Kategorie

Suplementy na układ moczowy

Układ moczowy obejmuje m.in. nerki, moczowody, pęcherz oraz cewkę moczową. Ten system filtruje krew, usuwając z niej wiele toksyn, soli, produktów przemiany materii i nadmiar wody. Oddziela zanieczyszczenia, których nasze organizmy nie potrzebują, od cenny składników odżywczych. Wykorzystuje do tego kanały połączone z naczyniami krwionośnymi i układem pokarmowym. Układ moczowy pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu reszty ciała. Najczęstsze problemy, które mogą go dotykać, to infekcje pęcherza moczowego oraz dróg moczowych. Wszelkie dolegliwości z nimi związane są zazwyczaj bardzo uciążliwe. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć i stosować profilaktykę, której sprawdzonym elementem mogą być dostępne w naszej ofercie suplementy diety na układ moczowy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Korzeń Maca

Skuteczny sposób na zwiększenie zapasów energii i lepszą koncentrację.

99,00 

90 kapsułek / 1.5 miesiąca stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Żeń szeń

Wyższa wydolność dla ciała i umysłu. Naturalne źródło energii i witalności.

79,00 

90 kapsułek/ 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
Magnez + Witamina B6

Wspomaga funkcje mózgu i działa ochronnie na cały układ nerwowy.

49,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Kompleks witamin z grupy B

Kompleksowe wsparcie organizmu dla lepszego zdrowia i samopoczucia.

49,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Buzdyganek naziemny

Pozytywny wpływ na sprawność seksualną u mężczyzn i funkcje rozrodcze

69,00 

90 kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Cynk organiczny

Wsparcie zdrowych włosów, skóry, paznokci, układu odpornościowego

59,00 

90 kapsułek / 3 miesiace stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Kompleks na usuwanie wody

Wspomaga redukcję nadmiaru wody z organizmu i poprawę jakości skóry

69,00 

120 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Kompleks przerost prostaty

Wspomaga zdrowie dróg moczowych u osób z łagodnym przerostem prostaty

69,00 

60 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
problemy z układem moczowym

Jak może objawiać się infekcja dróg moczowych?

Dla każdej osoby, która zmaga się z infekcją dróg moczowych lub innymi problemami tych narządów, nawet zwykła czynność oddawania moczu może być znacznie utrudniona i wiązać się z ostrym bólem. Schorzenia układu moczowego są dziś dość powszechne – dotykają każdego roku milionów ludzi, przy czym trzeba podkreślić, że częściej chorują na nie kobiety. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się suplementy dla kobiet, zwłaszcza te związane z układem moczowym. Świadome panie starają się wdrażać środki zapobiegawcze, polegające na zdrowej diecie, ćwiczeniach czy właśnie suplementacji. Jednak nie zawsze udaje się uniknąć infekcji dróg moczowych i problemów z nią związanych. Objawami tego typu schorzeń najczęściej są: ból lub pieczenie podczas oddawania moczu, ciemny lub mętny mocz, częste oddawanie moczu, nudności, wymioty, ból pod żebrami (z tyłu lub po bokach), a także dyskomfort nad kością łonową (u kobiet).

suplement diety berberyna

Które suplementy diety działają na układ moczowy?

Aby wspierać nerki i pęcherz, w codziennej diecie powinno uwzględniać się niezbędne składniki odżywcze, które regulują funkcjonowanie tych narządów. Przede wszystkim warto stawiać na suplementy, zawierające cynk organiczny, magnez i witaminy z grupy B. Trzeba pamiętać o tym, że problemy z układem moczowo-płciowym u mężczyzn oraz kobiet przekładają się również na życie seksualne. Panie mogą zapobiegać problemom, sięgając po naturalny suplementy diety z korzenia maca, który wspiera witalność organizmu i pomaga w zachowaniu aktywności seksualnej. Dla panów idealnym rozwiązaniem będą suplementy dla mężczyzn np. z żeń-szeniem. Sprzyjają one utrzymaniu należytej sprawności fizycznej oraz kondycji seksualnej.

Suplementy na układ moczowy - Vitama Nature

Jakie witaminy na układ moczowy?

Na układ moczowy najbardziej skuteczna jest witamina C, która zakwasza mocz, tworząc tym samym niekorzystne środowisko dla bakterii i hamuje rozwój drobnoustrojów. Witaminy z grupy B zapobiegają tworzeniu się zapalenia, a flawonoidy działają moczopędnie, wspomagając procesy oczyszczania dróg moczowych.

Jak wzmocnić układ moczowy?

Możesz przyjmować suplementy z wyciągiem z żurawiny, która zapobiega chorobom dróg moczowych i zapaleniu gruczołu krokowego u mężczyzn. Doskonałym preparatem będzie także ten z korzeniem hortensji o łagodnym działaniu moczopędnym. Suplementy diety zawierające korzeń żeń-szenia, ostropestu ogrodowego, liście papai czy liście morwy, poprawiają stan układu moczowego oraz są stosowane do usuwania małych kamieni. Badania wykazały, że przyjmowanie probiotyków zmniejsza ryzyko chorób układu moczowego.

Co pić na zapalenie cewki moczowej?

Liście brzozy łagodzą nieżyt dróg moczowych i charakteryzują się działaniem moczopędnym. Żurawina pod postacią soków, a nawet preparatów, jest jednym z najskuteczniejszych środków wspierających leczenie zapalenia cewki moczowej. Można także wypić wodę z miodem wrzosowym, który działa antyseptycznie lub napar z nawłocią pospolitą wykazującą silnie działanie przeciwzapalne.

Źródła:
1. Szałek E. i inni; Bakteryjne zakażenia układu moczowego u kobiet w ciąży; Farmacja współczesna; 2011; 4: 166-170.
2. Foxman B, Chi JW, Health behavior and urinary tract infection in college-aged women.J Clin Epidemiol. 1990; 43(4):329-37.
3. Górnicka J., Choroby układu moczowego, Wyd., Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, Warszawa 2012.
4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23433130/

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.
Shopping Cart
PROMOCJA
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top