Kategorie

4 Produkty

Suplementy z potasem

Potas to jeden z najobficiej występujących minerałów w naszym organizmie. Obecny we wszystkich tkankach ciała odgrywa istotną rolę w wielu procesach i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek. Około 90% spożywanego potasu jest wchłaniane, co jest wysoką wartością w porównaniu z innymi minerałami, np. magnezem. Choć potas występuje w wielu produktach spożywczych, wciąż szerokie grono osób spożywa go w niewystarczających ilościach. Wpływ na to ma m.in. większa popularność przetworzonej żywności oraz coraz rzadsze jedzenie owoców i warzyw. Dlatego tak istotne staje się uzupełnianie niedoboru potasu poprzez suplementy diety. Preparaty z tym cennym minerałem dostępne są w naszej ofercie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

PROMOCJA
Potas

Pozytywny wpływ na układ krążenia, układ nerwowy i mięśnie

49,00 

120 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Kompleks dla kobiet

Niezbędne witaminy i minerały dla kobiet po 40 roku życia dodające energii i witalności

69,00 

60 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
Kompleks dla mężczyzn

Niezbędne witaminy i minerały dla mężczyzn po 40 roku życia dające energii.

69,00 

60 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
Kompleks na tarczycę

Moc ekstraktów roślinnych wspomagających pracę i funkcjonowanie tarczycy

69,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
skurcz mięsni niedobór potasu

Jakie funkcje w organizmie pełni potas?

Potas odgrywa kluczową rolę w zdrowiu człowieka, współpracując z innymi minerałami (np. sodem czy wapniem) w celu utrzymania wielu procesów zachodzących w organizmie. Jedne z najważniejszych funkcji potasu obejmują przewodzenie impulsów nerwowych, kurczenie mięśni, regulowanie gospodarki wodno-elektrolitowej i objętości krwi w naszym ciele. Jest to także minerał odpowiedzialny za utrzymywanie ciśnienia osmotycznego w środowisku wewnątrz oraz zewnątrzkomórkowym. Warto wspomnieć również o jego roli w stymulowaniu pracy serca, utrzymywaniu prawidłowego ciśnienia krwi, syntezie białek i glikogenu. Niedobór potasu może w znacznym stopniu zaburzać prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

biegunka - niedobór potasu

Niedobór potasu – jak można go rozpoznać?

W wielu krajach nieodpowiednia ilość potasu w organizmie człowieka jest spowodowana niewłaściwym żywieniem – zwłaszcza dieta zachodnia zawiera przetworzoną żywność, która stanowi ubogie źródło tego minerału. Niedobór potasu, czyli hipokaliemię, mogą powodować również niektóre leki moczopędne, przewlekłe biegunki, częste wymioty oraz restrykcyjne diety, takie jak np. dieta ketogeniczna. Łagodny przebieg hipokaliemii zazwyczaj nie daje objawów, ale już umiarkowany czy poważny niedobór potasu może skutkować skurczami, bólem mięśni, osłabieniem oraz nieregularnym biciem serca.

VITAMA-dieta-metabolizm

Które suplementy diety zawierające potas warto wybrać?

Potas występuje naturalnie w większości owoców, warzyw, roślin strączkowych czy nasion. Można go znaleźć również w mięsie i rybach. Jednak przestrzegając restrykcyjnych diet, trudno zadbać o odpowiednie wchłanianie potasu do organizmu. Dlatego tak popularne stają się suplementy diety. W naszej ofercie dostępne są m.in. preparaty o naturalnym, czystym składzie, zawierające aż 97% składników aktywnych. Będą doskonałym uzupełnieniem zbilansowanego żywienia oraz innych suplementów na stres czy odchudzanie. Dostarczamy również preparaty, w których potas w tabletkach połączony został z szeregiem innych minerałów i witamin – to suplementy diety kompleksowo wspierające funkcjonowanie organizmu.

Suplementy i preparaty z potasem - Vitama Nature

Jaki suplement z potasem?

Potas jest dobrze przyswajalny przez nasz organizm, dlatego o wiele łatwiej dobrać suplement, który poprawi funkcjonowanie organizmu. Jednym z najlepszych i najtańszych jest chlorek potasu, jednak do jego źródeł zaliczany także asparaginian, cytrynian, glukonian i wodorowęglan potasu. Wiele suplementów diety zawiera pierwiastek o przedłużonym uwalnianiu, dzięki czemu można uniknąć tworzenia się dużych stężeń mogących wywoływać owrzodzenia jelit.

Na co pomaga potas?

Potas jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, gdyż umożliwia generowanie impulsów elektrycznych w komórkach ciała oraz do utrzymania równowagi płynów, która jest ważna dla naszego zdrowia. Jest makroelementem wspierającym prawidłową pracę mięśni, a jego niedobory mogą skutkować m.in. zaburzeniami pracy serca, niewydolnością nerek. Potas odpowiada także za pobudzenie do wydzielania insuliny i kontroluje budowę mięśni.

Źródła:
1. Jo Ringer and Yvette Bartlett, “The significance of potassium”, Pharmacol. J., vol. 278, 2007.
2. Zbigniew Sikorski,; “Chemia żywności. Odżywcze i zdrowotne właściwości składników żywności” t. III”; Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Warszawa 2009.
3. Kunachowicz H. i wsp.: Tabele składu i wartości odżywczej żywności. Wyd. Lek. PZWL, Warszawa 2005.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.
Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top