Kategorie

Suplementy na płytki krwi

Płytki krwi to inaczej tromobocyty. Miejscem, w którym powstają płytki krwi jest szpik kostny. Biorą udział w procesie krzepnięcia krwi. Gdy liczba płytek krwi jest zbyt mała, mówi się o małopłytkowości. Jej przyczyny są różne, np. choroby śledziony oraz wrodzony niski poziom trombocytów . Prawidłowy poziom płytek krwi, powstających w szpiku kostnym, to u osoby dorosłej 140-400 tysięcy na milimetr sześcienny krwi. Czy witaminy na płytki krwi mogą wspierać nas w przywróceniu normy trombocytów?

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

PROMOCJA
Witamina B12

Wspiera prawidłowy przebieg funkcji neurologicznych oraz psychicznych

59,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Witamina D3 + MK7

Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego

59,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Kwas foliowy

Składnik do prawidłowego przebiegu procesu wzrostu i namnażania komórek

49,00 

30 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Miedź

Utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz pigmentacji skóry

59,00 

90 kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
Żelazo

Niezbędny składnik w tworzeniu czerwonych krwinek i transporcie tlenu do komórek

69,00 

90 kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Zestaw dla wegetarian

W zestawie znajdziesz:
1 – Żelazo
2 – Witamina B12
3 – Kwas foliowy

157,00 

180 kapsułek / 30 dni suplementacji

CZYTAJ
płytki krwi

Kiedy liczba płytek krwi może odbiegać od normy?

Liczbę płytek krwi można zdiagnozować wykonując badania krwi. Niski poziom płytek krwi to inaczej trombocytopenia. Obniżona ilość płytek krwi może być skutkiem wad metabolicznych lub przyjmowanych leków. Z kolei trombocytoza to stan, w którym średnia objętość płytek krwi produkowana w szpiku kostnym jest zbyt wysoka. Może pojawić się po intensywnym wysiłku fizycznym, ale także świadczyć o obecności stanów chorobowych - infekcji, anemii, ale również nowotworów.

niski poziom płytek krwi

Czy zbyt niski poziom płytek krwi jest niebezpieczny?

Niska liczba płytek krwi może mieć wpływ na krzepnięcie krwi i powodować nadmierne krwawienie z nosa, czy przewodu pokarmowego i inne niepokojące objawy. Ich niedobór wzmaga obfite miesiączki i siniaczenie bez przyczyny. Z kolei nadmiar trombocytów może być efektem przebytych zabiegów operacyjnych lub wystąpić po porodzie i z czasem się unormować.

witamina b12 - naturalne wsparcie dla płytek krwi

Jak naturalnie zwiększyć liczbę płytek krwi?

Prawidłowa liczba płytek krwi może zostać uzyskana przez odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w zielone warzywa, która wspomoże wytwarzanie płytek krwi. W podniesieniu poziomu płytek krwi pomocna okazuje się także suplementacja. Głównie warto uzupełnić poziom witaminy B12, która odpowiada za produkcję czerwonych krwinek.  Na jej niedobór szczególnie narażeni są wegetarianie, ponieważ nie znajdziemy jej w produktach roślinnych. Suplement Vitama Nature zawiera najwyższą dopuszczalną dawkę witaminy B12. Małopłytkowość może być skutkiem niedoboru żelaza, kwasu foliowego lub witaminy K. Witamina K dostępna w naszej ofercie podana została w łatwo przyswajalnej formie menachinonu 7. To składnik pochodzenia naturalnego, który  przyczynia się do wzrostu liczby płytek krwi, a w efekcie do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Witaminy na płytki krwi - Vitama Nature

Jak obniżyć płytki krwi?

Nadpłytkowość potwierdzona wynikami badań musi być skonsultowana z lekarzem i w większości przypadków konieczne jest leczenie, gdyż wyższa ilość trombocytów grozi powstawaniem zakrzepów. Trombocytoza może mieć przyczyny w nadmiernym obciążeniu organizmu poprzez sport, przebytą ciążą i porodem. Niestety znacznie podwyższona ilość płytek krwi może być związana np. ze stanami zapalnymi i rozwijającą się chorobą nowotworową. Obniżenie liczby płytek krwi naturalnymi sposobami jest trudne, jednak warto sięgnąć po preparaty zawierające kurkumę czosnek, imbir, pieprz, miłorząb, pokrzywę oraz rumianek.

Ile powinny wynosić płytki krwi?

Liczba płytek powinna wynosić 150 000-400 000/ul, jednak niektóre laboratoria podają również prawidłowy wynik do 450 000/ul. Płytki duże czyli takie, które przekraczają wielkość 12 fl, nie powinny przekraczać 30% objętości płytek we krwi. Średnia objętość powinna wynosić 7,5-10,5 fl.

Źródła:
1. Diagnostyka laboratoryjna z elementami biochemii klinicznej, podręcznik dla studentów medycyny pod redakcją Dembińska-Kieć A. i Naskalski J.W., Elsevier Urban & Partner Wydawnictwo Wrocław 2009, wydanie 3.
2. Mariańska B., Fabijańska-Mitek J., Windyga J., Badania laboratoryjne w hematologii, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2003.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.
Shopping Cart
PROMOCJA
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top