28.11.2020
Naturalne sposoby na lśniące włosy, gładką skórę i mocne paznokcie
Każdy, kto chciałby poprawić swoją urodę, powinien zadbać najpierw o zdrowie i wewnętrzną kondycję własnego organizmu. Nawet najlepsze zabiegi pielęgnacyjne mogą okazać się nieskuteczne, jeśli w diecie zabraknie odpowiednich składników odżywczych. Aby uzyskać piękne włosy, skórę i paznokcie wystarczy sięgnąć po rozwiązania, które podsuwa nam natura. Które witaminy, minerały i wyciągi sprawdzą się na wzmocnienie włosów i paznokci? Co najlepiej stosować dla skutecznego odżywienia skóry?
Przewlekły stres, szybkie tempo życia, niedobór snu, używki – wszystkie te czynniki mogą prowadzić do znacznego pogorszenia kondycji włosów, skóry oraz paznokci. Negatywne zmiany w wyglądzie zewnętrznym mogą wynikać także z pewnych niedoborów w codziennym jadłospisie.
Okazuje się, że zwykle, zamiast drogich zabiegów wystarczy jedynie wprowadzić odpowiednie składniki do swojej diety, aby szybko zauważyć znaczącą poprawę. Stosowanie naturalnych preparatów i ekstraktów jest bezpieczne dla zdrowia i pomaga cieszyć się młodym wyglądem i dobrą urodą na dłużej.
Spis treści
Efekty stosowania naturalnych preparatów na poprawę kondycji skóry
Systematyczne stosowanie preparatów bazujących na naturalnych składnikach pomaga osiągać wiele zadowalających wyników:
Rezultaty przyjmowania preparatów na poprawę kondycji włosów
Przyjmowanie środków bazujących na naturalnych i przebadanych składnikach pomaga zadbać odpowiednio o kondycję włosów. Dzięki temu można zapobiec nadmiernemu przerzedzaniu się włosów oraz ochronić się przed powracającym łupieżem. Włosy zyskują też znacznie lepszy i zdrowszy wygląd:
Korzyści ze stosowania środków na poprawę kondycji paznokci
Naturalne preparaty dostarczające do organizmu cenne witaminy i minerały pomagają wzmocnić paznokcie i zapewniają im zdrowy wygląd bez wizyty u manicurzystki:
Naturalne preparaty na poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci powinny posiadać w swoim składzie także antyoksydanty, które pozbywają się wolnych rodników z organizmu. Przeciwdziałanie wolnym rodnikom jest niezwykle ważną właściwością w tego typu produktach. Niekompletne atomy tlenowe powodują uszkodzenie komórek w organizmie, osłabiają włókna kolagenowe i mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry oraz osłabienie struktury włosów i paznokci. Ich neutralizacja na odpowiednim etapie pozwoli uchronić się przed tymi skutkami.
Inną funkcją, którą powinien posiadać skuteczny preparat na włosy, skórę i paznokcie jest wspomaganie prawidłowego metabolizmu energetycznego. Dzięki temu organizm może wykorzystywać w pełni energię i składniki odżywcze pochodzące z przyjmowanych pokarmów. Wpływa to zarówno na zdrowe funkcjonowanie organizmu, jak i na jego wygląd zewnętrzny.
Naturalne składniki poprawiające wygląd skóry
Naturalne składniki poprawiające wygląd skóry
Naturalne składniki przeciwdziałające łamliwości paznokci
Organizm jest w stanie zadbać samodzielne o urodę, w tym także o kondycję włosów, skóry i paznokci. Należy tylko dostarczyć mu odpowiednich narzędzi, które zapewnią mu odpowiednie odżywienie i pozwolą w naturalny sposób się zregenerować. Stosowanie naturalnej suplementacji jest najlepszym sposobem na uzupełnienie braków w diecie i zapewnia znacznie trwalsze rezultaty niż niejeden kosmetyk stosowany zewnętrznie.
Poznaj nasze wybrane kategorie suplementów diety i witamin
Co laczy włosy i paznokcie?
Właściwości „łączące” włosy mają białka o zawartości aminokwasów siarkowych – dzięki ich wiązaniom włosy oraz paznokcie stają się sprężyste i bardziej odporne.
Jaki wplyw na włosy ma keratyna?
Ogromny, ponieważ keratyna jest budulcem włosów. To ona decyduje o ich sprężystości i elastyczności oraz sprawia, że są błyszczące i wyglądają zdrowo. Może również zapobiegać wypadaniu włosów.
Z czego zbudowane są włosy i paznokcie?
Podstawowym budulcem włosów i paznokci są aminokwasy, spośród których najważniejsza jest keratyna. To ona zawiera substancje odżywcze takie jak arginina, siarka, wapń, żelazo oraz fosfor.
Który pierwiastek buduje nasze włosy i paznokcie?
Wśród pierwiastków, które budują nasze włosy i paznokcie, a także wpływają na ich lepszą kondycję, znajdują się krzem, miedź, żelazo, cynk, magnez, selen czy jod.
Źródła:
1. Miller E., Malinowska K., Gałęcka E. i wsp., Rola flawonoidów jako przeciwutleniaczy w organizmie człowieka. Pol. Merk. Lek. 2008; XXIV, 144: 556-560
2. Kleszczewska E., Biologiczne znaczenie witaminy C ze szczególnym z uwzględnieniem jej znaczenia w metabolizmie skóry. Pol. Merk. Lek. 2007; XXIII, 138: 462-465
3. Rutkowski M., Matuszewski T., Kędziora J., Paradowski M., Kłos K,. Zakrzewski A, Witaminy E, A i C jako antyoksydanty. Pol. Merk. Lek 2010; XXIX, 174: 377-381
4. Pawlaczyk M., Korzeniowska K., Witamina A w kosmetologii i lecznictwie dermatologicznym, Farmacja Współczesna 2013; 6: 57-61
5. Miller E., Malinowska K., Gałęcka E. i wsp., Rola flawonoidów jako przeciwutleniaczy w organizmie człowieka. Polski Merkuriusz Lekarski 2008; XXIV, 144: 556-560,
Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.