Kategorie

9 Produkty

Suplementy na układ krązenia

Układ krążenia odpowiada za cyrkulację tlenu i składników odżywczych w całym organizmie. Kiedy pojawiają się problemy z przepływem krwi, często występuje mrowienie, drętwienie, skurcze lub ból kończyn. Zignorowanie tych objawów może prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak przewlekła choroba żylna, schorzenia serca czy osłabienie funkcji poznawczych. Na szczęście prawidłową pracę układu krążenia można wspierać na kilka sposobów – np. poprzez aktywny tryb życia czy stosowanie odpowiednich suplementów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Magnez + Witamina B6

Wspomaga funkcje mózgu i działa ochronnie na cały układ nerwowy.

49,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Ashwagandha

Naturalnie łagodzi stres i wspiera działanie układu nerwowego.

129,00 

90 Kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
Koenzym Q10

Naturalna odnowa biologiczna dla utrzymania młodej i jędrnej skóry.

149,00 

120 kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Kwas alfa liponowy

Lepszy metabolizm wydolność oraz poziom cukru i cholesterolu.

109,00 

90 kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
Buzdyganek naziemny

Pozytywny wpływ na sprawność seksualną u mężczyzn i funkcje rozrodcze

89,00 

90 kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Kwas foliowy

Składnik do prawidłowego przebiegu procesu wzrostu i namnażania komórek

49,00 

30 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
Miłorząb japoński

Wspomaga procesy poznawcze, wpływa korzystnie na układ nerwowy i pamięć

69,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Potas

Pozytywny wpływ na układ krążenia, układ nerwowy i mięśnie

49,00 

120 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Czosnek + Imbir

Wpływ na zdrowie układu odpornościowego i oddechowego

49,00 

120 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
suplementy na układ krążenia

Suplementy na krążenie krwi – które wybrać?

Jednym z najskuteczniejszych suplementów na układ krążenia będzie Potas. Wspomaga on m.in. utrzymanie prawidłowego ciśnienia tętniczego. Dobrym wyborem może być również Kwas alfa-liponowy, który przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania serca oraz odgrywa istotną rolę w procesach metabolicznych. Ważne, by suplementy z potasem lub innymi cennymi dla krążenia krwi makroelementami, cechowały się naturalnym, wysokiej jakości składem.

Suplementy na układ krążenia - Vitama Nature

Jakie suplementy diety na układ krążenia

Osoby, które chcą poprawić pracę układu krążenia powinny sięgnąć po suplementy na układ krążenia z błonnikiem, który minimalizuje ryzyko wystąpienia nadwagi, przyczyniającej się do chorób serca. Ważną rolę odgrywają witaminy z grupy B – szczególnie B5, B6, B9 i B12, biorące udział w przemianach metabolicznych tłuszczy. Naturalne, ziołowe preparaty na układ krążenia powinny zawierać np. głóg miłorząb japoński, zapobiegając miażdżycy i poprawiając elastyczność tętnic, normując ciśnienie tętnicze. Polecane są również kwasy tłuszczowe omega-3.

Jak wzmocnić krążenie?

Jeśli chcesz poprawić krążenie, zwiększ aktywność fizyczną – nawet lekki jogging czy spacery wpłyną pozytywnie na ciśnienie krwi, strukturę komórek krwi i poziom trójglicerydów, jeśli będą wykonywane regularnie. Wprowadź naturalne składniki i suplementy diety zawierające błonnik, kwasy omega-3 czy witaminę C. Doskonałym sposobem jest także hydroterapia, czyli polewanie się zimną i gorącą wodą naprzemiennie, by wspomóc krążenie i procesy oczyszczania żył ze złogów.

Jakie witaminy na krążenie w nogach?

Witaminą poprawiającą krążenie w nogach jest przede wszystkim witamina C, która uczestniczy w wielu procesach biochemicznych, odpowiada za uszczelnianie naczyń krwionośnych i przyspiesza krzepnięcie krwi. Warto suplementować również witaminy z grupy B i witaminę D.

Jakie witaminy są dobre dla serca?

Najlepsze witaminy dla serca to witaminy z grupy B – B5, B6 i B12. Witaminy z grupy B aktywnie uczestniczą w wytwarzaniu czerwonych krwinek. Wśród witamin i minerałów warto wymienić także żelazo i magnez pomagający utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi. Na poprawę pracy serca dobra będzie również witamina C, która przyspiesza krążenie obwodowe i dodatkowo zwalcza wolne rodniki oraz opóźnia proces starzenia. Badania wykazują także pozytywne oddziaływanie witaminy D, która wpływa korzystnie na serce i ogólny stan zdrowia.

Jak szybko poprawić krążenie?

Sposobów na to, by szybko poprawić pracę układu krążenia, jest kilka. Przede wszystkim warto postawić na aktywność fizyczną – spacery, basen, jogging czy rowerowe wycieczki. Ważne będzie również wprowadzenie zdrowej diety, bogatej np. w ryby, paprykę czy cytrusy. Można także sięgnąć po suplementy przeciw starzeniu[1].

Co powoduje słabe krążenie krwi?

Na pogorszenie krążenia krwi może wpływać kilka czynników, w tym np.: wiek (problemy pojawiają się zazwyczaj po ukończeniu 40. roku życia), nadwaga, palenie, choroba tętnic, cukrzyca, siedzący tryb życia lub praca, związana z wielogodzinnym staniem.

Co pić na poprawę krążenia?

Doskonałym napojem na poprawę krążenia jest herbata – zielona lub czarna. Przeciwutleniacze zawarte w herbacie wspomagają funkcjonowanie układu krążenia[2]. Dobrym wyborem mogą być również soki, np. z buraków czy pomarańczy.

Po czym poznać słabe krążenie krwi?

Podstawowym objawem problemów z krążeniem jest zwykle częste uczucie zimnych dłoni oraz stóp. Może również występować mrowienie, drętwienie, skurcze lub ból kończyn (zwłaszcza łydek i kostek), nieustanne uczucie zmęczenia, a także wolniejsze gojenie się ran[3].

Źródła:
1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6151970/
2. https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/supplements-heart-healthy
3. Jawień A, Ciecierski M, Piotrowicz R. Przewlekła niewydolność żylna – objawy i leczenie. Przewodnik Lekarza/Guide for GPs. 2003;3(1):70-75.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Sprzedawca Vitama Nature. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą.

Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top