Darmowa dostawa 120 dni na zwrot Gwarancja naturalnych skladników Gwarancja oryginalności
Projekt bez tytułu(103)

Glukozamina – zregenerowany układ kostno-stawowy

Układ kostno-stawowy to jeden z bardzo obciążonych układów naszego organizmu. Nieustannie go wykorzystujemy, czasem nawet zdarza się go przeforsować. Ciągły ruch, obciążenie – to wszystko powoduje, że jego poszczególne „części się zużywają”. Wymagają przez to regeneracji, którą zapewnić może właśnie glukozamina. Do tego, układ ruchu narażony jest na zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne i liczne schorzenia. Jak go chronić, jak może w tym pomóc glukozamina? Co jeszcze warto wiedzieć o zdrowotnych właściwościach glukozaminy?

Na co pomaga glukozamina?

Glukozamina to związek chemiczny, który charakteryzuje się wieloma dobroczynnymi właściwościami. Dotychczasowa wiedza wskazuje jednak, że jej głównym obszarem działania jest wsparcie układu kostno-stawowego. Glukozamina regeneruje i odżywia stawy i kości. Chroni przed naturalnymi zmianami, przed zmianami chorobowymi oraz zwyrodnieniowymi. Wspiera osoby aktywnie uprawiające sport oraz wykonujące pracę fizyczną. Działa wzmacniająco i osłonowo.

Dokładnie glukozamina pomaga na:

 • stany zapalne w stawach
 • ruchomość stawów
 • sprężystość stawów
 • spowolnienie procesów starzenia
 • zwyrodnienia stawów
 • chorobę reumatyczną
 • ból
 • obrzęki
 • zapalenie kości
 • elastyczność skóry
 • syntezę kolagenu

Glukozamina na stawy

Glukozamina to naturalny związek chemiczny, który powstaje na drodze syntezy glukozy i glutaminy. Stanowi bardzo ważny suplement diety, choć nie może jej zastąpić, czy też stać się jej podstawą. Glukozamina może być natomiast stosowana zarówno w celach profilaktycznych, jak i jako wsparcie leczenia.

Regularne stosowanie glukozaminy powoduje, że istotnie i zauważalnie poprawia się sprężystość i ruchomość stawów. Działa zarówno na tkankę łączną, jak i na elementy bierne stawu, co sprawia, że zakres jego ruchu znacznie się poprawia i upłynnia. Ruchy stawów stają się lekkie i łatwe. Nie powodują bólu ani dyskomfortu.

Co ważne, stosowanie glukozaminy pozwala zapobiegać ewentualnym negatywnym zmianom w stawach. Działa więc profilaktycznie. Można włączyć ją do diety nie tylko wtedy, gdy stawy już dają znać o sobie, a poruszanie się wiąże się z bólem. Z powodzeniem można stosować je znacznie wcześniej, a tym samym zapobiec ewentualnym zmianom, zwapnieniu czy innym trudnościom.

Projekt bez tytułu(104)

Glukozamina w chorobach stawów

Suplement ten pomaga nie tylko na naturalne zmiany, które wiążą się z wiekiem czy po prostu użytkowaniem stawów. Zdarza się, że dochodzi do stanu zapalnego w stawach, choroby reumatycznej czy zwyrodnienia stawów. W tych sytuacjach również można liczyć na wsparcie glukozaminy. Choć nie jest ona w stanie samodzielnie wyleczyć tych chorób, to lekarze coraz chętniej i coraz częściej włączają ją do całego procesu terapeutycznego.

Staje się ona wówczas uzupełnieniem terapii farmakologicznej, często również pomaga dojść do zdrowia po zabiegach i interwencji chirurgicznej. Jako preparat naturalny nie niesie ze sobą zbyt dużego zagrożenia, można więc z powodzeniem suplementować swoją dietę, a tym samym usprawnić i przyspieszyć swój powrót do zdrowia. Taki efekt udaje się uzyskać, ponieważ glukozamina istotnie wpływa na redukcję enzymów, które mają wpływ na degradację chrząstki stawowej.

Warto w tym miejscu również wspomnieć, że glukozamina pozwala przynieść pacjentowi ulgę w przypadku zapalenia kości. Stany zapalne zarówno kości, jak i stawów to bardzo poważne i bolesne schorzenia. Bardzo często wiążą się z ograniczeniem ruchomości. Właśnie dlatego zastosowanie glukozaminy w takiej sytuacji może przynieść nie tylko poprawę samopoczucia, ale również, a może nawet przede wszystkim, poprawi stan zdrowia cierpiącego pacjenta. Dodatkowo nie można zapomnieć również o tym, że glukozamina pomaga w przypadku wystąpienia bólu i obrzęku w obrębie kości i stawów. Widać zatem, jak istotne jest włączenie glukozaminy do diety w przypadku problemów zdrowotnych ze stawami.

Glukozamina dla sportowców

Z uwagi na powyższe właściwości glukozamina zalecana jest sportowcom i osobom, które pracują fizycznie. Te dwie grupy narażone są na różnorodne urazy, kontuzje i osłabienia kości i stawów. Właśnie dlatego suplementowanie diety glukozaminą jest dla nich tak ważne, ponieważ zapobiegają tym negatywnym skutkom. Sportowcy, którzy bardzo często narażają swoje ciało na ogromny wysiłek, a co więcej, stopniowo ten wysiłek potęgują, muszą liczyć się z różnorodnymi urazami stawów i kości. Zabezpieczenie układu kostno-stawowego jest dla nich warunkiem efektywności treningów i sukcesu w zdobywaniu kolejnych sportowych osiągnięć. Nawet jeżeli nie trenują zawodowo i nie uczestniczą w zawodach. Każdy sportowiec chce przekraczać własne ograniczenia i stopniowo osiągać coraz więcej. To bardzo duże wyzwanie dla układu ruchu. Właśnie dlatego systematyczna suplementacja glukozaminą jest tak istotna. Powoduje, że chrząstki i stawy są bardziej elastyczne, odporne i wytrzymałe. To zaś daje doskonałe podłoże do rozwijania się i stopniowego komplikowania swoich ćwiczeń.

Znacznie ważniejsze jest jednak uzupełnienie glukozaminy w diecie osób, które pracują fizycznie. Sportowcy wykonują ćwiczenia w sposób profesjonalny i staranny. Każdy ruch jest bezpieczny i tak wykonywany, by nie nadwyrężać stawów i nie doprowadzić do kontuzji. Ciało jest pod kontrolą, ruchy są przemyślane, a cały trening ma prowadzić do poprawienia kondycji, a nie zrobienia sobie krzywdy. Osoby, które pracują fizycznie, nie zwracają uwagi na to, w jaki sposób wykonują swoje ruchy. Nawet jeżeli muszą wykonać przysiad, czy wielokrotnie się schylić, nie zwracają uwagi na to, czy przysiad ten jest wykonany bezpiecznie, a plecy proste przy schyleniu. To może prowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych, począwszy od zwykłego bólu kręgosłupa i stawów, aż po zmiany zwyrodnieniowe spowodowane nieprawidłową pracą stawów. W takiej sytuacji działanie osłonowe za pomocą glukozaminy znacząco spowolni ten proces, zabezpieczy przed zwyrodnieniem i poprawi ruchomość stawów.

Gojenie zmian i działanie przeciwzapalne

Glukozamina ma ogromne znaczenie w przypadku gojenia się zmian w stawach. Takie zmiany mogą być bardzo bolesne, a przez swoją bolesność mogą prowokować do wykonywania ruchów opartych na nieprawidłowym, niefizjologicznym schemacie. Co za tym idzie, może dochodzić do kolejnych, szkodliwych modyfikacji w stawie.

Glukozamina przyspiesza gojenie zmian w stawach, tym samym cały staw szybciej wraca do zdrowia, a osoba kontuzjowana szybciej odzyskuje sprawność i może ponownie wykonywać prawidłowe, fizjologiczne ruchy. Nie tylko szybciej wraca do zdrowia, ale również zapobiega szkodliwym zmianom. Działa więc profilaktycznie. Działanie glukozaminy nie ogranicza się wyłącznie do stawów, ale skierowane jest również na tkankę łączną czy chrząstkę stawową.

Przeciwzapalne działanie glukozaminy to jej kolejna właściwość. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w stawach i kościach oraz neutralizuje te już powstałe. Działa też przeciwutleniająco co także stanowi formę zabezpieczenia stawów i uchronienia ich przed procesami degeneracyjnymi. Chroni także przed nadmiernym wapnieniem kości, do którego często dochodzi głównie z wiekiem.

Glukozamina dla urody

Glukozamina działa nie tylko na kości i stawy. Jest również bardzo ważna, jeżeli ktoś dba o swoją urodę. Przede wszystkim istotnie wpływa na poprawę elastyczności skóry. Jej systematyczne przyjmowanie powoduje, że skóra staje się jędrna, napięta, a przez to również młodsza. Zyskuje również zdrowy i wypoczęty wygląd. Dzieje się to za sprawą kolagenu, który dzięki glukozaminie jest sprawniej syntezowany. Włókna kolagenowe są elastyczne. Ich wysoki poziom kurczliwości powoduje, że skóra staje się napięta i jędrna. Jednocześnie, ich elastyczność wpływa również na elastyczność skóry, więc synteza kolagenu staje się tutaj kluczem dla uzyskania zdrowej i młodej kondycji skóry.

W zakresie urody, glukozamina wpływa również pozytywnie na kondycję włosów i paznokci. Stają się one znacznie silniejsze, zdrowsze i odporniejsze. Nie są tak łamliwe, kruche i cienkie. Włosy stają się nie tylko mocniejsze, ale również bardziej elastyczne i lśniące. Lepiej się układają i dużo lepiej wyglądają. Nie tylko są zdrowe, ale również na takie wyglądają. Paznokcie również stają się mocniejsze. Stają się twardsze, równiejsze i zdrowsze. Płytka staje się gładka, a jej koloryt zostaje wyrównany. Przez to dłonie wyglądają znacznie ładniej i dużo lepiej się prezentują.

Glukozamina hamuje również procesy starzenia, co nie pozostaje bez znaczenia dla ogólnej kondycji całego organizmu. Naturalnie, nie da się tych procesów całkowicie zatrzymać. Są nie tylko naturalne, ale również nieuchronne. Można natomiast je nieco spowolnić i sprawić, że ich efekty nadejdą znacznie później. Tak właśnie jest z procesami starzenia, które glukozamina może znacząco oddalić w czasie. Hamowanie procesów starzenia przynosi bardzo pozytywne efekty. Cały organizm znacznie dłużej utrzymuje dobrą kondycję i dobrze przy tym wygląda. Skóra nie wiotczeje, zachowuje jednolity koloryt i znacznie wolniej pojawiają się zmarszczki.

Projekt bez tytułu(105)

Podsumowanie

Jak widać na podstawie powyższych informacji, glukozamina działa głównie w obszarze układu ruchu, szczególnie w zakresie układu kostno-stawowego. Ma znaczenie profilaktyczne. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, zmian zwyrodnieniowych i rozwojowi chorób układu kostnego. Jeżeli jednak już się pojawią, glukozamina pomaga w ich wyleczeniu i odzyskaniu pełnej sprawności i ruchomości przez pacjenta. Warto również wiedzieć, glukozamina działa zarówno na kości, stawy, jak i tkankę łączną czy chrząstkę stawową.

Przyjmowanie glukozaminy niesie ze sobą jeszcze dodatkowe pozytywne efekty uboczne. Mowa mianowicie o syntezie włókien kolagenowych, które sprawiają, że skóra staje się elastyczna, jędrna i bardziej napięta. Wygląda znacznie młodziej i zdrowiej. Do tego poprawia się również kondycja włosów i paznokci. Te zaś stają się znacznie silniejsze i mocniejsze. Nie są tak łamliwe i delikatne. Zyskują nie tylko zdrowie, ale również znacznie ładniejszy wygląd.

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Untitled design(3)
Cudowne właściwości Koenzymu Q10 ? Dlaczego nasze ciało go potrzebuje

Cudowne właściwości Koenzymu Q10 ? Dlaczego nasze ciało go potrzebuje KoenzymQ 10 – kto z nas o nim nie słyszał? To chyba najbardziej popularny składnik różnego rodzaju kosmetyków i suplementów. Składnik, który każdy zna, a… mało kto wie, jak on …

Cudowne właściwości Koenzymu Q10 ? Dlaczego nasze ciało go potrzebuje

Projekt bez tytułu(79)
Dobroczynne właściwości żeń-szenia – działanie i zastosowanie rośliny zwanej eliksirem życia.

Dobroczynne właściwości żeń-szenia – działanie i zastosowanie rośliny zwanej eliksirem życia. Żeń-szeń to zioło znane ze swoich pozytywnych właściwości zdrowotnych. Zalecane jest zwłaszcza tym osobom, które odczuwają chroniczne zmęczenie, spadki energii oraz wszystkich, którzy zauważają u siebie problemy z pamięcią …

Dobroczynne właściwości żeń-szenia – działanie i zastosowanie rośliny zwanej eliksirem życia.

Projekt bez tytułu(33)
Moringa – Drzewo długowieczności docenione tysiace lat temu.

Moringa – Drzewo długowieczności docenione tysiące lat temu Coraz więcej problemów zdrowotnych skłania nas do powrotu do natury. Zaczynamy poszukiwać zdrowotnych i profilaktycznych właściwości, które ukryte są w roślinach. Wiele substancji pochodzenia naturalnego może bowiem czynić niemalże cuda dla naszego …

Moringa – Drzewo długowieczności docenione tysiace lat temu.

Przewiń do góry