę płytek krwi można zdiagnozować wykonując badania krwi. Niski poziom płytek krwi to inaczej trombocytopenia. Obniżona ilość płytek krwi może być skutkiem wad metabolicznych lub przyjmowanych leków. Z kolei trombocytoza to stan, w którym średnia objętość płytek krwi produkowana w szpiku kostnym jest zbyt wysoka. Może pojawić się po intensywnym wysiłku fizycznym, ale także świadczyć o obecności stanów chorobowych - infekcji, anemii, ale również nowotworów.

niski poziom płytek krwi

Czy zbyt niski poziom płytek krwi jest niebezpieczny?

Niska liczba płytek krwi może mieć wpływ na krzepnięcie krwi i powodować nadmierne krwawienie z nosa, czy przewodu pokarmowego i inne niepokojące objawy. Ich niedobór wzmaga obfite miesiączki i siniaczenie bez przyczyny. Z kolei nadmiar trombocytów może być efektem przebytych zabiegów operacyjnych lub wystąpić po porodzie i z czasem się unormować.

witamina b12 - naturalne wsparcie dla płytek krwi

Jak naturalnie zwiększyć liczbę płytek krwi?

Prawidłowa liczba płytek krwi może zostać uzyskana przez odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w zielone warzywa, która wspomoże wytwarzanie płytek krwi. W podniesieniu poziomu płytek krwi pomocna okazuje się także suplementacja. Głównie warto uzupełnić poziom witaminy B12, która odpowiada za produkcję czerwonych krwinek.  Na jej niedobór szczególnie narażeni są wegetarianie, ponieważ nie znajdziemy jej w produktach roślinnych. Suplement Vitama Nature zawiera najwyższą dopuszczalną dawkę witaminy B12. Małopłytkowość może być skutkiem niedoboru żelaza, kwasu foliowego lub witaminy K. Witamina K dostępna w naszej ofercie podana została w łatwo przyswajalnej formie menachinonu 7. To składnik pochodzenia naturalnego, który  przyczynia się do wzrostu liczby płytek krwi, a w efekcie do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Newsletter

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Sprzedawca Vitama Nature. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą.

Przewiń do góry