Szybka dostawa 120 dni na zwrot Gwarancja naturalnych skladników Gwarancja oryginalności
spalacze_tluszczu_czym_sa

Działanie spalaczy tłuszczu i ich wpływ na szczupłą sylwetkę

Spalacz tłuszczu ma działanie wspomagające dla podstawowych procesów zachodzących w całym cyklu redukcji wagi. Wybierając termogenik z dobrym składem, można znacząco przyspieszyć odchudzanie, zapewniając sobie jednocześnie dobre samopoczucie i lepszą witalność. Czy spalacze tłuszczu wpływają tylko na metabolizm? Jakie jeszcze korzyści można uzyskać ze stosowania naturalnych spalaczy tłuszczu?

Jako kluczowe elementy bezpiecznej redukcji wagi wymienia się odpowiednio zbilansowaną dietę oraz systematyczną aktywność ruchową. Stosowanie tych dwóch elementów w procesie odchudzania pomaga w skuteczny sposób osiągnąć cel, bez ryzyka wystąpienia groźnych skutków ubocznych lub niechcianego efektu jo-jo.

Oprócz podstawowych założeń odchudzania można wprowadzać także dodatkowe komponenty, które pomogą wesprzeć zdrowy jadłospis i poprawić efekty wykonywanych ćwiczeń. Dlatego osoby chcące wspomóc swoje zmagania, decydują się często na zastosowanie spalaczy tłuszczu.

Spalacz tłuszczu jest to preparat, który w odpowiednich dawkach i z uwzględnieniem systematyczności przyjmowania, pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu, określane także jako „fat burnery” mogą różnić się od siebie składem, jednak ich podstawowym zadaniem jest pobudzanie procesu termogenezy oraz zwiększenie tempa metabolizmu.

Składniki wykazujące największą skuteczność w spalaczach tłuszczu to:

  • Zielona kawa (kwas chlorogenowy, kofeina)
  • Zielona herbata (polifeonole, katechiny, kofeina)
  • Pieprz cayenne (kapsaicyna)
  • Pieprz czarny (piperyna)
  • Pokrzywa zwyczajna (krzemionka)

Spalacze tłuszczu a proces termogenezy

Przeznaczeniem spalaczy tłuszczu jest nasilenie procesu termogenezy. Jest to o tyle istotne dla redukcji wagi, że termogeneza zwiększa wydatek energetyczny w organizmie i powoduje podniesienie ilości produkowanego ciepła. Dzięki temu organizm zużywa znacznie więcej kalorii, co jest kluczowe dla skutecznego odchudzania.

Termogeneza pobudza też inny proces istotny dla osiągnięcia szczupłej sylwetki – proces lipolizy. Polega on na rozpadzie molekułów tłuszczu zapasowego. W rezultacie tego powstają wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol, które ulegają częściowemu utlenieniu i powodują spalanie produktów powstałych w wyniku rozpadu tłuszczu, jak również wzrost temperatury ciała i zmniejszanie zapasów tłuszczu.

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne dla zdrowia?

Często spalacze tłuszczu reklamowane są jako zastępnik zdrowej diety i aktywności fizycznej. W rzeczywistości jednak prawidłowym przeznaczeniem spalaczy tłuszczu jest pomoc w odchudzaniu i naturalne pobudzenie procesów, które już i tak zachodzą w organizmie, tyle że czasami w zbyt wolnym tempie.

O bezpieczeństwie konkretnego spalacza tłuszczu decyduje jego skład. Warto więc zwrócić uwagę na to, z jakich ekstraktów i związków się składa, jakie stężenia tych substancji oferuje oraz jaka jest zawartość substancji aktywnych w każdej kapsułce produktu. Preparat posiadający naturalny skład jest bezpieczny dla zdrowia. Co więcej – oprócz pomocy w odchudzaniu może zapewnić też inne prozdrowotne korzyści, które wpłyną na poprawę ogólnego samopoczucia.

spalacz_tluszczu_proces_termogenezy

Spalacze tłuszczu na straży prawidłowego magazynowania tłuszczu

Spalacze tłuszczu zmniejszają ilość tłuszczu magazynowanego przez organizm. Pomagają im w tym takie składniki jak pieprz, zielona kawa, czy herbata, które biorą udział w procesie termogenezy. Włączenie tych składników do diety pod postacią spalacza tłuszczu pomoże zwiększyć wydatkowanie energii i ułatwi redukcję nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu działają ciepłotwórczo, a do produkcji tego ciepła niezbędna jest energia. Dzięki temu zjawisku dochodzi do naturalnego zwiększenia tempa przemiany materii i znacznie łatwiej jest osiągnąć wyznaczoną wagę.

Spalacze tłuszczu a kontrola apetytu

Jednym z ważniejszych rezultatów stosowania spalaczy tłuszczu jest zmniejszenie poziomu odczuwanego głodu. Kontrolowanie apetytu jest istotne ze względu na podejmowaną dietę, ponieważ chroni przed przyjmowaniem zbyt dużej ilości kalorii w ciągu dnia. Nadmierne łaknienie może być spowodowane stresem, ale często wynika też z zaburzenia pracy ośrodku głodu i sytości w mózgu. Spalacze tłuszczu zawierające wyciąg z pokrzywy oraz chrom pomagają opanować apetyt i przeciwdziałają nadmiernemu objadaniu się. W ten sposób wpływają znacząco na efektywną kontrolę wagi.

Wpływ spalaczy tłuszczu na fizyczną wydolność organizmu

Substancje zawarte w spalaczach tłuszczu – zwłaszcza kofeina – mają działanie energetyzujące i zapewniają organizmowi wysoki zapas sił witalnych. Jest to szczególnie istotne podczas treningów, kiedy podczas intensywnych ćwiczeń zapasy energii maleją znacznie szybciej niż w trakcie wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Kofeina może też wydłużać czas pracy mięśni i podnieść stopień ich napięcia. Wpływa też na obniżenie odczuwanego zmęczenia przy wysiłku. Spalacze tłuszczu uzupełniają ubytki energii i pomagają zwiększyć intensywność ćwiczeń oraz fizyczną wydolność w trakcie podejmowanej aktywności.

spalacz_tluszczu_wydolnosc_organizmu

Szybszy metabolizm dzięki zastosowaniu spalaczy tłuszczu

Szybki metabolizm jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na efekty odchudzania. Aby zagwarantować sobie prawidłowe tempo przemiany materii, należy zadbać przede wszystkim o pełnowartościową dietę oraz regularne spożywanie posiłków. Duże znaczenie dla metabolizmu ma także przyjmowanie odpowiedniej ilości wody. Dobre nawodnienie wspomaga prawidłowy przebieg reakcji enzymatycznych w organizmie.

Na przyspieszenie metabolizmu pomaga także zielona herbata (polifenole) oraz przyprawy takie jak pieprz czarny, pieprz cayenne oraz curry. Związki w nich zawarte usprawniają przebieg procesu przemiany materii i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Wybierając spalacz tłuszczu warto zwrócić uwagę na to, czy któraś z tych substancji znajduje się w ich składzie. Spalacze tłuszczu z założenia mają poprawiać metabolizm, dlatego poszczególne składniki tych preparatów powinny wykazywać taką właściwość.

Zastosowanie spalaczy tłuszczu w celu regulacji procesów trawiennych

Poszczególne związki zawarte w składzie spalaczy tłuszczu, biorą udział w regulowaniu procesów trawiennych. Ekstrakt z pokrzywy oczyszcza układ pokarmowy i zwalcza nieżyty żołądka oraz biegunki. Podobne właściwości wykazują liście zielonej herbaty: przeciwdziałają niestrawnościom i wspierają prawidłową pracę układu trawiennego. Spalacze tłuszczu mogą też przeciwdziałać schorzeniom związanym z nieprawidłową pracą układu trawiennego. Dotyczy to zwłaszcza dolegliwości takich jak: wzdęcia, zaparcia, refluks żołądkowo-przełykowy.

Lepsze działanie układu krążenia jako rezultat stosowania spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu okazują się cenne dla zdrowia również ze względu na właściwości dotyczące układu krążenia. Zielona herbata będąca składnikiem często stosowanym w spalaczach tłuszczu zawiera kwas chlorogenowy, który redukuje ilość wchłanianej glukozy oraz zmniejsza wchłanialność cholesterolu, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na układ krążeniowy. Na stymulację układu krążenia wpływa także zielna herbata, która przeciwdziała wytwarzaniu się niebezpiecznych skrzepów w tętnicach.

Stosowanie spalaczy tłuszczu o odpowiednim składzie może więc wpływać pozytywnie na funkcjonowanie serca, zapobiegając ryzyku pojawienia się miażdżycy lub innych chorób wynikających z nieprawidłowego działania układu krążenia.

spalacz_tluszczu_uklad_krazenia

Naturalny wpływ spalaczy tłuszczu na redukcję ,,złego” cholesterolu

Spalacze tłuszczu wpływają pozytywnie na profil lipidowy. Pomagają zmniejszyć ilość „złego” cholesterolu LDL, a przy tym podnoszą poziom „dobrego” cholesterolu HDL. Dotyczy to zwłaszcza preparatów zawierających w swoim składzie cholinę (witamina B4). Uzupełnienie niedoboru tej substancji w organizmie prowadzi do gromadzenia się cholesterolu oraz trójglicerydów w organizmie, a także do nadmiernego stłuszczenia wątroby.

Innym składnikiem spalaczy tłuszczu wykazującym pozytywne działanie na gospodarkę lipidową jest zielona herbata. Zawarte w niej polifenole blokują rozwój wolnych rodników stymulujący przyrost tkanki tłuszczowej. Zwiększają także poziom cholesterolu HDL we krwi, co wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy.

Spalacze tłuszczu jako wsparcie dla układu nerwowego

Spalacze tłuszczu mogą stanowić dodatkowe wsparcie dla funkcjonowania układu nerwowego. Zwłaszcza kofeina działa pobudzająco i wpływa na poprawę funkcji mózgu. Oddziałując na korę mózgową, kofeina sprzyja lepszemu skupieniu, a jednocześnie poprawia też pamięć i koncentrację. Dlatego spalacze tłuszczu wpływają nie tylko na wygląd fizyczny, ale również na ogólne samopoczucie i zdolności umysłowe.

Przeciwutleniające i detoksykujące działanie spalaczy tłuszczu

Składniki takie jak piperyna, czy zielona herbata w spalaczach tłuszczu są cenne nie tylko ze względu na pomoc w odchudzaniu, ale także z powodu swoich właściwości oczyszczających. Warto jednak podkreślić, że detoksykacja i redukcja wagi to procesy, które są ze sobą ściśle powiązane. Toksyny nagromadzone w organizmie – a zwłaszcza w układzie pokarmowym – spowalniają metabolizm i utrudniają spalanie tkanki tłuszczowej. Detoksykacja organizmu pomaga pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu i umożliwia lepsze przyswajanie ważnych składników odżywczych.

Spalacze tłuszczu często dostarczają również do organizmu przeciwutleniacze, które chronią przed chorobotwórczym działaniem wolnych rodników. Źródłem antyoksydantów jest np. zielona herbata, pieprz cayenne oraz pieprz czarny. Ich działanie pomaga powstrzymać starzenie się organizmu. Wykazują też właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe oraz antybakteryjne.

Stosowanie spalaczy tłuszczu początkowo traktowano jako sposób dla osób, które z lenistwa sięgają po łatwiejsze sposoby. Na szczęście z czasem, wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa, okazało się, że termogeniki mogą stanowić doskonałe wsparcie dla standardowych metod, takich jak dieta i sport. Uzupełnienie codziennego jadłospisu o odpowiednią porcję spalaczy tłuszczu pomaga zintensyfikować efekty odchudzania, a dodatkowo wpływa też na redukcję ,,złego” cholesterolu, przyspiesza detoksykację i stanowi wsparcie dla zdrowia układu nerwowego, układu krążenia i układu trawiennego.

Źródła:

1. Hu X., Li Y., Li C. i wsp. Combination of fucoxanthin and conjugated linoleic acid attenuates body weight gain and improves lipid metabolism in high-fat dietinduced obese rats. Arch. Biochem. Biophys. 2012;1: 59−65
2. Pękala J., Patkowska-Sokoła B., Bodkowski R. i wsp. L-carnitine--metabolic functions and meaning in humans life. Curr. Drug. Metab. 2011; 12: 667−678
3. Maeda H., Hosokawa M., Sashima T. i wsp. Dietary combination of fucoxanthin and fish oil attenuates the weight gain of white adipose tissue and decreases blood glucose in obese/diabetic KK-Ay mice. J. Agric. Food Chem. 2007; 55: 7701−7706
4. Rospond B., Chłopicka J. Funkcje biologiczne L-karnityny i jej zawartość w wybranych produktach spożywczych. Przegl. Lek. 2013; 70: 85−91

Poznaj nasze produkty

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Projekt bez tytułu(44)
Kwas hialuronowy w tabletkach – Na stawy, kolana, twarz, oczy, usta i włosy.

Kwas hialuronowy – na stawy, kolana, twarz, oczy, usta i włosy Troska o młody i zdrowy wygląd to nie tylko dobrze dobrane i starannie dopasowane kosmetyki. To również dostarczanie do wnętrza swojego organizmu odpowiednich substancji i produktów, które pozytywnie wpływają …

Kwas hialuronowy w tabletkach – Na stawy, kolana, twarz, oczy, usta i włosy.

naturalne adaptogeny
Silne adaptogeny prosto z natury

Silne adaptogeny prosto z natury Natura obdarzyła nas roślinami nie tylko pięknymi, pachnącymi czy jadalnymi. Dała nam również takie, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Przywracają równowagę organizmu, wspierają leczenie, podnoszą poziom odporności, czy ułatwiają dostosowanie się do zmieniających się …

Silne adaptogeny prosto z natury

wlosy_skora_paznokcie_lsniace_wlosy_mocne_paznokcie
Naturalne sposoby na lśniące włosy, gładką skórę i mocne paznokcie

Naturalne sposoby na lśniące włosy, gładką skórę i mocne paznokcie Przewlekły stres, szybkie tempo życia, niedobór snu, używki – wszystkie te czynniki mogą prowadzić do znacznego pogorszenia kondycji włosów, skóry oraz paznokci. Negatywne zmiany w wyglądzie zewnętrznym mogą wynikać także …

Naturalne sposoby na lśniące włosy, gładką skórę i mocne paznokcie

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Przewiń do góry