Kategorie

2 Produkty

Suplementy z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy, znany również jako hialuronian (oznacza się go na produktach do pielęgnacji skrótem HA) to przejrzysta, lepka substancja, naturalnie wytwarzana przez organizm, która występuje w skórze, tkance łącznej, mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest zatrzymywanie wody w komórkach tkanek, utrzymując tym samym nawilżenie oczu oraz elastyczność skóry. Substancja ta ma wiele zastosowań medycznych i pielęgnacyjnych. Jest dostępna w różnych formach, w tym jako: suplementy diety, kremy do twarzy, serum czy krople do oczu. W naszej ofercie znajdują się preparaty z kwasem hialuronowym, które znakomicie sprawdzą się w roli np. suplementów dla kobiet stosowanych w codziennej, zbilansowanej diecie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Kwas Hialuronowy

Intensywne nawilżenie oraz regeneracja dla zdrowszej i jędrniejszej skóry.

149,00 

90 kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
Kompleks dla kobiet

Niezbędne witaminy i minerały dla kobiet po 40 roku życia dodające energii i witalności

69,00 

60 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
dziewczyna trzymająca suplement diety kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jako suplementy diety – jak działa?

Mniej więcej połowa kwasu hialuronowego w ludzkim ciele jest obecna w skórze, gdzie wiąże się z wodą, aby pomóc zatrzymać wilgoć. Te właściwości higroskopijne mają znaczenie m.in. dla elastyczności i jędrności tkanek. Naturalny proces starzenia oraz narażenie na promieniowanie ultrafioletowe, dym tytoniowy czy zanieczyszczenia mogą zmniejszyć ilość kwasu hialuronowego w skórze. Przyjmowanie suplementów diety zatrzymuje ten negatywny proces, opóźniając starzenie i zwiększając nawilżenie. Dzięki temu skóra wygląda na zdecydowanie bardziej gładką, jest również przyjemniejsza w dotyku. Dlatego też kwas hialuronowy tak chętnie jest wykorzystywany w medycynie estetycznej, gdzie preparaty, które go zawierają, są nazywane eliksirami młodości.

Kwas hialuronowy jest także wykorzystywany jako wypełniacz ust w chirurgii plastycznej. Niektórzy stosują go na skórę w celu leczenia ran, owrzodzeń czy oparzeń. Jako suplementy diety w kapsułkach kwas hialuronowy może nie tylko wspomagać kurację, która ma na celu regenerację skóry, ale również uzupełniać terapię prowadzoną w celu zwalczania chorób zwyrodnieniowych stawów. Z tego powodu pełni rolę dobrego suplementu dla biegaczy.

kapsułki kwas hialuronowy

Suplementacja doustna kwasu hialuronowego – co warto wiedzieć?

Dostępne w naszym sklepie suplementy diety z kwasem hialuronowym oferowane są w formie kapsułek. Wyróżniają się wyjątkowo czystym składem z wysokim stężeniem składników aktywnych. Preparaty uzupełniane są kwasem bosweliowym oraz ekstraktem z owocu awokado, aby jeszcze skuteczniej nawilżać i regenerować skórę. Warto jednak pamiętać, że suplement diety z kwasem hialuronowym nie powinien zastępować zdrowego żywienia, a jedynie je uzupełniać. Tylko wtedy można spodziewać się pozytywnych efektów. Wystarczy jedna kapsułka dziennie, by suplementacja przynosiła oczekiwane korzyści.

Suplementy i preparaty z kwasem hialuronowym - Vitama Nature

Co to jest kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja o właściwościach higroskopijnych, która występuje w naszym organizmie w znacznych ilościach. Jest w stanie wchłonąć tysiąckroć objętości swoich cząsteczek, dlatego jest wykorzystywany w terapiach medycznych, kosmetyce i medycynie estetycznej – korzystają z niego nawet urologowie i stomatologowie. Liczne badania dowodzą, że ten związek chemiczny pozytywnie wpływa na ciało człowieka przyspieszając gojenie ran czy ułatwiając ruchomość stawów.

Jak działa kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wpływa na powstawanie tkanki chrzęstnej, dlatego wykorzystuje się go w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów czy artretyzmu. Związek wykazuje także pozytywny wpływ na struny głosowe, utrzymując ich odpowiednią elastyczność. Hialuron pomaga chronić siatkówkę oka i wpływa na prawidłowy kształt gałki ocznej. Kwas hialuronowy jest również powszechnie stosowany w kosmetyce, dlatego że redukuje widoczność zmarszczek i poprawia nawilżenie skóry.

Źródła:
1. Czajkowska D., Milner-Krawczyk M., Kazanecka M. (2011). Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie. Biotechnology and Food Science, 75(2), 55-70.
2. Becker L. C., Bergfeld, W. F. Belsito D. V., Klaassen C. D., Marks J. G., Shank R. C., Andersen, F. A. i in., (2009). Final report of the safety assessment of hyaluronic acid, potassium hyaluronate, and sodium hyaluronate. International journal of toxicology, 28(4_suppl), 5-67.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.
Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top