Chlorella – Bezpieczne wspomaganie odchudzania

chlorella-a-odchudzanie

Chlorella – naturalne i bezpieczne wsparcie odchudzania

Dążenie do szczupłej sylwetki to nie tylko dążenie do urody i atrakcyjnego wyglądu. W dużym stopniu wiąże się to również z dążeniem do odzyskania zdrowia. Nadmiar kilogramów to poważne obciążenie dla całego organizmu, w tym dla układu krwionośnego, stawów i serca. Nie służy zdrowiu i znacznie przyspiesza wewnętrzne starzenie się człowieka. Nadmiernie obciążony organizm po prostu szybciej się męczy, a przez to znacznie szybciej opada z sił. Diety i treningi mogą przynieść efekt, ale gdy wdrażane i prowadzone są bez przemyślenia i bez ostrożności mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie tędy droga. Dlatego też każda dieta i każdy trening powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości danej osoby, a cały proces można wesprzeć za pomocą odpowiednich suplementów diety, które dodadzą energii, substancji odżywczych i będą wsparciem dla podejmowanych wysiłków.

Problemem z dietami jest nie tylko to, że mogą przynieść szkodę, ale również bardzo często są wymagające. Dla ich utrzymania trzeba zachować dyscyplinę i determinację. Ciągły wysiłek powoduje, że osobie, która jest na diecie, spada silna wola. Traci ona chęć na dalszą walkę o swoje zdrowie i z czasem się zwyczajnie poddaje. Gdy się poddaje, wraca do swoich starych nawyków. Powrót do nawyków sprawia, że kilogramy wracają. Zwykle jednak nie kończy się na odzyskaniu dawnej masy ciała. Pojawiający się często efekt jojo powoduje, że osoba, która kończy lub przerywa dietę, zyskuje kilka kilogramów dodatkowo. Zamiast zdrowia, ma nadwagę. Zamiast lepszego samopoczucia, jest jeszcze bardziej zmęczona i ociężała. Nie o to chodzi.

Takie sytuacje, szczególnie gdy pojawiają się po kilku dietetycznych próbach, zniechęcają do dalszych starań. Skoro jest tak trudno stracić kilka kilogramów i tak szybko one wracają, to co zrobić, by sobie z tą sytuacją poradzić? Rozwiązaniem jest wsparcie organizmu za pomocą substancji naturalnych i bezpiecznych. Usprawnienie metabolizmu i przyspieszenie spalania zgromadzonej tkanki tłuszczowej. W takim wsparciu świetnie sprawdza się chlorella. Trzeba jednak pamiętać, że nie zastąpi ona zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Po prostu sprawi, że wysiłki będą skuteczniejsze, a efekt bardziej trwały.

Czym jest chlorella?

Chlorella to jednokomórkowy organizm, który należy do grupy glonów. Jest intensywnie zielony, co zawdzięcza dużym ilościom chlorofilu we wnętrzu komórki. Jest to organizm, w którym ilość chlorofilu jest największa. Ten zaś bardzo przydaje się człowiekowi. Chlorella jest bardzo dobrze przyswajana przez organizm. Ma naturalne pochodzenie, pozbawiona jest więc wszelkich syntetycznych dodatków. Jest bogatym źródłem witamin i ma bardzo duże znaczenie dla człowieka – nie tylko w aspekcie odchudzania.

bezpieczne-odchudzanie

Znaczenie chlorelli dla człowieka

Chlorella, jak wspomniano, jest świetnym źródłem chlorofilu, który stymuluje produkcję hemoglobiny w organizmie człowieka. Hemoglobina zaś wpływa na lepsze utlenienie krwi. Duża zawartość hemoglobiny powoduje, że krew znacznie lepiej krąży i transportuje więcej substancji odżywczych, co ma znaczenie dla ogólnego dobrego samopoczucia. Chlorofil poprawia więc właściwości transportowe krwi, to zaś skutkuje przyspieszeniem procesów regeneracyjnych organizmu oraz spowolnieniem procesów starzenia. Chlorella przyspiesza gojenie się ran, ma działanie przeciwzapalne, wpływa na znacznie lepszą i bardziej wydajną pracę jelit, co w efekcie sprawia, że usprawniane są również procesy trawienia. Ten jednokomórkowy słodkowodny glon zawiera też w sobie mnóstwo dobroczynnych witamin. Wśród nich można by wymienić:

  • witaminę A
  • witaminę H
  • witaminę D
  • witaminę C
  • witaminę B i B12

W jej składzie znaleźć można również duże ilości błonnika oraz kwasu foliowego. Taki skład powoduje, że właściwości odchudzające chlorelli są dodatkowo wzmocnione jej właściwościami odżywczymi.

Popularne kategorie suplementów

Chlorella jako wsparcie w odchudzaniu

Jak już wspomniano, chlorella pobudza jelita do bardziej intensywnego działania. To powoduje, że procesy trawienia zachodzą szybciej i są bardziej efektywne. Jeżeli więc rozważasz powiązanie chlorella i odchudzania, to oczywiście ono istnieje i jego wykorzystanie może przynieść zadziwiające efekty. Ponadto, chlorella zawiera w swoim składzie błonnik. Jego przyjmowanie pozwala na zahamowanie apetytu na słodkie. Mniejsza podaż słodyczy powoduje, że w organizmie jest mniej cukru. To zaś zapobiega odkładaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która powstaje na skutek przemian metabolicznych we wnętrzu organizmu. Przemianom poddawane są nadmiary cukru, który w postaci tkanki tłuszczowej może być przechowywany. W swojej oryginalnej postaci nie może być magazynowany.

Ograniczenie spożycia cukru sprawia, że organizm nie ma z czego produkować warstwy zapasowej, więc tkanka tłuszczowa nie przyrasta. Widać zatem, jak bardzo pomocna może być chlorella. Właściwości odchudzające tego glona przejawiają się również w jego zdolności do regulowania poziomu cukru we krwi osoby, która go przyjmuje. W momencie, gdy poziom cukru jest znormalizowany, dana osoba nie odczuwa napadów głodu. Takie napady są bardzo niebezpieczne dla utrzymania prawidłowej wagi ciała. Jeżeli uda się nad nimi zapanować, organizm otrzyma tylko niezbędną porcję produktów odżywczych, którą wykorzysta na bieżące potrzeby, bez konieczności jej odkładania i magazynowania. Istotne jest również to, że chlorella jest bogata w aminokwasy, których nasz organizm nie potrafi samodzielnie wyprodukować. Bogactwo aminokwasów w diecie poprawia sprawność intelektualną i fizyczną. Gdy rośnie sprawność fizyczna, można intensyfikować treningi, które również powodują spalanie zapasów tkanki tłuszczowej.

Czy bezpieczne jest stosowanie chlorelli na odchudzanie?

Opinie o chlorelli na odchudzanie są ogólnie bardzo dobre, trzeba jednak pamiętać o tym, by stosować ją zgodnie z zaleceniami producenta. Wszystko w nadmiarze może się okazać szkodliwe. Jeżeli jednak chlorella stosowana jest prawidłowo, a do tego wdrożona jest zdrowa i zbilansowana dieta, uzupełniona przez dostosowaną do możliwości danej osoby aktywność fizyczną, to wszystko powinno przebiegać bezpiecznie i bez skutków ubocznych. Usprawniona perystaltyka jelit, lepsze i wydajniejsze krążenie krwi oraz dostawa błonnika, aminokwasów i witamin do organizmu mogą przynieść tylko pozytywne efekty, więc nie ma powodów do obaw.

Warto w tym miejscu pamiętać jeszcze o jednej kwestii. Mianowicie, sama chlorella nie jest wystarczająca, by zrzucić nadmiar kilogramów. Sprawdzi się do utrzymania uzyskanej masy ciała. Jednak do jej redukcji konieczne jest też zastosowanie odpowiedniej diety i treningów. Naturalnie dieta, jak i treningi, nie muszą być mordercze. Warto jednak pamiętać, że poprawienie swojej kondycji fizycznej to nie tylko utrata nadmiarowych kilogramów, ale poprawienie ogólnej kondycji ciała. Wdrożenie zaś zdrowych nawyków żywieniowych może poprawić stan zdrowia narządów wewnętrznych, spowolni procesy starzenia oraz pomoże w odzyskaniu energii i dobrego stanu zdrowia.

Czy Chlorella jest dobra na odchudzanie?

Chlorella dzięki wysokiej zawartości błonnika może poprawiać pasaż żołądkowo-jelitowy i obniżyć wchłanianie kalorii, a pośrednio przyczynia się do obniżenia akumulacji tłuszczy w organizmie.

Czy chlorofil jest dobry na odchudzanie?

Chlorofil może wpływać na przyspieszenie przemiany materii, co jest pomocne w procesie odchudzania. Ponadto wspiera usuwanie toksyn z organizmu.

Co lepsze na odchudzanie spirulina czy Chlorella?

Spirulina, podobnie jak Chlorella często wykorzystywana jest w celu wsparcia kuracji odchudzających. Pełnią jedynie rolę wspierającą, a do utraty zbędnych kilogramów niezbędna jest aktywność fizyczna i deficyt kaloryczny.

Jak Chlorella oczyszcza organizm?

Źródła wskazują, że Chlorella wspiera oczyszczanie organizmu z metali ciężkich i sprzyja procesowi detoksykacji. Tym samym usprawnia działanie przewodu pokarmowego i poprawia odporność organizmu.

Źródła:

1. Charoensiddhi S., Lorbeer A.J., Franco C.M.M., Su P., Conlon M.A., Zhang W.: Process and economic feasibility for the production of functional food from the brown alga Ecklonia radiate. Algal  Res., 2018, 29, 80-91.
2. Cofrades S., Serdaroğlu M., Jiménez-Colmenero F.: Design of healthier foods and beverages containing whole algae. In: Functional Ingredients from Algae for Foods and Nutraceuticals. Ed. H.  Dominguez. Woodhead Publishing Ltd., Cambridge 2013, pp. 609-633
3. Borowitzka M.A.: High-value products from microalgae-their development and commercialisation.  J. Appl. Phycol., 2013, 25 (3), 743-756
4. Loveday S.M.: Food proteins: Technological, nutritional, and sustainability attributes of traditional  and emerging proteins. Ann. Rev. Food Sci. Technol., 2019, 10 (1), 311-339
5. Posz E., Pinkowska A., Stebel A. Wykorzystanie zielenic (Chlorophyta) w kosmetyce. 36 Pol J Cosmetol 2016, 19(1): 36-41. https://www.researchgate.net/profile/Posz-Ewa/publication/315687658_Wykorzystanie_zielenic_Chlorophyta_w_kosmetyce/links/58dc2f34aca2725c473b7b67/Wykorzystanie-zielenic-Chlorophyta-w-kosmetyce.pdf
6. Zdrojewicz Z., Bieżyński B., Krajewski P. Czy warto jeść algi? Med Rodz 2018; 21(1A): 72-79 DOI: https://doi.org/10.25121/MR.2018.21.1A.72

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Dawid Wróblewski
Dawid Wróblewski

Trener personalny, dietetyk. Swoją pasją zaraża i promuje zdrowy styl życia. Dokładnie wie jak ważne jest uzupełnianie niedoborów minerałów i witamin w codziennej diecie. Specjalizuję się w pracy z osobami, mającymi problem problem w ustaleniu realnych celów i osiąganiu trwałych rezultatów. Swój wolny czas spędza na swieżym powietrzu, miłośnik wysokich gór.

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nie ma głosów, twój może być pierwszy!

Poznaj nasze produkty

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Projekt bez tytułu(99)
Zielone wsparcie chlorelli

Zielone wsparcie chlorelli Chlorella to jednokomórkowy organizm, który należy do grupy glonów, a dokładnie zielenic. Jest niezwykle bogata w wiele wartościowych substancji odżywczych, które stanowią ważne uzupełnienie codziennej diety. Chlorella ma również stosunkowo wysoki poziom barwnika zielonego – chlorofilu. Jego …

Zielone wsparcie chlorelli

thumbnail-chlorella
Chlorella SuperFood – Kompleksowe źródło zdrowia

Chlorella SuperFood – Kompleksowe źródło zdrowia Chlorella to alga, która należy do gromady zielenic. Jest specyficznym glonem, który cechuje się nie tylko właściwościami prozdrowotnymi, ale również ma niezwykle wysoką zawartość chlorofilu – roślinnego zielonego barwnika – co w świecie roślin …

Chlorella SuperFood – Kompleksowe źródło zdrowia

jak wybrać pomiędzy chlorellą i spiruliną
Superfoods – właściwości, zastosowanie i porównanie

Superfoods – właściwości, zastosowanie i porównanie Superfoods to specyficzne naturalne produkty, których skład jest tak bogaty i wartościowy, że zyskały właśnie miano superfood, czyli super pożywienia. Ich regularne stosowanie zapewnia dobre samopoczucie. Dostarcza wartościowych składników i wzbogacają organizm w istotne …

Superfoods – właściwości, zastosowanie i porównanie

Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top