Kategorie

5 Produkty

Witaminy z żeń szeniem

Żeń-szeń to roślina stosowana w medycynie tradycyjnej od tysięcy lat. Sama jej nazwa może odnosić się zarówno do żeń-szenia amerykańskiego (Panax quinquefolius), jak i azjatyckiego lub koreańskiego (Panax ginseng), które składają się z podobnych substancji chemicznych. Warto wspomnieć, że żeń-szeń syberyjski to zupełnie inna roślina i nie ma tych samych składników aktywnych. Żeń-szeń ma formę sękatego korzenia, który wyglądem przypomina ludzkie ciało z żylastymi pędami zamiast rąk i nóg. Dawno temu zielarze myśleli, że ze względu na wygląd, roślina ta może kompleksowo leczyć wiele problemów zdrowotnych. W tradycyjnej medycynie chińskiej często była łączona się z innymi ziołami. Dziś żeń-szeń jest nazywany „adaptogenem”, czyli substancją, która ma pomóc organizmowi lepiej radzić sobie ze stresem psychicznym oraz fizycznym. W naszej ofercie dostępne są suplementy z żeń-szeniem, które wspierają funkcjonowanie ciała i umysłu, a także stanowią naturalne źródło witalności. Świetnie uzupełniają np. inne suplementy dla mężczyzn.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

PROMOCJA
Żeń szeń

Wyższa wydolność dla ciała i umysłu. Naturalne źródło energii i witalności.

79,00 

90 kapsułek/ 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
Kompleks dla mężczyzn

Niezbędne witaminy i minerały dla mężczyzn po 40 roku życia dające energii.

69,00 

60 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Zestaw na potencję

W zestawie znajdziesz:
1 – Żeń Szeń
2 – Korzeń Maca
3- L-Arginina

227,00 

300 kapsułek / 60 dni suplementacji

CZYTAJ
PROMOCJA
Zestaw dla mężczyzn

W zestawie znajdziesz:
1 – Buzdyganek naziemny
2 – Witaminy dla mężczyzn
3 – Żeń Szeń

207,00 

240 kapsułek / 30 dni suplementacji

CZYTAJ
PROMOCJA
Zestaw dla niego

W zestawie znajdziesz:
1 – Różeniec górski
2 – Witaminy dla mężczyzn
3 – Żeń Szeń

217,00 

240 kapsułek / 30 dni suplementacji

CZYTAJ
żeń-szeń naturalny suplement diety Vitama Nature

Jakie korzyści może zapewniać suplement diety, zawierający żeń-szeń?

Ta wyjątkowa roślina cechuje się szeregiem prozdrowotnych właściwości. Jako jedną z jej zalet wskazuje się pobudzenie aktywności fizycznej i umysłowej u osób, które zmagają się z przewlekłym zmęczeniem. Żeń-szeń może również poprawić procesy poznawcze – wspiera koncentrację, koordynację oraz czujność organizmu. Może zmniejszać stres oksydacyjny, co prowadzi do poprawy funkcjonowanie płata czołowego mózgu. Ekstrakt żeń-szenia koreańskiego jest szczególnie popularny wśród mężczyzn. Przyjmują oni go w celu poprawy kondycji seksualnej – sprawdza się w walce z zaburzeniami erekcji i powoduje wzrost libido. Ponadto suplementacja żeń-szenia oddziałuje na układ odpornościowy, wzmacniając go i niwelując stany zapalne. Odpowiedzialne są za to ginsenozydy – aktywne składniki tej rośliny. Suplementy diety, zwierający żeń-szeń właściwy, może również opóźniać procesy starzenia się organizmu.

suplement diety żeń-szeń kapsułki vitama nature

Które suplementy diety z żeń-szeniem warto wybrać?

Preparaty z żeń-szeniem to znakomite suplementy dla mężczyzn po 50. oraz wszystkich tych osób, odczuwających przewlekłe zmęczenie lub po prostu potrzebujących szerokiego wsparcia dla organizmu. W tym ostatnim przypadku warto sięgnąć po kompleks witamin i minerałów, którego elementem jest m.in. ekstrakt z korzenia żeń-szenia. W naszej ofercie znaleźć można również suplement diety, w którym silnie skoncentrowane zostały ekstrakty z korzenia żeń-szenia amerykańskiego i koreańskiego. To dobry wybór dla tych osób, które chcą postawić przede wszystkim na prozdrowotne właściwości tej cenionej od tysięcy lat rośliny

Suplementy i preparaty z żeń szeniem - Vitama Nature

Co to jest żeń-szeń?

Żeń-szeń jest rośliną rosnącą w Korei, Chinach, na Syberii i w Ameryce, która jest uważana za lek. Jej najważniejszą częścią jest korzeń, który osiąga do 35 cm. Żeń-szeń to roślina bogata w związki aktywne – przede wszystkim saponiny triterpenowe takie jak dammaran, kwas oleanolowy i ocotillol. Ich typ i ilość różni się w zależności od żeń-szenia. Jest on także ceniony za zawartość fitosteroli, związków fenolowych, witamin i mikroelementów.

Żeń-szeń – na co pomaga?

Żeń-szeń wyróżnia się działaniem uspokajającym, wyciszającym, dodatkowo działa stymulująco na układ nerwowy, poprawiając pamięć poprzez aktywizowanie acetylotransferazy cholinowej w hipokampie. Ginsenozydy zwiększają przyrost tkanki kostnej u kobiet, zwiększają ilość wapnia, zapobiegając osteoporozie, dodatkowo obniżają stężenie cholesterolu we krwi i hamują negatywne działanie wolnych rodników. Żeń-szeń jest ceniony także za aktywność przeciwnowotworową, stymulowanie układu immunologicznego, obniżanie cukru we krwi.

Jaki żeń-szeń na potencję?

Na potencję najlepiej wpływa tzw. żeń-szeń koreański czyli odmiana czerwona (panax ginseng). Pomaga w podniesieniu poziomu libido u kobiet oraz w problemach z erekcją u mężczyzn. Składniki odżywcze w korzeniu wpływają pozytywnie na syntezę tlenku azotu biorącego udział w procesie erekcji. Dzięki suplementacji żeń-szenia można dłużej utrzymać wzwód, dodatkowo zwiększyć ilość i jakość plemników.

Źródła:
1. Heo JH, Park MH, Lee JH. Effect of Korean red ginseng on cognitive function and quantitative EEG in patients with Alzheimer’s disease: a preliminary study. J Altern Complement Med 2016;22:280e5.
2. https://www.webmd.com/diet/supplement-guide-ginseng#2
3. Wolski T., Ludwiczuk A., Baj T., Głowniak K., Świątek Ł., Rodzaj Panax – systematyka, skład chemiczny, działanie i zastosowanie oraz analiza fitochemiczna nadziemnych i podziemnych organów żeń-szenia amerykańskiego – Panax quinquefolium L. Cz. I., Postępy Fitoterapii 2008.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.
Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top