Kategorie

0 Produkty

Suplementy po 40-stce

Z biegiem lat zmienia się nie tylko nasze ciało, ale i kondycja organizmu. Trzymając się odpowiednich zasad, takich jak: dieta bogata w składniki odżywcze, sen, regeneracja i aktywność fizyczna, a także suplementacja dostosowana do wieku, można utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie przez wiele lat. Suplementy po 40-stce to kategoria preparatów, które wspierają m.in. funkcjonowanie mózgu, układ krwionośny, atrakcyjny wygląd i zdrowe kości.

PROMOCJA
Żeń szeń

Wyższa wydolność dla ciała i umysłu. Naturalne źródło energii i witalności.

79,00 

90 kapsułek/ 3 miesiące stosowania

CZYTAJ
Korzeń Maca

Skuteczny sposób na zwiększenie zapasów energii i lepszą koncentrację.

99,00 

90 kapsułek / 1.5 miesiąca stosowania

CZYTAJ
Kompleks dla mężczyzn

Niezbędne witaminy i minerały dla mężczyzn po 40 roku życia dające energii.

69,00 

60 kapsułek / miesiąc stosowania

CZYTAJ
L-Arginina

Wsparcie w budowaniu masy mięśniowej i efektywniejsza regeneracja.

79,00 

120 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
L-Karnityna

Wzrost wydolności dla dłuższych i intensywniejszych treningów.

79,00 

120 kapsułek / 1,5 miesiąca stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
L-Glutamina

Szybsza regeneracja mięśni i większa wydolność podczas wysiłku.

63,00 

120 kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
Kompleks Spalacz Tłuszczu

Sprawniejszy metabolizm i detoksykacja dla lepszej kontroli wagi.

119,00 

120 Kapsułek / 2 miesiące stosowania

CZYTAJ
PROMOCJA
Zestaw dla sportowców

W zestawie znajdziesz:
1 – L-Glutamina
2 – L-Karnityna
3 – L-Arganina

187,00 

360 kapsułek / 60 dni suplementacji

CZYTAJ
PROMOCJA
Zestaw dla niego

W zestawie znajdziesz:
1 – Różeniec górski
2 – Witaminy dla mężczyzn
3 – Żeń Szeń

217,00 

240 kapsułek / 30 dni suplementacji

CZYTAJ
PROMOCJA
Zestaw dla mężczyzn

W zestawie znajdziesz:
1 – Buzdyganek naziemny
2 – Witaminy dla mężczyzn
3 – Żeń Szeń

207,00 

240 kapsułek / 30 dni suplementacji

CZYTAJ
vitamanature suplementy po 40

Tempo metabolizmu i masa mięśniowa po 40. roku życia

Po 40-stce zwalnia tempo metabolizmu, a także zmniejsza się produkcja progesteronu odpowiedzialnego m.in. za przemianę materii. Z tych powodów trudniej jest zrzucić tkankę tłuszczową, zwłaszcza gdy zaczyna gromadzić się w okolicy brzucha. U ludzi przekraczających ten wiek można zauważyć także stopniowy spadek masy mięśniowej. Co więcej, osoby po 40. roku życia są bardziej narażone na choroby serca, układu krwionośnego i zmiany miażdżycowe. W przypadku kobiet znaczenie zyskuje odpowiednia podaż wapnia, ważna dla zdrowych kości (co jest istotne szczególnie w trakcie i po okresie menopauzy).

Równie ważne jest utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mózgu. U wielu osób po 40-stce zaczynają pojawiać się problemy z koncentracją i pamięcią. Bez obaw - tym trudnościom można skutecznie zapobiegać. Podstawą jest zdrowy styl życia, dbanie o siebie i stosowanie odpowiednich, dedykowanych preparatów.

suplementy diety po 40 vitamanture

Jak utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie?

Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią dietę. Do najważniejszych składników odżywczych dla osób po 40. należą m.in.:

  • Witamina B12 - niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, układu nerwowego i krwionośnego;
  • Wapń - konieczny do zachowania zdrowia kości i zębów;
  • Witamina D - warunkuje wchłanianie wapnia, a po 40. zwiększa się ryzyko jej niedoboru;
  • Kwasy omega-3 - wpływają na pracę mózgu, serca, narządu wzroku.
suplementy po 40

Suplementy po 40-stce od Vitama Nature

Suplementy po 40-stce to preparaty zawierające składniki, które odpowiadają na najczęstsze problemy osób w tym przedziale wiekowym. Wśród dostępnych propozycji dostępne są m.in. kompleksy witamin z grupy B oraz minerały, które poprawiają sprawność fizyczną i intelektualną; suplementy na potencję zawierające np. żeń-szeń; preparaty z kurkumą o działaniu antyoksydacyjnym, wspierającą trawienie i spalanie tkanki tłuszczowej; a także suplementy dla kobiet z kolagenem i koenzymem Q10, które przeciwdziałają starzeniu się skóry i pozwalają zachować atrakcyjny wygląd.

Źródła:
1. Ames, B. N. (2006). Low micronutrient intake may accelerate the degenerative diseases of aging through allocation of scarce micronutrients by triage. Proceedings of the National Academy of Sciences, 103(47), 17589-17594.
2. Harris, E., & Macpherson, H. (2004). Vitamins in the prevention of human diseases. Karger Medical and Scientific Publishers.
3. Kiefer, I., Prock, P., Lawrence, C., Wise, J., & Bieger, W. (2003). Supplementation with mixed fruit and vegetable juice concentrates increased serum antioxidants and folate in healthy adults. Journal of the American College of Nutrition, 22(4), 330-334.
4. Houston, M. (2011). The role of cellular micronutrient analysis, nutraceuticals, vitamins, antioxidants and minerals in the prevention and treatment of hypertension and cardiovascular disease. Therapeutic Advances in Cardiovascular Disease, 5(3), 207-238.
5. Colombo, V. E., Gerber, F., Bronhofer, M., & Floersheim, G. L. (2007). Treatment of brittle fingernails and onychoschizia with biotin: scanning electron microscopy. Journal of the American Academy of Dermatology, 56(2), 45-51.
6. Jenkins, D. J., Kendall, C. W., Faulkner, D. A., Nguyen, T. H., Kemp, T., Marchie, A., ... & Connelly, P. W. (2008). A dietary portfolio approach to cholesterol reduction: combined effects of plant sterols, vegetable proteins, and viscous fibers in hypercholesterolemia. Metabolism, 57(1), 34-40.

Przedstawiony materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi porady lekarskiej.
Opis stanowi informację o substancjach i ich możliwościach zastosowania na podstawie dostępnych informacji w artykułach naukowych (PubMed, Scorpus, Elsevier), Internecie, prasie, książkach naukowych. Materiał nie stanowi opisu suplementu diety, ani innego produktu zawierającego opisane składniki.
W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, że bardzo ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Nie przekraczaj zalecanej porcji dziennej, przechowuj suplement w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Zawsze czytaj etykiety, a na nich zalecenia i ostrzeżenia, a w razie wątpliwości zawsze konsultuj stosowanie z lekarzem.

Newsletter

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę (Vitama S.A. z siedzibą w Warszawie) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.
Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt znów będzie dostępny. Podaj poniżej swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie o dostępności produktu.
Scroll to Top