Darmowa dostawa 120 dni na zwrot Gwarancja naturalnych skladników Gwarancja oryginalności
moringa_roslina_wspierajaca_odchudzanie

Moringa – wszechstronna roślina wspierająca odchudzanie i witalność

Decydując się na zdrową redukcję wagi, warto skorzystać z pomocy sprawdzonego i naturalnego wyciągu z moringi. Dostarcza on niezbędne witaminy i minerały do organizmu, a jednocześnie efektywnie wspiera kurację odchudzającą.

Moringa, zwana drzewem życia, znalazła dotychczas zastosowanie w kuchni, kosmetyce oraz medycynie naturalnej. Ze względu na bogactwo składników odżywczych oraz ich niezaprzeczalny wpływ na funkcjonowanie organizmu, moringa jest określana często jako superfood.

Co to jest moringa i gdzie występuje?

Moringa to drzewo tropikalne, które z racji wszechstronnych właściwości i pozytywnego wpływu na zdrowie zyskało też przydomek drzewa długowieczności oraz drzewa życia. Moringa rośnie naturalnie u podnóża Himalajów, jednak spotkać ją można także w innych częściach Azji, jak również w Afryce i Ameryce Północnej.

Istnieje wiele odmian moringi, ale jako najpopularniejszą uznaje się moringę olejodajną (moringa oleifera). Dla celów leczniczych wykorzystano wszystkie części tej rośliny: liście, korzenie, kwiaty i korę. Moringa stanowi środek leczniczy już od 2500 lat. Początkowo stosowano ją w medycynie ajurwedyjskiej, dopiero później zyskała uznanie na innych kontynentach. Nie ma w tym nic zaskakującego – moringa posiada 4 razy więcej witaminy A niż marchew, 7-krotnie więcej witaminy C niż pomarańcza oraz nawet 25 razy więcej żelaza niż szpinak.

Moringa i jej drogocenny skład

W liściach moringi znajduje się prawdziwa skarbnica minerałów i witamin odgrywających istotną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucia:

 • Witamina A
 • Witaminy z grupy B
 • Witamina C
 • Witamina D
 • Błonnik
 • Kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz Omega-6
 • Wapń, magnez, cynk, żelazo, selen, fosfor, potas, miedź
 • Przeciwutleniacze (w tym chlorofil i salwestrol)

Moringa dostarcza do organizmu wiele cennych składników, zapewniając jednocześnie ich wysoką wchłanialność. Stosując moringę można zauważyć lepszą absorpcję składników odżywczych ze wszystkich zdrowych pokarmów.

moringa_zawartosc_witamin_skladniki_zawarte_w_suplemencie_diety

Właściwości zdrowotne moringi

Moringa posiada kompleksowe działanie, dlatego jej stosowanie powoduje poprawę zdrowia na wielu różnych obszarach.

Niektóre właściwości moringi:

 • Wsparcie pracy układu pokarmowego. Działa pozytywnie na perystaltykę jelit i pomaga pozbyć się problemów z zaparciami. Zdrowy i dobrze funkcjonujący układ trawienny to jeden z warunków koniecznych dla efektywnego odchudzania.
 • Regulowanie poziomu cholesterolu. Moringa wykazuje działanie podobne do statyn, dzięki którym dochodzi do zahamowania enzymu syntetyzującego cholesterol. Stosowanie moringi zmniejsza stężenie cholesterolu LDL i obniża ciśnienie tętnicze.
 • Działanie antyoksydacyjne. Moringa pomaga wyeliminować stres oksydacyjny, który może być przyczyną rozwoju wielu niebezpiecznych chorób, w tym także miażdżycy i choroby wieńcowej.
 • Niwelowanie stresu. Pomaga pozbyć się problemów z bezsennością. Jest to również istotne dla odchudzania, ponieważ zaburzony cykl snu powoduje spowolnienie metabolizmu i może być przyczyną gromadzenia się toksyn w organizmie.
 • Redukcja cellulitu i poprawa jędrności skóry. Moringa posiada pozytywny wpływ na wygląd skóry oraz jej kondycję. Pomaga zmniejszyć ilość pomarańczowej skórki i poprawia napięcie skóry. Dzięki temu ciało zyskuje elastyczność i jędrność.

Moringa na pomoc w odchudzaniu

Stosowanie moringi pomaga w szybszym osiągnięciu celów związanych z redukcją wagi. Jedną z największych zalet tej rośliny jest przyspieszanie metabolizmu. Większa intensywność spalania tłuszczu to szybsze tempo chudnięcia. Z moringą jednak proces ten jest stabilny i bezpieczny, dlatego nie trzeba obawiać się o wystąpienie efektu jo-jo.

Wiele osób walczących z nadwagą za źródło swojego problemu podaje przekąski, słodycze, niezdrowe posiłki oraz zbyt duże porcje serwowanych dań. Moringa umożliwia większą kontrolę apetytu i reguluje głód, dzięki czemu ilość i jakość spożywanego jedzenia stopniowo się normalizuje. Jednym ze składników dostarczanych do organizmu wraz z moringą jest błonnik. Jego wysoka zawartość powoduje uczucie sytości i w sposób naturalny chroni przed przyjmowaniem kolejnych kalorii.

Moringa wykazuje zdolność do redukowania komórek tłuszczu wchłanianych przez organizm o ponad 60%. W ten sposób zmniejsza ryzyko ich magazynowania i pozwala na wydajniejsze odzyskiwanie energii z procesu spalania tłuszczu.

Rola moringi w przeciwdziałaniu cukrzycy

Moringa działa korzystnie na osoby z cukrzycą. Dzięki regulowaniu gospodarki węglowodanowej umożliwia obniżanie poziomu glukozy oraz insuliny we krwi. Stosowanie moringi może więc wyciszyć nieco procesy wpływające na rozwój cukrzycy i pomaga zapobiec negatywnym konsekwencjom związanym z postępowaniem tego schorzenia.

Moringa chroni także komórki beta występujące w trzustce. Są one odpowiedzialne za produkcję oraz wydzielanie insuliny. Dlatego moringę stosuje się czasem jako element uzupełniający w standardowej kuracji leczenia diabetyków.

moringa_w_przeciwdzialaniu_cukrzycy

Bezpieczne dawkowanie moringi

Wielkość dziennej porcji uzależniona jest od formy, w jakiej moringa olejodajna występuje. Na rynku znajdują się obecnie kapsułki, olej oraz proszek. W każdym przypadku stosowanie produktu będzie wyglądać nieco inaczej.

Nie istnieją normy określające zapotrzebowanie na moringę. Nikt też nie wyznaczył rekomendowanej dawki, która odpowiadałaby potrzebom wszystkich ludzi. Oznacza to, że można przyjmować dowolną ilość moringi, należy jednak obserwować swoje ciało i jego reakcje. O ile nie stosuje się suplementu diety z określonym dawkowaniem, warto zacząć od mniejszych dawek, a następnie stopniowo je zwiększać. Moringa nie wywołuje skutków ubocznych, jednak jej działanie może spowodować obniżanie poziomu glukozy we krwi, a także obniżani ciśnienia krwi. Stosując leki w ramach stałej kuracji wspomagającej leczenie tych schorzeń, przed zastosowaniem moringi należy najpierw skontaktować się ze swoim lekarzem.

Redukcja nadwagi i dobre samopoczucie z moringą

Moringa uznawana jest za cudowną roślinę i biorąc pod uwagę jej właściwości oraz działanie można przyznać, że faktycznie zasługuje na to miano. Jako jeden z elementów kuracji odchudzającej wpływa na prawidłową pracę układu pokarmowego i pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, które stanowią częstą przeszkodę w redukcji wagi.

Zalety moringi zdają się nie kończyć: stosowanie moringi skutkuje ogólną poprawą witalności: pomaga załagodzić stres, przeciwdziała przemęczeniu, poprawia kondycję skóry i włosów, a także podnosi jakość widzenia. Ważne jest także to, że wyciąg z rośliny uznanej za superfoods jest bezpieczny i nie powoduje pogorszenia samopoczucia lub zdrowia – wręcz przeciwnie.

Moringa to również silny przeciwutleniacz, który chroni przed rozwojem wielu groźnych chorób i spowalnia tempo starzenia się organizmu. Dostarczając szeroką gamę witamin, minerałów i aminokwasów, w naturalny sposób wpływa na poprawę zdrowia, wyglądu i samopoczucia. Włączenie moringi olejodajnej do swojej codziennej diety przyniesie wiele korzyści i zapewni wysoką odporność na co dzień.

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

tarczyca_bajkalska_spokoj_wyciszenie_ukojenie_nerwow
Tarczyca bajkalska – naturalny sposób na wyciszenie i ukojenie nerwów

Tarczyca bajkalska – naturalny sposób na wyciszenie i ukojenie nerwów Czym jest tarczyca bajkalska i jakie jest jej działanie? Tarczyca bajkalska to roślina, którą medycyna wschodnia stosuje już od tysięcy lat w celach leczniczych. Najbardziej cenioną częścią tarczycy bajkalskiej jest …

Tarczyca bajkalska – naturalny sposób na wyciszenie i ukojenie nerwów

co wybrać na stawy i chrząstkę
Naturalne wsparcie stawów i chrząstki stawowej

Naturalne wsparcie stawów i chrząstki stawowej Zdrowe i sprawnie funkcjonujące stawy zapewniają nam swobodę i komfort ruchów. Niestety, z wiekiem, stawy zaczynają szwankować, a ruchomość początkowo się tylko pogarsza, a bez odpowiedniej troski znacząco się też ogranicza. Proces ten spowodowany …

Naturalne wsparcie stawów i chrząstki stawowej

Tekst akapitu(1)
Glukozamina – zregenerowany układ kostno-stawowy

Glukozamina – zregenerowany układ kostno-stawowy Układ kostno-stawowy to jeden z bardzo obciążonych układów naszego organizmu. Nieustannie go wykorzystujemy, czasem nawet zdarza się go przeforsować. Ciągły ruch, obciążenie – to wszystko powoduje, że jego poszczególne „części się zużywają”. Wymagają przez to …

Glukozamina – zregenerowany układ kostno-stawowy

Przewiń do góry