Korzeń maca na większe libido potencję i płodność

korzeń maca na płodność

Sposób na libido i płodność prosto od natury

Problemy z libido, potencją, a co za tym idzie również z płodnością dotykają coraz większej liczby par. Szybkie tempo życia, stres, nerwy i napięcie powodują, że z bliskością między ludźmi jest coraz trudniej i trudniej. Problem leży nie tylko w wyluzowaniu i odprężeniu. Zawodzi tak naprawdę znacznie więcej. Organizm, który jest wyeksploatowany po całym dniu ciężkiej pracy emocjonalnej, fizycznej i umysłowej, po prostu nie ma już na nic więcej energii. Na szczęście z pomocą przychodzi natura, która wspomaga w zakresie pobudzania potencji i libido, wspiera płodność mężczyzn i kobiet.

Maca to warzywo korzeniowe, które od lat stosowane jest w medycynie naturalnej Indian peruwiańskich. Został doceniony jako źródło siły, energii i wzmocnienia i jako taki był też stosowany. Szybko jednak ujawniły się jego dodatkowe właściwości. Chodzi tu mianowicie o kwestie związane z seksualnością. Wśród kobie, korzeń od lat pomaga w przypadku bolesnych miesiączek i trudnego przechodzenia okresu menopauzy. Mężczyznom pomaga na potencję, natomiast w przypadku obydwu płci znacząco poprawia libido i ułatwia poczęcie dziecka. To niesamowite działanie powoduje, że coraz więcej par sięga po korzeń, by swoje starania o potomstwo uczynić skuteczniejszymi i efektywniejszymi. Szczególnie że przy okazji zyskać można jeszcze wiele innych korzyści.

Korzeń jest naturalnym preparatem, więc jest stosunkowo bezpieczny. Na pewno nie zanieczyszcza naszego organizmu chemicznymi wytworami, z którymi wiążą się syntetyzowane suplementy i produkty na wsparcie płodności. Właśnie dlatego jego stosowanie ma tak duże znaczenie. Nie tylko przynosi jasne i konkretne efekty, ale również ogólnie wspiera i wzmacnia cały organizm, a to ma ogromne znaczenie. Jego moc skrywa się w jego składzie. Zawiera naturalny regulator hormonów, chodzi tu przede wszystkim o regulowanie poziomu estrogenu i progesteronu.

Jest ponadto bogaty w witaminy A, B1, B2, B3, B12, witaminę C, D i E.Można śmiało powiedzieć, że to prawdziwy skarbiec substancji odżywczych i korzystnych dla zdrowia. Znajduje się tam bowiem również:

  • białko;
  • żelazo;
  • potas;
  • cynk;
  • magnez;
  • wapń;
  • węglowodany;
  • fosfor;
  • sód;
  • jod;

Wpływ na potencje i maca na libido

Zanim medycyna europejska zainteresowała się korzeniem, najpierw jego moc poznała medycyna peruwiańska, a ta bardzo szybko odkryła jego wszechstronne znaczenie. Przede wszystkim jednak zwrócono uwagę, że wpływa on pozytywnie na libido zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Skąd to działanie? Głównie z jego składu. Korzeń jest prawdziwym dobrodziejstwem, które wynika z różnorodności i bogactwa jego składu. Prawdziwa eksplozja witamin, które są w nim zawarte, powoduje, że korzeń dodaje sił witalnych i energii, a to właśnie przekłada się na odczuwane libido.

Korzeń odżywia, witalizuje, mobilizuje. Zawarte w nim makro i mikroelementy, białka i witaminy powodują, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni czują się o wiele lepiej. Są zregenerowani i odzyskują siły. To właśnie jest klucz do skutecznego działania. Jednocześnie to również sposób na usprawnienie libido. W przypadku mężczyzn korzeń bardzo pozytywnie działa na ich potencję. Usprawnia ją i podnosi. Dzięki temu mężczyzna jest w dużo lepszej formie seksualnej. Mówi się nawet, że korzeń maca to swego rodzaju peruwiańska wiagra, z tym że w stu procentach naturalna.

korzeń maca na potencję

Korzeń maca dla kobiet

Znaczenie i działanie korzenia dla kobiet jest bardzo duże. Przede wszystkim wspiera podczas bolesnych i trudnych do przetrwania miesiączek. Każda kobieta przechodzi ten czas inaczej. U jednej niczym się on nie różni od normalnego dnia. Inna kobieta jest słaba, mdleje, źle się czuje i odczuwa ogromne bóle. Tak ukształtowała nas natura, że każdy z nas jest inny.

Wszystkie kobiety, które źle znoszą miesiączkę, doskonale wiedzą jak cenny jest preparat, który jest w stanie im w tym trochę pomóc. I tu właśnie pojawia się korzeń. Jego znaczenie w tym kontekście jest naprawdę bezcenne. Pomaga uporać się z bólami, dodaje sił i wzmacnia w tym trudnym okresie. Co najważniejsze, jego długotrwałe działanie jest takie, że każda kolejna miesiączka staje się już łagodniejsza i łatwiejsza do przejścia, a to ma ogromne znaczenie.

Kobiety cierpią nie tylko przy okazji miesiączek. Bardzo trudnym dla nich momentem jest czas menopauzy, czyli przekwitania. To okres, w którym hormony szaleją, ale inaczej niż przy dojrzewaniu czy w ciąży. Nastroje są zmienne, zmienia się apetyt, a uderzenia zimna i gorąca nie dają spokoju i utrudniają normalne funkcjonowanie. Wiele objawów menopauzy budzi irytację i złość. Do tego dochodzą hormony, które również wpływają na nastrój, wielokrotnie w taki sposób, że go znacznie pogarszają. Takie połączenie to mieszanka wybuchowa. Zastosowanie korzenia pozwala tę mieszankę rozładować. Jego systematyczne stosowanie powoduje, że proces menopauzy staje się lżejszy do zniesienia. Kobieta już tak intensywnie nie odczuwa zmian, są dla niej mniej bolesne i mniej irytujące. Ma więcej energii i lepiej się czuje. Proces jest dla niej mniej obciążający.

Maca na płodność

Skład korzenia powoduje, że znacząco poprawia on stan organizmu osoby, która go spożywa. Rewitalizuje, odżywia i poprawia jego ogólną kondycję. Nie od dziś zaś wiadomo, że zdrowy organizm ma znacznie większe szanse na poczęcie potomstwa, niż organizm osłabiony czy chory. To ma ogromne znaczenie i wpływa zarówno na kobiety, jak i mężczyzn. Korzeń działa również specyficznie. W przypadku mężczyzn, jego systematyczne przyjmowanie poprawia jakość nasienia i zwiększa ilość plemników w ejakulacie. Wobec tego można stwierdzić, że działa niejako podwójnie.

Zdrowe, silne i ruchliwe plemniki są niezbędne do poczęcia. A im jest ich więcej, tym bardziej rosną szanse na sukces.W przypadku kobiet maca również ma ogromne znaczenie. Raz, że reguluje miesiączkę, co powoduje, że znacznie łatwiej jest ustalić dni płodne, a w efekcie doprowadzić do poczęcia. Dwa, poprawia jakość komórek jajowych. Docierający więc do nich plemnik ma większe szanse na spotkanie z komórką gotową do zapłodnienia, która ma potencjał rozwojowy. To wszystko znacząco wpływa na wzrost szans na zapłodnienie i poczęcie potomstwa

Korzeń maca to niezwykle zdrowe i pożywne warzywo

Jego skład poprawia ogólną kondycję organizmu. Odżywia, dodaje sił i regeneruje. Dostawa tak zróżnicowanych substancji odżywczych wpływa pozytywnie i budująco na całe ciało. Obniża cholesterol, poprawia ogólne samopoczucie, a do tego również pomaga w poczęciu potomstwa. Maca pomaga uregulować miesiączkę i uporać się z menopauzą. Mężczyznom pomaga w przypadku problemów z potencją. Działa jak afrodyzjak, więc poprawia również libido, co dotyczy obydwu płci. Jest to suplement zdrowy, bezpieczny i o ogromnym znaczeniu zdrowotnym. Pomaga rozwiązać istotne problemy i uporać się z trudnościami związanymi z płodnością.

Czy maca pomaga na libido?

Tak, korzeń maca może wspomagać libido u obu płci. To dzięki wsparciu w regulacji poziomu hormonów (przede wszystkim estrogenu i progesteronu), a także bogactwu witamin, białek i mikroelementów, jakie zawiera.

Jaka maca na libido?

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów macy (żółtą, czarną oraz czerwoną), jednak różnice między nimi są niewielkie. W przypadku kapsułek warto tylko zwrócić uwagę na wysoką zawartość substancji czynnych oraz brak wypełniaczy czy konserwantów.

Czy maca podnosi poziom testosteronu?

Nie. Choć maca wzmaga popęd płciowy i pozytywnie wpływa na płodność, jakość spermy czy erekcję, nie wpływa na samo stężenie testosteronu.

Czy maca działa?

Zdecydowanie, korzeń macy wykazuje szereg działań prozdrowotnych. Jest w stanie m.in. łagodzić objawy menopauzy oraz PMS, podwyższyć libido, zwiększyć płodność, a także pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu.


Źródła:

1. Grdeń, M., Gramza-Michałowska, A. Maca (Lepidium meyenii) – właściwości prozdrowotne. Nauka Przyr Technol, 2017, 11, 1, 33–44
2. Niedworok J., Niedworok M.: Fitoterapia w hormonalnej terapii zastępczej okresu przekwitania. Wiadomości Zielarskie, 2001, 8-9:22-24
3. Zheng B.L., et al.: Effect of lipidic extract from Lepidium meyenii on sexual behaviour in mice and rats. Urology, 2000, 55:598-602
4. Grdeń, M., Gramza-Michałowska, A. Maca (Lepidium meyenii) – właściwości prozdrowotne. Nauka Przyroda Technologie, 2017, 11, 1, 33–44,
5. Ekiert K., Dochniak M., Superfoods – idealne uzupełnienie diety, czy zbędny dodatek?, „Pielęgniarstwo i Zdrowie Publiczne” 2015, 5(4), 401–408.
6. Chen L., Li J., Fan L., The Nutritional Composition of Maca in Hypocotyls (Lepidium meyenii Walp.) Cultivated in Different Regions of China, „Journal of Food Quality” 2017, 1–8,
7. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12472620/.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Katarzyna Olszańska
Katarzyna Olszańska

Dyplomowany dietetyk, od lat związana z rynkiem suplementów diety w Polsce. Wspomaga w tworzeniu i opracowywaniu planów dietetycznych oraz właściwej suplementacji. Prywatnie mama dwójki dzieci, miłośnik pływania i jazdy na rowerze.

Poznaj nasze produkty

TE WPISY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Projekt bez tytułu(21)
Maca SuperFood – Co korzeń maca może zrobić dla Twojego zdrowia ?

Maca SuperFood – Co korzeń maca może zrobić dla Twojego zdrowia ? Korzeń maca to niebywały produkt, które właściwości nie da się przecenić. Od lat znany jest w Południowej Ameryce jako element pożywienia, diety, jak również element ich medycyny naturalnej. …

Maca SuperFood – Co korzeń maca może zrobić dla Twojego zdrowia ?

zen_szen_poprawa_zdolnosci_umyslowych
Żeń-szeń – wszechlek wspierający odporność, pamięć i potencję

Żeń-szeń – wszechlek wspierający odporność, pamięć i potencję Żeń-szeń, który początkowo był znany tylko w krajach azjatyckich, obecnie określany jest jako korzeń życia, stanowiąc jednocześnie najbardziej popularne zioło na świecie. Żeń-szeń wykazuje pozytywny wpływ na układ nerwowy i układ odpornościowy. …

Żeń-szeń – wszechlek wspierający odporność, pamięć i potencję

Tekst akapitu(5)
Korzeń Maca – zdrowie, płodność, sprawność

Korzeń Maca – zdrowie, płodność, sprawność Szybkie tempo życia, brak zbilansowanej diety, fast foody i ogromny poziom stresu powodują, że wydajność i wydolność naszego organizmu staje się coraz mniejsza. Z dnia na dzień coraz trudniejsze okazuje się pełnienie różnych funkcji …

Korzeń Maca – zdrowie, płodność, sprawność

Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top