Niezbędny składnik w tworzeniu czerwonych krwinek i transporcie tlenu do komórek
90 kapsułek / 3 miesiące stosowania
Kategorie
Suplementy diety, które obniżają poziom cholesterolu - wspierają prawidłową pracę serca, obniżają ryzyko zawału serca i wpływają na naczynia krwionośne. Suplementy diety na cholesterol zawierają najczęściej kwasy omega, sterole roślinne, ziela karczocha, grzyby shiitake. Podwyższony cholesterol to zwiększone ryzyko odkładania blaszek miażdżycowych w ścianach naczyń krwionośnych. Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to najlepsza profilaktyka pozwalająca utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu.
5 Produkty
Wyświetlanie wszystkich wyników: 5
Niezbędny składnik w tworzeniu czerwonych krwinek i transporcie tlenu do komórek
90 kapsułek / 3 miesiące stosowania
Niezbędne witaminy i minerały dla kobiet po 40 roku życia dodające energii i witalności
60 kapsułek / miesiąc stosowania
Suplement diety przeznaczony dla osób chcących uzupełnić swoją dietę o aminokwasy
60 kapsułek / miesiące stosowania
W zestawie znajdziesz:
1 – Żelazo
2 – Witamina B12
3 – Kompleks wit. z grupy B
210 kapsułek / 60 dni suplementacji
W zestawie znajdziesz:
1 – Żelazo
2 – Witamina B12
3 – Kwas foliowy
180 kapsułek / 30 dni suplementacji
Niedobory żelaza mogą prowadzić do zaburzeń transportu tlenu w organizmie. Jego rolą jest udział w produkcji czerwonych krwinek, wchodzi w skład hemoglobiny. Bierze również udział w wielu procesach metabolicznych. Niedobór żelaza może powodować anemię, zaburzenia pracy układu nerwowego, mięśniowego i odpornościowego. Mając na uwadze szereg ról, które spełnia ten pierwiastek, starajmy się nie dopuścić do niedoborów żelaza.
W pierwszej kolejności, w celu uzupełnienia poziomu tego pierwiastka, warto wprowadzić do diety produkty zawierające żelazo, a w kolejnym etapie rozważyć, czy suplementacja żelaza będzie konieczna. Zwróćmy uwagę nie tylko na źródła, ale także na przyswajanie żelaza. Żelazo niehemowe występuje w produktach roślinnych - zielonych warzywach liściastych, burakach, czy suszonych śliwkach. Z kolei hemowe znajdziemy w produktach zwierzęcych, do których zaliczymy czerwone mięso, podroby i ryby. Ta druga kategoria charakteryzuje się większą przyswajalnością.
Niedobory żelaza mogą pojawić się nawet, gdy stosujemy zróżnicowaną dietę. Warto być świadomym połączeń, które utrudniają wchłanianie żelaza. Taniny zawarte w kawie i herbacie będą działać właśnie w ten sposób. Dlatego preparaty żelaza i pokarmowe jego źródła nie powinny być łączone z tymi napojami. Co zrobić, by suplementacja żelazem była skuteczna? Wprowadźmy witaminę C, która zwiększa skuteczność wchłaniania. Zwiększone zapotrzebowanie i suplementacja żelaza może okazać się konieczna w grupie kobiet w ciąży. Wówczas najczęściej sięgamy po kwas foliowy, jednak nie zapominajmy, że niedobór żelaza również może negatywnie wpływać na stan zdrowia przyszłej mamy.
Wybierz wysokiej jakości suplement żelaza w wygodnej dla ciebie formie – w postaci płynnej lub kapsułek. Twój lekarz powinien zalecić ci dokładną dawkę na podstawie badań krwi – zbyt duże ilości żelaza w organizmie mogą być toksyczne dla wątroby. Wszystkie formy żelaza (siarczan, fumaran i glukonian) są dobrze przyswajalne przez organizm, jednak ich poziom pierwiastkowego żelaza jest odmienny – największą wyróżnia się fumaran, jednak nie będzie odpowiedni dla każdej osoby.
Niski poziom żelaza może oznaczać jego niedobory, które skutkują niedokrwistością określaną także jako anemia. Jej cechą charakterystyczną są małe erytrocyty z mniejszą ilością zmagazynowanej hemoglobiny, przez co zdolność przenoszenia tlenu jest ograniczona. Nieleczona anemia może prowadzić do zaburzeń pracy i uszkodzeń serca, komplikacji podczas ciąży, a także do opóźnienia intelektualnego i fizycznego u dzieci.
Źródła:
1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3999603/
2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25361786/
3. Dominika Wnęk, Dieta w niedokrwistości z niedoboru żelaza, na podstawie Gowin E., Horst-Sikorska W.: Żelazne zapasy – komu w XXI wieku grozi niedobór żelaza? Farm. Współ. 2010; 3: 139–146, Orlicz-Szczęsna G., Żelazowska-Posiej J., Kucharska K.: Niedokrwistość z niedoboru żelaza. Curr. Prob.. Psychiatry 2011; 12 (4): 590–594.
Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.