L-Arginina na potencję i erekcję dla mężczyzn – Fakty

arginina na potencję

Efekty stosowania L-argininy na poprawę potencji

Brak erekcji, niepełny wzwód oraz niskie libido to zaburzenia, które stanowią poważną przeszkodę w prowadzeniu zadowalającego życia seksualnego. Jako przyczyny występowania tych dysfunkcji najczęściej wymienia się stres, źle skomponowaną dietę oraz zbyt szybkie tempo życia. W jaki sposób poprawić jakość doznań seksualnych? Dużą popularność zyskują naturalne rozwiązania, w tym także preparaty na bazie l-argininy. Uzupełniają poziom tego związku w organizmie i pozwalają utrzymać sprawność seksualną na wysokim poziomie.

Mężczyźni cierpiący z powodu dysfunkcji seksualnych sięgają po różne sposoby, aby sobie z nimi poradzić. W pierwszej kolejności eliminują czynniki mające negatywny wpływ na higienę ich życia. Dotyczy to zwłaszcza złej jakości snu, używek oraz niezdrowego jedzenia. Następnym krokiem jest uzupełnienie codziennej diety o suplementy, które w naturalny sposób wesprą ich kondycję seksualną. Składnikiem, który wykazuje dużą skuteczność w regulowaniu zaburzeń erekcji jest l-arginina.

L-arginina jest związkiem chemicznym, który jest niezbędny dla zachowania równowagi w organizmie. Uczestniczy w wielu procesach fizjologicznych organizmu, a jego najważniejszym zadaniem jest stymulowanie produkcji tlenku azotu (NO). Z punktu widzenia męskiej potencji proces ten jest niezwykle istotny, ponieważ wpływa na zwiększanie przepływu krwi do naczyń krwionośnych prącia. Prawidłowa cyrkulacja krwi w tym obszarze jest niezbędna dla właściwego przebiegu mechanizmu erekcji.

Niedobór L-argininy a problemy ze wzwodem

L-arginina jest jednym z elementów budujących białka, ale organizm produkuje ją tylko w ograniczonych ilościach. Dlatego określa się ją jako aminokwas względnie egzogenny. Jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak w niektórych sytuacjach ilości l-argininy wytwarzane przez organizm mogą okazać się niewystarczające. Do niedoborów tego związku można doprowadzić zwłaszcza poprzez zaniedbywanie odpowiednio zbilansowanej diety.

Aby zapobiec deficytom l-argininy, zaleca się dostarczanie jej do organizmu wraz z posiłkami oraz za pomocą naturalnych suplementów diety. Pomaga to poprawić metabolizm azotu, jak również poszerzyć światło naczyń krwionośnych. W ten sposób dochodzi do zwiększenia ilości przepływającej przez nie krwi i tym samym mocniejszej erekcji.

arginina wsparcie dla mężczyzn

Właściwości L-argininy a poprawa erekcji

Odpowiedni poziom l-argininy w organizmie stymuluje produkcję tlenku azotu w zakończeniach nerwowych ciał jamistych występujących w męskich narządach płciowych. Reakcje, które są tego następstwem, skutkują zwiększonym przepływem krwi do prącia oraz rozszerzeniem naczyń krwionośnych. W rezultacie dochodzi do usztywnienia członka oraz zwiększenia jego obwodu.

Zaburzenia erekcji mogą wynikać z nieprawidłowości w jednym lub we wszystkich układach: hormonalnym, nerwowym i krążenia. Aby mogło dojść do erekcji, naczynia krwionośne muszą uzyskać odpowiednie napięcie. Istotne jest również ciśnienie krwi, które decyduje o rozszerzaniu się naczyń krwionośnych. Przyczyny problemów z osiągnięciem wzwodu mogą być bardzo różne. Zawsze jednak warto zacząć poszukiwania odpowiedzi od obserwacji własnego ciała oraz zadbania o prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych systemów w organizmie. L-arginina ma działanie wielokierunkowe. Oprócz udziału w metabolizmie azotu oraz przeciwdziałania skrzepom w naczyniach krwionośnych l-arginina wpływa także na zwiększenie produkcji spermy i poprawę ruchliwości plemników. Dlatego może okazać się cennym wsparciem zarówno w przypadku poprawy sprawności seksualnej, jak i w kwestiach związanych z płodnością mężczyzny.

Działanie L-argininy na męskie libido

L-arginina stymuluje wytwarzanie tlenku azotu, który pełni także funkcję neuroprzekaźnika – przesyła sygnały z organów oraz tkanek do mózgu. Przy pomocy tlenku azotu mózg może odbierać informację o pobudzeniu seksualnym, co oddziałuje pozytywnie na męskie libido. L-arginina wpływa również na lepsze ukrwienie organów płciowych i zwiększa ich wrażliwość na bodźce dotykowe. Ma to bezpośredni wpływ na poprawę doznań podczas każdego zbliżenia i powoduje zwiększenie popędu seksualnego u mężczyzn. Poziom l-arginina rzutuje też na wydolność organizmu oraz szybkość jego regeneracji. Jest to istotne zarówno dla polepszenia wyników sportowych, jak i dla poprawy jakości i intensywności życia seksualnego.

SUPLEMENTY DIETY NA POPRAWĘ POTENCJI I EREKCJI

Jak dawkować l-argininę, by bezpiecznie poprawić potencję?

Ze względu na swoje specyficzne właściwości, l-arginina stanowi cenny składnik w recepturach preparatów na potencję. Działanie tej substancji nie jest jednak obojętne dla organizmu, dlatego warto przestrzegać dawkowania proponowanego przez producenta konkretnego suplementu z l-argininą. Zalecana porcja dzienna wynosi od 2 gramów do 8 gramów l-argininy.

Należy rozsądnie dawkować ten aminokwas, ponieważ jej nadmiar może mieć negatywny wpływ na zakwaszenie jak również na poziom glukozy we krwi. Rozsądne stosowanie l-argininy jest bezpieczne dla zdrowia i nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych. Jedynie osoby o stwierdzonym nadciśnieniu tętniczym, z niewydolnością wątroby lub nerek oraz cierpiące na niedrożność dróg żółciowych, powinny skontaktować się z lekarzem przed podjęciem regularnej suplementacji l-argininą. L-argininę można dostarczać do organizmu także z pożywieniem. Artykuły, w których występuje ona w największych ilościach to: owoce morza, orzechy, ciecierzyca, białe mięso, czerwone mięso, ryby, nabiał, soja, produkty pełnoziarniste.

Jaka L-arginina najlepsza na poprawę funkcji seksualnych?

Mężczyzna, który chciałby skorzystać z pomocy l-argininy ma do wyboru różnego typu preparaty. Niektóre są dostępnie jedynie na receptę, inne z kolei występują pod postacią ogólnodostępnych suplementów diety. Wytwarzane są w formie kapsułek, tabletek, proszku lub zawiesiny. Warto zwrócić uwagę na skład takich preparatów – zawsze należy stawiać na standaryzowane składy o jak najwyższej zawartości składników aktywnych. Pozwala to zyskać pewność co do jakości, skuteczności i bezpieczeństwa stosowania danego suplementu.

Naturalne wsparcie potencji z L-argininą

Zaburzenia potencji są problemem, który dotyka mężczyzn w różnym wieku. Niepełny wzwód lub całkowity jego brak uniemożliwia osiągnięcie seksualnej satysfakcji i może prowadzić do obniżenia kondycji psychicznej mężczyzny. L-arginina jest bezpieczną substancją, która pomaga poprawić erekcję w sposób całkowicie naturalny. Jest postrzegana jako jedna z najbardziej efektywnych substancji na podniesienie potencji i libido u mężczyzn.

L-arginina stymuluje produkcję tlenku azotu niezbędnego dla osiągnięcia pełnego wzwodu. Zwiększa też wrażliwość na bodźce i przyczynia się do poprawy erotycznych doznań. Aminokwas jest także prekursorem produkcji spermy i może wpływać na ilość plemników oraz ich ruchliwość. Warto zadbać o odpowiedni poziom l-argininy, ponieważ ma ona korzystny wpływ na płodność oraz ogólną jakość życia seksualnego. Jest to nieinwazyjna, bezpieczna i przystępna metoda, która w sposób zauważalny poprawia męską potencję.

Ile argininy przed sexem?

Dokładne dawkowanie zależy od rodzaju preparatu, po jaki sięgniesz, oraz zawartości substancji czynnej. Dobrze pamiętać, że dawka dobowa tej substancji powinna wynosić do 6 gram.

Ile AAKG przed seksem?

To, ile AAKG przyjąć przed stosunkiem zależy od indywidualnego zapotrzebowania organizmu oraz wskazań producenta (każdy suplement różni się m.in. zawartością substancji czynnej).

Czy arginina powiększa penisa?

Nie, ale poprawia ukrwienie narządów (w tym właśnie penisa), co poprawia erekcję i pozytywnie wpływa na całokształt życia seksualnego.

Czy l-arginina działa?

Tak. Badania wykazały m.in. skuteczność l-argininy w terapii umiarkowanych zaburzeń erekcji, a także istotne dodatkowe wsparcie w leczeniu ciężkich zaburzeń erekcji inhibitorami fosfodiesterazy typu 5.

Źródła:

1. Kelly G. S. Rhodiola rosea: A possible plant adaptogen. Alter. Med. Rev. 2001; 6: 293–302
2. Wolski T., Baj T., Ludwiczuk A., Sałata M., Głowniak K. Surowce roślinne o działaniu adaptogennym oraz ocena zawartości adaptogenów w ekstraktach i preparatach otrzymanych z rodzaju Panax. Post. Fitoter. 2009; 2: 77–97
3.Perfumi M., Mattioli L. Adaptogenic and central nervous system effects of single doses of 3% rosavin and 1% salidroside Rhodiola rosea L. extract in mice. Phytother. Res. 2007; 21: 37–43
4.Khanum F., Singh Bawa A., Singh B. Rhodiola rosea: A versatile adaptogen. Comprehensive reviews in food science and food safety. Institute of Food Technologists 2005; 4: 55–62

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

mgr Aldona Jopek
mgr Aldona Jopek

Absolwentka dietetyki. W swojej pracy głównie specjalizuję się w dietach redukcyjnych oraz dietach bezglutenowych. Prawdziwy pasjonat zdrowego stylu życia i jego promowania. W swojej pracy specjalizuje się poprawą stanu zdrowia, osiągnięciem wymarzonej sylwetki i wspieranie wysiłku fizycznego. W wolnej chwili słucha dobrej muzyki i czyta książki.

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nie ma głosów, twój może być pierwszy!

Poznaj nasze produkty

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Projekt bez tytułu(49)
L-Arginina – Skuteczny aminokwas i jego właściwości lecznicze.

L-Arginina – skuteczny aminokwas i jego właściwości lecznicze Osoby, które aktywnie uprawiają sport, z pewnością doskonale znają suplement diety, jakim jest L-Arganina. Doceniają jego właściwości, wśród których można by wymienić zdolność do podnoszenia sprawności psychomotorycznej, poprawianie ukrwienia i wspieranie metabolizmu. …

L-Arginina – Skuteczny aminokwas i jego właściwości lecznicze.

Tekst akapitu(8)
L-arginina – pomoc w budowaniu masy mięśniowej i solidne wsparcie dla odporności

L-arginina – pomoc w budowaniu masy mięśniowej i solidne wsparcie dla odporności L-arginina odgrywa istotną rolę w wielu procesach metabolicznych zachodzących w ciele człowieka. Poprawia wydolność psychiczną i fizyczną organizmu, dlatego jest wysoko ceniony zwłaszcza w środowisku sportowców. Jak L-arginina …

L-arginina – pomoc w budowaniu masy mięśniowej i solidne wsparcie dla odporności

l_arganina_kompleksowa_ochrona_zdrowia
L-Arginina i jej kompleksowe wsparcie dla zdrowia i odporności

L-Arginina i jej kompleksowe wsparcie dla zdrowia i odporności Podejmowanie intensywnego wysiłku fizycznego przynosi określone efekty dla sylwetki, ale jednocześnie może być także niezwykle wyniszczające dla organizmu. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z wytężonej aktywności. Wystarczy zadbać o …

L-Arginina i jej kompleksowe wsparcie dla zdrowia i odporności

Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top