Szybka dostawa 120 dni na zwrot Gwarancja naturalnych skladników Gwarancja oryginalności
LETNIA PROMOCJA DO -30% NA WSZYSTKIE SUPLEMENTY I ZESTAWY***

***Oferta obowiązuje do wyczerpania stanów magazynowych

Kategorie

Suplement diety na kolana

W tej kategorii znajdziesz preparaty zawierające związki, które sprzyjają zdrowiu układu kostno-stawowego. Suplementy diety na kolana wspierają regenerację chrząstki stawowej i pomagają uporać się z dolegliwościami bólowymi. Specjaliści podkreślają, że o zdrowe stawy należy dbać już od młodych lat. Szczególnie negatywnie wpływają na nie: brak aktywności fizycznej, nadwaga, niedobory niektórych składników i długie przebywanie w pozycji siedzącej. Wdrożenie odpowiedniego styl życia i suplementacji daje więc najlepsze, trwałe rezultaty.

PROMOCJA
Glukozamina

Sprawniejsze stawy bez zapaleń i skuteczna ochrona przed urazami.

79,00 

120 kapsułek / 1,5 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Kwas Hialuronowy

Intensywne nawilżenie oraz regeneracja dla zdrowszej i jędrniejszej skóry.

129,00 

90 kapsułek / 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Tarczyca bajkalska

Cenne źródło flawonoidów na redukcję stresu oraz spokojny sen.

89,00 

90 kapsułek / 1.5 miesiąca stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Kolagen

Poprawa nawilżenia i elastyczności skóry oraz wzmocnenie dla włosów.

89,00 

90 kapsułek / 1 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Zestaw na kości i stawy

W zestawie znajdziesz:
1 – Glukozamina
2 – Tarczyca Bajkalska
3 – Kolagen

297,00 

300 kapsułek / 45 dni suplementacji

CZYTAJ
dlaczego bolą kolana

Jakie są główne przyczyny bólu kolan?

Jedną z najczęściej wymienianych przyczyn bólu kolan jest nadwaga. Im więcej dźwigają nasze stawy, tym większe ryzyko rozwoju dolegliwości. Dlatego w wielu przypadkach lekarze zalecają spalić tkankę tłuszczową. Kolejnym powodem mogą być osłabione mięśnie, ich nierówna praca lub stany zapalne układu kostno-stawowego. Ból kolan może wynikać także z wykonywanej, ciężkiej fizycznie pracy, uprawiania sportu (np. niewłaściwego obuwia do biegania), a także z chorób zwyrodnieniowych stawów i podeszłego wieku.

suplementy dla sportowców

Kto powinien się suplementować?

U sportowców, seniorów i ludzi wykonujących pracę fizyczną, a także każdej innej osoby, która chce zadbać o odbudowę chrząstki stawowej, wskazane będą właściwe suplementy diety. Regularna, cykliczna suplementacja może dać efekty w postaci szybszej i efektywniejszej regeneracji chrząstki.

suplementy na kolana

Suplementy na kolana - co wzmacnia stawy?

Zazwyczaj tego typu preparaty są wieloskładnikowe. Suplementy diety na kolana mogą zawierać:

  • hydrolizat kolagenu - wycisza nadmierną odpowiedź układu immunologicznego, niweluje m.in. “strzelanie” w stawach,
  • siarczan chondroityny - jeden z głównych składników chrząstki stawowej,
  • siarczan glukozaminy - naturalny element mazi stawowej zwykle łączony z chondroityną,
  • i kwas hialuronowy - kolejny kluczowy składnik mazi stawowej, który poprawia ruchomość stawu oraz wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Równie ważne są mikroelementy, takie jak wapń i magnez. U wielu osób pomocne okazują się również: kwasy omega-3, boswellia serrata, chrząstka rekina, skrzyp polny czy omułek zielonowargowy.

Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Do wzmocnienia stawów niezbędna jest regularna aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywności. Z kolei sporty ekstremalne i ćwiczenie bez rozgrzewki mogą być groźne dla stawów oraz przyspieszać ich zużywanie.

Żródła:
1. M. Dymkowska-Malesa, Z. Walczak, Suplementacja w sporcie, Nowiny Lekarskie 2011, 80, 3, 199-204
2. Gugała S., Siuba M., Reumatoidalne zapalenie stawów, [w:] Jarosz M.: Praktyczny podręcznik dietetyki, 385-391
3. Tomasz Tatara, Patrycja Snakowska: Rola diety w reumatoidalnym zapaleniu stawów – przegląd systematyczny badań; Med Rodz 2015; 2(18): 70-78

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.
Shopping Cart
PROMOCJA
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top