Kompleks termogeniczny – szybsze spalanie, szybsze odchudzanie

kompleks_termogeniczny_szybkie_odchudzanie

Kompleks termogeniczny - szybsze spalanie, szybsze odchudzanie

Marzenia o szczupłej i zgrabnej sylwetce dotyczą wielu. Trudności z utratą kilku nadmiarowych kilogramów bywają ogromne, a to znacznie osłabia motywację i chęć do działania. Gdy stosowanie diety i aktywny tryb życia przynoszą mizerne, mało widoczne rezultaty, zapał bardzo często wygasa. Chęć zgubienia kilku kilogramów to nie tylko walka o zgrabną sylwetkę. To przede wszystkim walka o zdrowie. Często bardzo nierówna walka. Natura przygotowała jednak dla nas pewne wsparcie. To kompleks termogeniczny, czyli zestaw produktów pochodzenia roślinnego, które przyspieszają spalanie tłuszczów, wykorzystują do procesów energetycznych rezerwy tłuszczowe i zapobiegają odkładaniu się kolejnych zapasów.

Termogeniki to substancje pochodzenia roślinnego. Ich zadaniem jest efektywne i szybkie spalanie tłuszczów. Jest to możliwe przez przyspieszenie metabolizmu. Działanie takie jest bezinwazyjne, ponieważ są to substancje całkowicie naturalne i wykorzystują swoje naturalne właściwości. W ten sposób rośnie tempo procesów odchudzania, które nie wymagają wsparcia żadnych sztucznych, chemicznie wyprodukowanych specyfików. Przyspieszenie spalania tłuszczy i ogólnie metabolizmu możliwe jest dzięki zwiększeniu termogenezy.

Strawienie tych naturalnych spalaczy wymaga od organizmu wykorzystania więcej energii niż w przypadku innych, zwykłych produktów. To zwiększone wykorzystanie energii wiąże się ze zwiększeniem ilości wydzielanego ciepła. Wyższa temperatura przyspiesza natomiast procesy metaboliczne i wpływa na mniejsze gromadzenie zapasów tkanki tłuszczowej. Ten proces to właśnie termogeneza. Zaletą stosowania termogeników jest ich wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo.

spalacz_tluszczu_jak_dzialaja_termogeniki

Jak działają termogeniki?

Stosowanie termogeników zalecane jest wszystkim osobom, które borykają się z nadwagą i otyłością. Są skuteczne i bezpieczne w czasie stosowania. Trzeba jednak pamiętać, że to wsparcie odchudzania, a nie cudowny środek, który sam rozwiąże problem. Konieczna jest przy tym rozsądna i zbilansowana dieta, która zapewni dostawę do organizmu wszystkich niezbędnych produktów. Ważne jest również to, by zachować aktywność fizyczną – aktywność taka również przyspiesza i podkręca metabolizm.

Naturalne spalacze tłuszczu działają na trzech płaszczyznach:

 • niektóre z nich charakteryzują się tym, że inicjują proces termogenezy. Podnoszą temperaturę ciała, co powoduje, że procesy metaboliczne zachodzą szybciej i sprawniej. Tłuszcz jest spalany efektywniej i nie dochodzi do odkładania się go w postaci tkanki tłuszczowej, która jest magazynowana na ogół na „trudne czasy”
 • inne spalacze działają poprzez zmniejszenie apetytu i utrzymanie uczucia sytości na dłużej. Mniejsze łaknienie powoduje, że mniej produktów jest spożywanych. Organizm ma więc czas i okazję, by spalić to, co otrzymał wcześniej, jak również rozpocząć spalanie warstw „zapasowych”, które zostały wcześniej zmagazynowane
 • jeszcze inne termogeniki wpływają na ułatwienie lipolizy. Jest to proces rozpadu trójglicerydów, w wyniku którego dochodzi do uwolnienia kwasów tłuszczowych i glicerolu do krwi. Tam zostają one wykorzystane i spalone, co powoduje, że nie mają szansy odłożyć się w postaci tkanki tłuszczowej.

Warto przy tym wiedzieć, że naturalne fat burnery przynoszą jeszcze dodatkowe korzyści. Większość z nich bowiem:

 • normalizuje również poziom cukru we krwi
 • działa oczyszczająco, więc zbędne produkty przemiany materii są usuwane

Jakie rośliny zalicza się do termogeników?

Skoro działanie naturalnych spalaczy jest tak skuteczne i jednocześnie bezpieczne, warto zapoznać się z listą roślin, które zostały do nich zaliczone. I tak do naturalnych termogeników zalicza się:

 • kawa
 • zielona herbata
 • imbir
 • cynamon
 • kurkuma
 • cytrusy
 • l-karnityna
 • kapsaicyna
 • fukoksantyna

Kawa

Kawa z uwagi na obecność kofeiny bardzo skutecznie przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej. I choć jej spożywanie w nadmiarze jest niezdrowe, to warto wiedzieć, że kofeina bierze udział nie tylko w pobudzeniu organizmu, ale również wpływa na redukcję cellulitu. Kofeina zmniejsza uczucie senności i zwiększa wydajność organizmu. Działa również pobudzająco na ciało i umysł. Nie wolno jednak z nią przesadzić – jak zawsze – umiar jest złotym środkiem.

Zielona herbata

Zielona herbata również stanowi wsparcie w walce o prawidłową masę ciała. Wpływa na redukcję cellulitu i pobudza organizm podobnie jak kawa. Co jednak istotne, zawiera w sobie również całą gamę substancji, które dodatkowo odżywią organizm. Są to chociażby: witaminy C i E oraz witaminy z grupy B. Obecne w zielonej herbacie katechiny działają oczyszczająco i usuwają toksyny, które zalegają w organizmie.

Imbir

Imbir ma działanie rozgrzewające. Podnosi temperaturę organizmu, a to wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Tkanka tłuszczowa spalana jest szybciej, więc jej usunięcie zajmuje znacznie mniej czasu. Korzeń imbiru pobudza również organizm do zwiększonego wydzielania enzymów, co powoduje, że ma również dobroczynny wpływ na cały układ trawienny i pokarmowy.

Cynamon

Ta często stosowana w naszej kuchni przyprawa deserowa ma ogromne znaczenie w procesie stabilizowania poziomu insuliny w organizmie człowieka. Insulina zaś jest odpowiedzialna za prawidłowy metabolizm cukrów. Ich nadmiar zmieniany jest w tkankę tłuszczową i magazynowany. Jeżeli spalanie przebiega prawidłowo, to cukry nie są odkładane. Cynamon również redukuje uczucie głodu. Spożywanie mniejszych porcji i w większych odstępach czasu ma istotne znaczenie w procesie odchudzania.

Kurkuma

Kurkuma ma istotny wpływ na metabolizm tłuszczów. Wspiera go i spowalnia proces odkładania tłuszczu w wątrobie. Podnosi też temperaturę organizmu, co skutecznie przyspiesza procesy przemiany materii.

L-karnityna

L-karnityna zajmuje się w organizmie człowieka transportowaniem tłuszczów do komórek, gdzie dochodzi do ich spalania. Jeżeli jest jej zbyt mało, proces transportowania i w efekcie spalania jest utrudniony, a czasem wręcz niemożliwy. W czasie odchudzania suplementowanie swojej diety l-karnityną jest więc konieczne.

Kapsaicyna

Kapsaicyna jest składnikiem między innymi pieprzu i chili. Jej działanie polega przede wszystkim na podniesieniu temperatury ciała. To powoduje, że organizm ma większe zapotrzebowanie energetyczne, musi więc wykorzystać swoje zasoby – spala tkankę tłuszczową. W efekcie przyspiesza proces odchudzania i powoduje, że jest on skuteczniejszy.

Jak wynika z powyższych informacji, wiele naturalnych produktów, również tych, które często spotykamy w naszej kuchni, wspiera odchudzanie i może znacząco przyczynić się do redukcji masy ciała. Ważne w tym miejscu, by stosować je w odpowiedniej ilości. Nadmierne spożycie nie przyniesie pozytywnych rezultatów, a jak ze wszystkim – tak i z naturalnymi fat burnerami można przesadzić. Korzyścią natomiast jest to, że to w pełni naturalne produkty, które nie noszą w sobie znamion chemicznych specyfików na odchudzanie. Ich naturalne pochodzenie to ogromna zaleta. Są bezpieczne i skuteczne. Stanowią doskonałe wsparcie w walce o zdrowie i szczupłą sylwetkę.

Jak przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu?

Zadbaj o dietę bazującą na produktach nieprzetworzonych, a także odpowiednie nawodnienie organizmu, jakościowy sen i regularną aktywność fizyczną. Dodatkowe wsparcie mogą stanowić suplementy diety bogate w termogeniki czy l-karnitynę.

Co spala tłuszcz najszybciej apteka?

Jeśli chodzi o środki dostępne w aptece, możesz sięgnąć po suplementy diety zawierające tzw. termogeniki (kawa, zielona herbata, imbir, cynamon, l-karnityna), które wspierają proces redukcji tkanki tłuszczowej.

Co kupić na spalanie tłuszczu?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które pomagają zniwelować nadmierną tkankę tłuszczową. Zwykle zawierają one termogeniki, czyli substancje przyspieszające przemianę materii poprzez podniesienie temperatury ciała.

Czy ćwiczenia siłowe spalają tkankę tłuszczową?

Tak, pod warunkiem jednoczesnego zapewnienia deficytu kalorycznego organizmowi i doborze odpowiedniego obciążenia. Dużą zaletą ćwiczeń siłowych jest również tzw. rekompozycja ciała, czyli zmiana stosunku masy mięśniowej do tłuszczowej.

Źródła:

1. "Wierzejska R., Kofeina – powszechny składnik diety i jej wpływ na zdrowie, Państwowy Zakład Higieny 2012
2. Żołądź J.A., Wydolność fizyczna człowieka, w: Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego, Red. Górski, J. Wydawnictwo Lekarskie PZWL 2001
3. Praktyczny poradnik zdrowia i odżywiania sprzyjającego wysokiej formie opracowany przez Grupę Roboczą ds.
Żywienia przy Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim, w oparciu o ustalenia zawarte podczas Międzynarodowej Konferencji Uzgodnieniowej zorganizowanej w siedzibie MKOl w Lozannie w czerwcu 2003
4. Delavier F, Gundill M. Suplementy żywnościowe dla sportowców. Aha!, Łódź 2010
5. Ciborowska H, Rudnicka A. Dietetyka. Żywienie zdrowegoi chorego człowieka. PZWL, Warszawa 2009"
6. https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/abdominal-fat-and-what-to-do-about-it
7. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16914506/
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC524030/
Tesch, P.A., Colliander, E.B., Kaiser, P. (1986). Muscle metabolism during intense, heavy-resistance exercise. European Journal of Applied Physiology and Occupational Physiology, 55(4), 362-366.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

mgr Aldona Jopek
mgr Aldona Jopek

Absolwentka dietetyki. W swojej pracy głównie specjalizuję się w dietach redukcyjnych oraz dietach bezglutenowych. Prawdziwy pasjonat zdrowego stylu życia i jego promowania. W swojej pracy specjalizuje się poprawą stanu zdrowia, osiągnięciem wymarzonej sylwetki i wspieranie wysiłku fizycznego. W wolnej chwili słucha dobrej muzyki i czyta książki.

Poznaj nasze produkty

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Projekt bez tytułu(33)
Moringa – Drzewo długowieczności docenione tysiace lat temu.

Moringa – Drzewo długowieczności docenione tysiące lat temu Coraz więcej problemów zdrowotnych skłania nas do powrotu do natury. Zaczynamy poszukiwać zdrowotnych i profilaktycznych właściwości, które ukryte są w roślinach. Wiele substancji pochodzenia naturalnego może bowiem czynić niemalże cuda dla naszego …

Moringa – Drzewo długowieczności docenione tysiace lat temu.

różeniec górski naturalny suplement vitama
Rhodiola Rosea – Co to jest? Działanie i właściwości

Rhodiola Rosea – Co to jest? Działanie i właściwości Różeniec górski to rodzaj rośliny adaptogennej, która wykazuje korzystny wpływ na prawidłową pracę ludzkiego organizmu. Nie bez powodu określany jest jako złoty lub arktyczny korzeń. Wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego, opóźnia procesy …

Rhodiola Rosea – Co to jest? Działanie i właściwości

co-najlepsze-na-stawy
Glukozamina czy Kolagen – Co wybrać na stawy ?

Co wybrać na wsparcie stawów – glukozaminę czy kolagen? Stawy stanowią niezwykle istotny element naszego układu ruchu. Odpowiadają za komfort poruszania się, za sprawność tego poruszania i płynność wykonywanych ruchów. Jednakże, z biegiem czasu, na skutek wysiłku czy też z …

Glukozamina czy Kolagen – Co wybrać na stawy ?

Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top