Czy Vitamanature.pl to polska firma?

Tak, Vitama Nature to polska firma, posiadająca ponad 15-letnie doświadczenie w branży produkcji i R&D leków, wyrobów medycznych oraz suplementów diety, promująca stosowanie naturalnych rozwiązań popartych przez naukę oraz badania.

Od 2019 roku dysponujemy własnym Laboratorium Badawczo-Rozwojowym. Wytwarzamy w nim różnorodne formy produktów w oparciu o nowoczesny sprzęt i specjalistyczną aparaturę. Stawiamy na poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, dlatego od lat współpracujemy z polskimi instytucjami naukowymi (w tym z Polską Akademią Nauk).

Spełniamy najwyższe standardy produkcyjne, postępując m.in. według wytycznych Systemu Zapewniania Jakości, standardów GMP, wymagań HACCP. Posiadamy również certyfikację ISO 13485. Wszystko to sprawia, że możemy zaoferować klientom najwyższą jakość i bezpieczeństwo dostarczanych preparatów.

Zawartość substancji czynnych w kapsułce

W każdym suplemencie diety Vitama Nature skupiono się na zastosowaniu maksymalnej ilości substancji czynnej w każdej kapsułce. W praktyce oznacza to wypełnienie ponad 90% kapsułki substancją czynną i minimalizowaniem lub brakiem wypełniaczy. Jest to ewenement w skali polski w produkcji suplementów diety.

Dlaczego tak duża zawartość
składników aktywnych jest taka ważna?

Duża zawartość substancji aktywnych w suplementach diety jest ważna, ponieważ im wyższa zawartość substancji czynnych w pojedynczej kapsułce suplementu, tym lepsze i efektywniejsze jest jego działanie. Zdrowe suplementy diety nie powinny też zawierać sztucznych aromatów, barwników, czy substancji wypełniających.

Substancje czynne to najważniejsze składniki w tego typu preparatach. To one wywierają określone działanie na organizm, wskazane w charakterystyce danego suplementu diety - jak np. regenerację, wsparcie odporności, czy spalanie tłuszczu. Wybieranie produktów o wysokiej zawartości składników aktywnych pozwala więc osiągnąć lepsze efekty suplementacji. Oczywiście warto pamiętać, że celem stosowania suplementów jest uzupełnienie normalnej diety i/lub wspieranie fizjologicznych funkcji organizmu, a nie leczenie schorzeń.

Równie ważną kwestią, co zawartość składników aktywnych, jest certyfikacja produktu oraz atesty. Jednym z takich certyfikatów jest np. GMP (ang. Good Manufacturing Practice), czyli Dobra Praktyka Produkcyjna, który posiadają nasze suplementy diety.

Jakość wytwarzania suplementów diety

Vitama Nature przywiązuje ogromną wagę do jakości swoich produktów. Możemy zapewnić, że każda partia surowców wykorzystywanych do produkcji suplementów jest dokładnie sprawdzana pod kątem jakości. Nasza firma jest pod nieustannym nadzorem Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, co pozwala potwierdzić, że zarówno działania firmy, jak i komponenty, z których korzystają, spełniają wszystkie wymogi powyższych jednostek mających rangę organów kontrolujących i wykonawczych w ustawodawstwie polskim.

Dbamy o przestrzeganie najwyższych standardów produkcyjnych. Posiadamy certyfikację ISO 13485, stosujemy standardy GMP (Good Manufacturing Practice), spełniamy wymogi HACCP (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points). Działamy również w oparciu o wytyczne Systemu Zapewniania Jakości.

Etyczna produkcja, w ramach której korzystamy z własnego, nowoczesnego parku maszynowego i laboratorium, daje gwarancję bezpieczeństwa oferowanych rozwiązań.

Wartość standaryzowanych ekstraktów roślinnych

Witaminy i minerały w tabletkach, które można z łatwością dołączyć do codziennej diety, są odpowiednio zbilansowane i prawidłowo dobrane. W rezultacie stanowią naturalne źródło zdrowia i energii dla osób w różnym wieku oraz z różnymi potrzebami.

Standaryzacja ekstraktu roślinnego oznacza, że ekstrakty roślinne są pozyskiwane z różnych źródeł, do tego celu wykorzystywane są zarówno całe rośliny, jak i ich elementy (korzenie, liście, kwiaty, a nawet sam sok). Najczęściej spotyka się wyciągi produkowane z konkretnej części rośliny, jak również z ziół, owoców, warzyw czy drożdży.

Celem standaryzacji surowca roślinnego jest określenie ilości zawartych w nim związków czynnych, które wywierają wpływ na organizm. Proces ten opiera się najczęściej na wynikach badań chemicznych. Standaryzacja ma ogromne znaczenie w przypadku suplementów diety, gdyż pozwala na:

  • porównanie preparatów zawierających tę samą substancję czynną,

  • wyznaczenie wskazanej dawki danego składnika, np. na podstawie jego zawartości w jednej tabletce/kapsułce.

W przypadku produktów Vitama Nature ekstrakty roślinne są standaryzowane na zawartość substancji czynnych takich jak kwas chlorogenowy, kofeina, polifenole, katechiny, EGCG, kapsaicyna, choliny, piperyny, witanolidów.

Moc standaryzowanych ekstraktów roślinnych i ich standaryzacji pozwala na uzyskanie naturalnych i bezpiecznych rezultatów w niedługim czasie.

Group-137.svg

Składniki pochodzące ze sprawdzonych źródeł

Group-136.svg

Standaryzowane ekstrakty z wartościowym surowcem

Group-135.svg

Unikalne i naturalne receptury

Group-138.svg

Brak sztucznych dodatków i wypełniaczy

Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top