Kategorie

4 Produkty

Witaminy z biotyną

Biotyna to witamina odpowiedzialna za doskonałą kondycję włosów, skóry i paznokci - jej inne nazwy to witamina H oraz B7. Zauważasz zwiększone wypadanie włosów lub ich łamliwość, a wygląd Twoich dłoni pozostawia wiele do życzenia? Zapraszamy do obejrzenia dostępnych suplementów diety, które zostały stworzone ze starannie dobranych, naturalnych składników, zapewniając wysoką przyswajalność i pełne bezpieczeństwo stosowania. Dzięki nim przyspieszysz wzrost włosów, poprawisz kondycję skóry oraz swoje samopoczucie. Poznaj najlepsze preparaty z biotyną dostępne w naszej ofercie i dowiedz się więcej o tej niezwykłej witaminie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Biotyna

Skuteczne i naturalne wzmocnienie dla włosów skóry i paznokci.

59,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Kompleks witamin z grupy B

Kompleksowe wsparcie organizmu dla lepszego zdrowia i samopoczucia.

49,00 

60 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Kompleks dla kobiet

Niezbędne witaminy i minerały dla kobiet po 40 roku życia dodające energii i witalności

69,00 

60 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Mocne włosy skóra paznokcie

W zestawie znajdziesz:
1 – Biotyna
2 – Kolagen
3 – Włosy, skóra, paznokcie

237,00 

240 kapsułek / 30 dni suplementacji

CZYTAJ
wypadanie włosów

Wypadanie włosów pod kontrolą - poznaj biotynę

Biotyna jest związkiem organicznym, który występuje zarówno w tkankach zwierzęcych, jak i roślinnych. To koenzym wielu procesów, dlatego jej niedobór może skutkować poważnymi konsekwencjami. Biotyna przeciwdziała nadmiernemu wypadaniu włosów i ich kruszeniu, dodatkowo bierze udział w tworzeniu protrombiny odgrywającej rolę w procesie krzepnięcia krwi. Witamina B7 wspomaga także pracę tarczycy i uczestniczy w tworzeniu kwasów tłuszczowych. Niedobór biotyny można rozpoznać po licznych stanach zapalnych i przesuszeniach na skórze. Zauważysz także kruszenie się paznokci i większą łamliwość włosów. Objawy niedoboru to nawet podwyższony cholesterol we krwi, senność, otępienie, niekiedy nawet rozdrażnienie.

kompleks witamin z grupy B z biotyną

Witaminy z biotyną dbające o piękny i zdrowy wygląd

Biotyna znajduje się w produktach spożywczych - doskonałym przykładem jest wątroba oraz żółtka jaj. Zawierają ją również produkty mączne, niektóre warzywa i orzechy. Prawidłową dietę warto jednak wzbogacić o naturalne suplementy diety z biotyną, która zawierają często dodatek skrzypu polnego, kwas pantotenowy i kwas foliowy. Regularna suplementacja pomoże ci odzyskać zdrowe włosy, dobre samopoczucie i zmniejszyć pozostałe dolegliwości. Jeśli pojawiły się pierwsze objawy niedoboru, koniecznie obejrzyj nasze suplementy diety, przygotowaliśmy specjalne kategorie preparatów na włosy i na paznokcie, by ułatwić ci znalezienie pożądanego produktu. Witamina B7 jest dostępna w naszej ofercie w formie podstawowej oraz jako kompleks witamin B w postaci kapsułek, które wzmocnią cały Twój organizm

Suplementy i preparaty z biotyną - Vitama Nature

Biotyna – co to jest

Biotyna to organiczny związek chemiczny z grupy rozpuszczalnych w wodzie witamin B, określany również jako witamina H. Jest najlepiej zbadaną witaminą w kontekście pozytywnego wpływu na skórę, włosy i paznokcie, poprawiając nie tylko ich elastyczność, ale wpływając również na wzrost. Jest dedykowane osobom chcącym uzupełnić niedobory w codziennej diecie. Biotyna wraz z witaminą K uczestniczy w syntezie protrombiny, odpowiadając za krzepnięcie krwi.

Co zawiera biotynę?

Biotynę można znaleźć w skrupulatnie opracowanych suplementach, jednak naturalnie występuje również w żywności. Popularnym źródłem witaminy H jest mięso, jajka, mleko, soja, szpinak, pomidory, kalafior oraz marchew. W białku jaja znajduje się jednak awidyna, która wiąże się z biotyną i uniemożliwia jej wchłanianie – jest ona jednak niwelowana podczas obróbki cieplnej. Biotyna jest także syntetyzowana przez drobnoustroje przewodu pokarmowego, jednak ze względu na wrażliwość na temperaturę, dochodzi do jej strat.

Jakie są objawy niedoboru biotyny?

Niedobór biotyny objawia się m.in. bólami mięśniowymi, apatią, osłabieniem, a także podwyższeniem poziomu cholesterolu i barwników żółciowych we krwi. Bardziej charakterystycznym objawem są łuszczycowe zmiany na skórze dłoni, nóg, ramion, wysuszenie i przebarwienia skórne. Dochodzi także do wypadania włosów i osłabienia paznokci, które są szczególnie dotkliwe dla kobiet.

Dlaczego brakuje biotyny?

Niedobór biotyny może być spowodowany nieodpowiednio skomponowaną dietą, jednak jeśli nie został on potwierdzony badaniami, nie ma potrzeby suplementacji. Suplementy z tym związkiem są pomocne u osób z problemami z kondycją paznokci, włosów lub skóry, a spożycie witaminy w nadmiarze nie jest niebezpieczne dla zdrowia – jest wydalana wraz z moczem. Jeśli chcesz poprawić wygląd skóry, warto przyjrzeć się bliżej także innym preparatom.

Źródła:
1. Wartanowicz M. Witaminy. [W:] Gawęcki J, Hryniewiecki L (red.) Żywienie Człowieka. Warszawa 2005; 277-279.
2. Kączkowski J.: Podstawy biochemii, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Warszawa 2005.
3. Gawęcki J.: Witaminy, Wydawnictwo Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu, 2002.
4. Mock DM. Skin manifestations of biotin deficiency. Semin Dermatol. 1991.
5. Paul-Samojedny M., Wpływ biotyny na wygląd skóry i jej przydatków. Katedra i Zakład Genetyki Medycznej Wydziału Farmaceutycznego z OML. Katowice, 2018.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.
Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top