Szybka dostawa 120 dni na zwrot Gwarancja naturalnych skladników Gwarancja oryginalności
LETNIA PROMOCJA DO -30% NA WSZYSTKIE SUPLEMENTY I ZESTAWY***

***Oferta obowiązuje do wyczerpania stanów magazynowych

Jak zdrowo schudnąć? 8 reguł naturalnej redukcji wagi

jak zdrowo schudnąć

Jak zdrowo schudnąć? 8 reguł naturalnej redukcji wagi

Odchudzanie może wydawać się skomplikowane, jeśli nie wiemy, w jaki sposób postępować. To zrozumiałe, że nie znając zasad skutecznej redukcji wagi, błądzimy po omacku i sięgamy po sposoby, które nie zawsze przynoszą zadowalające rezultaty. Jak naturalnie schudnąć, aby wyglądać i czuć się dobrze?

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków warto opracować konkretny plan działania. Wyodrębniając poszczególne sfery naszego życia i przypisując im jasno określone reguły, znacznie łatwiej będzie dążyć do wyznaczonego celu:

Dieta to nie restrykcje i zakazy, a sposób odżywiania, który wpływa zarówno na wagę, ale przede wszystkim na zdrowie, odporność, samopoczucie, kondycję cery i wiele innych czynników. Kluczowa jest jakość posiłków oraz wielkość przyjmowanych porcji. Najlepszym rozwiązaniem jest zróżnicowany jadłospis, który będzie w stanie dostarczyć organizmowi wszystkie potrzebne mikro- i makroelementy.

  • Warzywa i owoce. To one powinny stanowić podstawę diety i to ich powinno w tej diecie być najwięcej. Warto jednak zaznaczyć, że w tej grupie warzywa powinny stanowić ok 75%, a owoce nie więcej niż 25% (ze względu na cukier w nich zawarty).
  • Produkty zbożowe. W tej kategorii znajdują się przede wszystkim produkty pełnoziarniste.
  • Nabiał. To m.in.: mleko, jogurty, kefiry, twarogi, etc.
  • Mięso. Należy zadbać o to, aby nie nadużywać produktów z tej kategorii. Lepiej także sięgnąć po mięso chude niż mięso czerwone.
  • Tłuszcze. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po tłuszcze roślinne (olej rzepakowy, oliwa z oliwek) niż po tłuszcze pochodzenia zwierzęcego.

Cukier, sól i alkohol nie występują w zalecanej piramidzie żywienia i nie wspierają zdrowego odchudzania. Warto jednak pamiętać, że jeśli od czasu do czasu znajdą się wśród zdrowych posiłków, nie zniweczą całkowicie procesu chudnięcia. Należy jedynie zadbać o to, aby pojawiały się w diecie jak najrzadziej i były równoważone innymi, zdrowymi posiłkami.

2. Woda – pamiętaj o systematycznym nawadnianiu

Ciało człowieka składa się w ponad 60% z wody. Warto o tym pamiętać każdego dnia, ponieważ jej niedobór może powodować osłabienie, problemy z cerą, problemy z koncentracją i nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych układów w organizmie. Zbyt niskie nawodnienie utrudnia także detoksykację organizmu i spowalnia proces przemiany materii, co może utrudnić odchudzanie.

Zgodnie z zaleceniami Instytutu Medycyny kobiety powinny wypijać ok. 2 litrów wody dziennie, a mężczyźni ok. 3 litrów. W drodze przeprowadzonych badań wykazano, że kawa i herbata także przyczyniają się do nawodnienia organizmu, a ich działanie moczopędne nie jest tak znaczące, jak do tej pory przypuszczano.

jak naturalnie schudnąć

3. Zioła – napary, które wspierają chudnięcie

Oprócz wody nawodnieniu sprzyjają także napary ziołowe. Niektóre z nich mają także pozytywny wpływ na procesy trawienne oraz metabolizm. Szczególną skuteczność w tej kwestii wykazują zioła takie jak:

  • morwa biała
  • zielona herbata
  • pokrzywa zwyczajna
  • skrzyp polny
  • fiołek trójbarwny

Mimo że nie są one metodą na zrzucenie nadwagi, to z pewnością wspierają tempo spalania kalorii, regulują trawienie i pomagają w usuwaniu szkodliwych toksyn z organizmu. Wszystko to stanowi naturalną i ważną pomoc w procesie zdrowego odchudzania.

4. Kalorie – miej pod kontrolą bilans kaloryczny

Spadek wagi jest możliwy wtedy, gdy pojawi się ujemny bilans energetyczny. Nie jest to jednak równoznaczne z głodówką! Wbrew temu, co sądzi wiele osób, głodówka nie wspiera redukcji wagi, a wręcz może spowodować odwrotny efekt. Organizm, który nie dostaje regularnie pożywienia, zaczyna magazynować zapasy, co prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej.

Jak więc szybko i zdrowo schudnąć? Należy obliczyć swoje indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie pomniejszyć tę liczbę o ok. 200-300 kcal. W ten sposób doprowadzimy do ujemnego bilansu kalorycznego, który nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

5. Ruch – regularność ważniejsza niż ilość

Wiele osób postępuje według błędnego założenia, że liczy się tylko duża ilość ruchu. Tymczasem zauważana jest tendencja, według której codzienna, umiarkowana ilość ruchu ma znacznie większe szanse na długotrwałe utrzymanie, niż podejmowanie zbyt intensywnych ćwiczeń, zwłaszcza po długim czasie bezruchu.

Najlepiej wybrać taką aktywność, która będzie sprawiała przyjemność, a następnie zadbać o regularność jej wykonywania. Warto przeplatać ze sobą różne formy ruchu, nie zapominając ani o treningu siłowym, ani o treningu interwałowym.

6. Naturalne spalacze tłuszczu – skuteczna pomoc w odchudzaniu

W osiągnięciu upragnionych efektów pomaga także używanie naturalnych spalaczy tłuszczu. Wybierając produkt o dobrym składzie i wysokiej zawartości składników aktywnych można naturalnie wesprzeć swoje odchudzanie.

Spalacze tłuszczu nazywane są także termogenikami, ponieważ przyczyniają się do zwiększonego spalania kalorii poprzez podnoszenie temperatury ciała. Zadaniem produktów określanych jako spalacze tłuszczu jest usprawnienie procesów metabolicznych i pomoc w szybszym spaleniu tkanki tłuszczowej.

W zależności od składu poszczególne termogeniki mogą także obniżyć ilość tłuszczu wchłanianych z pożywienia i ustabilizować nadmierne łaknienie. Warto jednak pamiętać, że spalacze tłuszczu pomagają spalić tłuszcz z brzucha, ud i pośladków tylko wtedy, gdy jest stosowane wraz z innymi naturalnymi metodami odchudzania.

jak zdrowo i naturalnie schudnąć

7. Zdrowy sen – przyjaciel wypoczętej i smukłej sylwetki

W trakcie snu w organizmie dochodzi do wielu istotnych procesów. Regeneruje się całe ciało, odpoczywają mięśnie, wzrasta poziom hormonu sytości. Przemęczenie nie sprzyja chęci podejmowania jakiejkolwiek aktywności fizycznej i bardzo często powoduje zniechęcenie oraz rozdrażnienie.

Dbając o odpowiednią ilość snu, sprawiamy, że organizm jest wypoczęty, metabolizm działa prawidłowo, a samopoczucie jest znacznie lepsze. Ma to ogromne znaczenie zarówno dla fizjologii naszego ciała, jak i dla umysłu, a zwłaszcza motywacji.

8. Umiar i równowaga – chronią przed spadkami motywacji

Podejmując kroki w kierunku szczuplejszego ciała, należy pamiętać przede wszystkim o zachowaniu zdrowej równowagi. Dlatego najlepiej wystrzegać się wszelkich skrajności, ponieważ w ten sposób zapewnimy sobie bezpieczną harmonię – tak dla ciała, jak i dla umysłu. Unikając ekstremalnych odchyleń typu głodówka – przejadanie się, brak jakiegokolwiek ruchu – kilka godzin ćwiczeń dziennie, pomaga osiągnąć wyznaczony cel i zachować motywację do działania na dłużej.

Czy można schudnąć zdrowo i szybko?

W odpowiedzi na pytanie jak zdrowo schudnąć należałoby odpowiedzieć, że stosując naturalne metody. Największa skuteczność odchudzania wynika z podejmowania kilku różnych sposobów jednocześnie. Dzięki temu można schudnąć zdrowo, ale i szybko.

Zdrowe odżywianie, sport, nawadnianie, stosowanie bezpiecznych spalaczy tłuszczu i rozsądna równowaga umożliwiają zrzucenie brzucha, boczków i niechcianych fałdek. Warto więc korzystać z wielu narzędzi równocześnie i do całego procesu podejść z dużą dozą rozwagi i cierpliwości.

Czy Chlorella jest dobra na odchudzanie?

Oczywiście, chlorella nie jest magicznym środkiem na odchudzanie, jednak może skutecznie je wspierać. Błonnik w niej zawarty wzmaga uczucie sytości, a także obniża poziom cholesterolu. Chlorella wpływa również pozytywnie na procesy trawienne.

Czy chlorofil pomaga schudnąć?

Chlorofil poprawia perystaltykę jelit i pomaga oczyścić przewód pokarmowy z zalegających tam resztek, co ma znaczenie w procesie odchudzania. Badania wykazują też, że suplementacja chlorofilu w młodości, może ochronić przed późniejszą otyłością.

Jak Chlorella oczyszcza organizm?

Chlorella wspomaga detoks organizmu poprzez wzmocnienie perystaltyki jelit i oczyszczanie przewodu pokarmowego ze złogów i toksyn – wychwytuje szkodliwe substancje, a następnie wiąże je i w tej postaci usuwa z organizmu.

Z czym jeść Chlorelle?

Chlorellę w postaci sproszkowanej można spożywać np. w koktajlach lub deserach, a także potrawach wytrawnych. Wygodną alternatywą są także kapsułki o wysokiej zawartości chlorofilu, np. Chlorella Vitama Nature.

Źródła:

1. Turosz M.A., Pacholczak J.: Znaczenie aktywności ruchowej w kształtowaniu wysokiej samooceny i postawy prozdrowotnej kobiet. Medycyna Sportowa 2001; 17, 10: 391 – 395.
2. Białkowska M., Szostak W.B.: Wybór metody leczenia otyłości w zależności od stopnia zagrożenia zdrowia. Polski Tygodnik Lekarski 1995; 50, Supl. 1: 48 – 49
3. Dansinger M.L., Gleason J. A., Griffith J.L., Selker H.P., Schaefer E. J.: Comparison of Atkins, Ornish, Weight Watchers, and Zone Diets for weight Loss and Heart Disease Risk Reduction. JAMA 2005; 5, 293, 1: 43 – 53
4. Thompson D.L., Rakow J., Perdue S. M.: Relationship between Accumulated Walking and  Body Composition in Middle – Aged Woman. Medicine Science in Sports Exercise 2004; 36, 5: 911 – 914
5. Drabik J.: Aktywność fizyczna w edukacji zdrowotnej społeczeństwa. Gdańsk, Wydawnictwo AWF, 1995
6. https://www.liebertpub.com/doi/abs/10.1089/jmf.2006.0180
7. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/mnfr.201801219
8. Zdrojewicz Z., Bieżyński B., Krajewski P., Czy warto jeść algi?, Medycyna Rodzinna, 21/2018

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Dawid Wróblewski
Dawid Wróblewski

Trener personalny, dietetyk. Swoją pasją zaraża i promuje zdrowy styl życia. Dokładnie wie jak ważne jest uzupełnianie niedoborów minerałów i witamin w codziennej diecie. Specjalizuję się w pracy z osobami, mającymi problem problem w ustaleniu realnych celów i osiąganiu trwałych rezultatów. Swój wolny czas spędza na swieżym powietrzu, miłośnik wysokich gór.

Poznaj nasze produkty

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

kompleks_termogeniczny_skuteczne_spalanie_tluszczu
Kompleks termogeniczny – szybsze spalanie, szybsze odchudzanie

Kompleks termogeniczny – szybsze spalanie, szybsze odchudzanie Marzenia o szczupłej i zgrabnej sylwetce dotyczą wielu. Trudności z utratą kilku nadmiarowych kilogramów bywają ogromne, a to znacznie osłabia motywację i chęć do działania. Gdy stosowanie diety i aktywny tryb życia przynoszą …

Kompleks termogeniczny – szybsze spalanie, szybsze odchudzanie

spalacz_tluszczu_wplyw_na_szczupla_sylwetke
Działanie spalaczy tłuszczu i ich wpływ na szczupłą sylwetkę

Działanie spalaczy tłuszczu i ich wpływ na szczupłą sylwetkę Spalacz tłuszczu ma działanie wspomagające dla podstawowych procesów zachodzących w całym cyklu redukcji wagi. Wybierając termogenik z dobrym składem, można znacząco przyspieszyć odchudzanie, zapewniając sobie jednocześnie dobre samopoczucie i lepszą witalność. …

Działanie spalaczy tłuszczu i ich wpływ na szczupłą sylwetkę

Projekt bez tytułu(65)
Czy warto stosować termogeniki? – działanie i właściwości naturalnych spalaczy tłuszczu

Czy warto stosować termogeniki? – działanie i właściwości naturalnych spalaczy tłuszczu Poziom tkanki tłuszczowej w organizmie można obniżyć poprzez doprowadzenie do deficytu energetycznego oraz za pomocą zwiększenia termogenezy. Spalacz tłuszczu to kompleks, w którego skład wchodzi co najmniej kilku różnych …

Czy warto stosować termogeniki? – działanie i właściwości naturalnych spalaczy tłuszczu

Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top