Darmowa dostawa 120 dni na zwrot Gwarancja naturalnych skladników Gwarancja oryginalności
l-karnityna na odchudzanie

Czy L-karnityna stanowi skuteczne wsparcie podczas odchudzania?

Ograniczanie poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie wpływa pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie. Dbając o odpowiednią wagę, zapewniamy sobie ochronę przed wieloma groźnymi chorobami. Zdrowe odchudzanie nie jest jednak zadaniem łatwym, ponieważ wymaga podejmowania rozsądnych wyborów. Jak się odchudzać, żeby uniknąć efektu jo-jo? Czy stosowanie l-karnityny pomoże pozbyć się otyłości?

Co to jest L-karnityna i jaki ma wpływ na odchudzanie?

Nadwaga oraz otyłość to problemy, które wynikają bezpośrednio ze stylu życia. Spożywanie większej ilości kalorii niż organizm jest w stanie spożytkować oraz unikanie aktywności fizycznej prowadzi do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w organizmie i – w efekcie – do zwiększenia masy ciała.

Poza ilością spożywanego jedzenia niezwykle ważna jest także jego jakość. Właściwe żywienie, które dostarcza do organizmu cenne składniki to podstawa każdego racjonalnego procesu odchudzania. Istnieje wiele ekstraktów i naturalnych związków, które wykazują pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, a zwłaszcza na przemianę materii. Wśród nich znajduje się także l-karnityna (β-hydroksy-γ-trimetylomaślan 6), czyli substancja mająca kluczowe znaczenie w utlenianiu kwasów tłuszczowych.

Karnityna powstaje w wątrobie i nerkach z aminokwasów lizyny oraz metioniny. L-karnityna jest naturalną formą karnityny, która odznacza się działaniem biologicznym. Umożliwia transport kwasów tłuszczowych poprzez błony mitochondrialne w ramach pierwszej fazy powstawania energii. L-karnityna wspomaga oksydację kwasów tłuszczowych, dzięki czemu tłuszcze przyjęte wraz z posiłkami mogą być szybko zamieniane na energię.

Właściwości karnityny wspierające redukcję wagi

Karnityna pełni wiele ważnych funkcji i bierze udział w różnych procesach w organizmie:

  • Działa antyoksydacyjnie. Pomaga redukować wolne rodniki, które przyczyniają się do rozrostu komórek tłuszczowych i przyczyniają się do nadmiernego zwiększania masy ciała.
  • Wspiera przemianę amoniaku w mocznik. Ułatwia szybsze usuwanie amoniaku z organizmu i przeciwdziała gromadzeniu się toksycznych substancji, które mogłyby spowolnić proces odchudzania.
  • Bierze udział w transporcie. Dotyczy to długołańcuchowych kwasów tłuszczowych transportowanych do mitochondriów. Cząsteczka karnityny przenosi cząsteczkę kwasu tłuszczowego z mitochondrium na wewnętrzny obszar błony. W tym miejscu dochodzi do uwolnienia kwasu tłuszczowego i przekształcenia go w energię.
odchudzanie z karnityną

Korzyści ze stosowania karnityny na odchudzanie

L-karnityna jest istotna dla metabolizmu tłuszczów oraz węglowodanów. Przyjmowanie jej w odpowiednich dawkach może wpływać na zwiększenie utleniania kwasów tłuszczowych w komórkach tłuszczowych. Suplementacja l-karnityny przyspiesza proces odchudzania i pomaga zahamować odkładanie się w organizmie nadprogramowych kilogramów.

Stosowanie l-karnityny wpływa na aktywność hormonów (tarczyca, testosteron). Zaburzenia hormonalne mogą stanowić poważną przeszkodę w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Zwłaszcza tarczyca odgrywa ważną rolę w regulowaniu tempa przemiany materii oraz termoregulacji. Nieodpowiedni poziom hormonów prowadzi więc do przyspieszonego tycia oraz znaczącego zmniejszenia wydolności fizycznej. Naturalna pomoc l-karnityny pomaga utrzymać hormony w ryzach i chroni przed wystąpieniem zaburzeń wpływających negatywnie na masę ciała.

L-karnityna odgrywa też ważną rolę w życiu każdego sportowca. Związek bierze udział w przemianach metabolicznych kwasów tłuszczowych i sprawia, że mogą być one zamienione na energię. Dlatego połączenie l-karnityny z treningami o odpowiedniej intensywności wykazuje wysoką skuteczność w procesie odchudzania. Przeciwdziała odkładaniu się tkanki tłuszczowej i chroni przed nadmiernym gromadzeniem kwasu mlekowego z krwi i tkanek, przyspieszając tym samym regenerację organizmu.

Organizm sam może wytworzyć l-karnitynę z lizyny oraz metioniny, jednak podczas intensywnego wysiłku poziom l-karnityny gwałtownie spada. Dlatego osoby podejmujące aktywność fizyczną na odchudzanie powinny pamiętać o uzupełnianiu zapasów l-karnityny w organizmie.

SUPLEMENTY DIETY WSPOMAGAJĄCE ODCHUDZANIE

Niedobór L-karnityny a problemy z chudnięciem

Właściwy poziom karnityny w organizmie umożliwia prawidłowy przebieg procesu rozkładania kwasów tłuszczowych i przeciwdziała odkładaniu się zapasów tkanki tłuszczowej. Organizm jest w stanie wyprodukować pewne ilości karnityny samodzielnie, jednak potrzebuje do tego m.in. metioniny, lizyny, żelaza, niacyny i witaminy C. Obniżona produkcja karnityny i jej niedobory w organizmie skutkują spowolnieniem przemian kwasów tłuszczowych. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób, które nie dbają o zróżnicowanie w diecie i nie przyjmują wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Niedobór l-karnityny objawia się zwykle obniżonym poziomem cukru we krwi, osłabieniem mięśni oraz zaburzeniami w pracy serca.

W jaki sposób dostarczyć L-karnitynę do organizmu?

L-karnityna występuje naturalnie w artykułach spożywczych takich jak: baranina, wieprzowina, ryby, awokado, soja oraz niektóre przetwory mleczne. Innym źródłem aminokwasu są naturalne suplementy diety występujące w postaci winianu l-karnityny. Odznaczają się zwiększoną biodostępnością karnityny i naturalnie wspierają proces odchudzania.

Po l-karnitynę mogą sięgać przede wszystkim sportowcy, którzy chcieliby poprawić swoje efekty, ale także osoby poszukujące skutecznej pomocy przy odchudzaniu.

Jak dawkować L-karnitynę, aby bezpiecznie schudnąć

Zapotrzebowanie dorosłego człowieka na l-karnitynę może być różne w zależności od prowadzonego trybu życia. Przyjmuje się, że jest to ok. 15 mg tej substancji, co pokrywa w większości synteza endogenna, jak i składniki dostarczane do organizmu wraz z dietą. Sportowcom jednak zaleca się przyjmowanie nawet od 250 do 2000 mg karnityny. Skuteczność l-karnityny w organizmie jest uzależniona od jej ilości, dlatego oprócz prawidłowo zbilansowanego jadłospisu, warto zadbać również o odpowiednią suplementację.

Decydując się na suplementy diety z l-karnityną należy sprawdzić dawkowanie wyznaczone przez producenta i stosować się do tych zaleceń. Nie ma potrzeby zwiększać samodzielnie dziennych porcji, ponieważ nie wpłynie to na szybkość odchudzania ani na efektywność przyjmowanego preparatu.

Co pomaga na odchudzanie? - sprawdzona skuteczność aminokwasów

W procesie odchudzania niezwykle ważny jest rozsądek oraz wybieranie metod, które pomogą pozbyć się nadwagi w sposób bezpieczny i nieinwazyjny. Substancje takie jak l-karnityna są coraz powszechniej stosowane jako wsparcie zdrowego odchudzania. Określane są mianem naturalnych spalaczy tłuszczu, ponieważ pomagają zwiększać wykorzystanie kwasów tłuszczowych i mogą wspierać proces termogenezy.

L-karnityna sprawdza się zwłaszcza w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną oraz dietą. Poprawia wydolność, przyspiesza okres regeneracji organizmu i pozwala podejmować intensywniejsze treningi, dzięki którym łatwiej będzie zadbać o prawidłową wagę. L-karnityna wspiera także proces spalania tkanki tłuszczowej, dlatego efekty zdobyte dzięki ruchowi i zbilansowanym posiłkom mogą być widoczne jeszcze szybciej.

Poznaj nasze produkty

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Projekt bez tytułu(52)
Działanie L-Karnityny – Dlaczego warto ją stosować.

Działanie L-Karnityny – Dlaczego warto ją stosować Co to jest L-karnityna? L-karnityna jest naturalnym aminokwasem, który wytwarzany jest przez ludzki organizm. Oznacza to, że jest ona aminokwasem endogennym. Zdrowy organizm produkuje jej tyle, by wystarczyło to na dobowe zapotrzebowanie. Bilans …

Działanie L-Karnityny – Dlaczego warto ją stosować.

l_karnityna_naturalne_wsparcie_w_odchudzaniu
L-karnityna – naturalne wsparcie w odchudzaniu

L-karnityna – naturalne wsparcie w odchudzaniu Odchudzanie jest procesem złożonym, na którego sukces wpływa wiele zróżnicowanych czynników. Zdarza się, że na drodze do szczupłej sylwetki stoją niedobory pewnych istotnych składników, takich jak l-karnityna. Jest to substancja, która zwiększa szybkość spalania …

L-karnityna – naturalne wsparcie w odchudzaniu

Tekst akapitu(9)
L-karnityna – źródło energii i mocne wsparcie dla sportowców

L-karnityna – źródło energii i mocne wsparcie dla sportowców L-karnityna jest związkiem, który jest konieczny dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Wykazuje także szereg właściwości, które zostały docenione przez sportowców i osoby dążące do redukcji wagi. Jak dokładnie działa L-karnityna i jakie …

L-karnityna – źródło energii i mocne wsparcie dla sportowców

Przewiń do góry